Connect with Us

All posts tagged "shqiptare"

Showbizz 13:10 - 24 Shtator, 2019

Shqiptarja që “çmendi” italianët me linjat seksi/ Fotot më tërheqëse dhe bombastike të Alba Vejselit

Sy blu, trup fantastik dhe 1 metër e 74 centimetra e gjatë, modelja shqiptare Alba Vejseli mahniti italianët pak muaj më parë me pjesëmarrjen e saj...

Kryesore Show Biz 13:10 - 18 Shtator, 2019

“Si mund ta bënte një shqiptare këtë profesion në Greqi”/ Këngëtarja shqiptare tregon sakrificat e familjes jashtë Shqipërisë

Këngëtarja shqiptare Evi Reci, prej kohësh nuk është tepër aktive në skenën shqiptare por së fundmi ajo ka qënë e ftuar në emisionin “Rreze Dielli’, ku...

Kryesore Show Biz 10:40 - 8 Shtator, 2019

“Do paguhet nga taksat e shqiptarëve”/ Alketa Vejsiu flet për prezantimin e “Festivalit të RTSH”

Pak javë më parë në media u konfirmua se moderatorja Alketa Vejsiu, do të prezantojë për herë të parë Festivalin e RTSH-së. Së fundmi,  e ftuar...

Kryesore Show Biz 11:40 - 7 Shtator, 2019

Nuk do të jenë më? Dy moderatoret shqiptare mungojnë në spotin e sezonit të ri të “Top Channel”

Ky fillim sezoni premton shumë ndryshime dhe lëvizje të reja në televizionet shqiptare. Një nga ato është edhe televizioni Top Channel i cili së fundmi ka...

Kryesore Show Biz 13:10 - 6 Shtator, 2019

“51 vjeçarja më seksi shqiptare”/ Mihrije Braha nuk pyet për moshën, tregon linjat “hot” me bikini

Prej vitesh, këngëtarja e njohur shqiptare Mihrije Braha i ka munguar skenes shqiptare me kenget e saj te famshme, por ajo eshte teper aktive ne Instagram...

Kryesore Show Biz 12:10 - 6 Shtator, 2019

“Nuk do të të them kurrë lamtumirë”/ Këngëtarja shqiptare i prek të gjithë me dedikimin për ish partnerin e ndjerë

Këngëtarja shqiptare Fjolla Morina, në llogarinë e Instagramit shpesh kujton ish-partnerin e saj, i cili është ndarë kohë më parë nga jeta. Së fundmi, ajo i...

Kryesore Show Biz 15:06 - 5 Shtator, 2019

Tipike shqiptare/ Me çifteli në mes të New York-ut, Albëria dhe Emina ia marrin këngës

Këngëtarja e njohur Albërie Hadërgjonaj dhe modelja Emina Çunmulaj kanë dhënë spektakël në SHBA. Emina dhe Albëria kanë qëndruar në një kafe shqiptare në mes të...

Life Style 18:57 - 19 Gusht, 2019

Dita Ndërkombëtare e Dembelizmit/ Sa dembelë janë shqiptarët?

19 gushti është Dita Ndërkombëtare e Dembelizmit. Në shtete të ndryshme të botës, njerëzit i kushtohen çlodhjes dhe shkëputjes nga stresi i përditshëm. Kohë më parë,...

Kryesore Show Biz 11:16 - 18 Gusht, 2019

Vajzat seksi shqiptare bëhen bashkë/ ‘Ndezin’ Instagramin me fotot e tyre

Vajzat e showbizzit shqiptar si Kejvina Kthella , Tayna dhe Vildane Zeneli  njihen si vajzat më seksi shqiptare dhe janë tepër aktive në rrjetet sociale ku...

Kryesore Show Biz 17:22 - 14 Gusht, 2019

“Ne kosovaret jemi shumë të mira”/ Ndjekësit “masakrojnë” Taynën

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora u shpreh shumë krenare dhe i mbështeti publikisht dy këngëtaret nga Kosova Taynën dhe Dafinën për bashkëpunimin e tyre muzikor...

Kuriozitete 12:53 - 21 Korrik, 2019

Po dëgjohen kudo/ 15 këngët shqiptare më të klikuara dhe më të pëlqyera për këtë sezon vere

Vec temperaturave, kjo verë duket se do të jetë tepër e nxehtë edhe në projektet muzikore të të famshmëve shqiptarë. Nga Elvana Gjata tek Gjiko, më...

Kryesore Show Biz 11:40 - 17 Korrik, 2019

“8 vite histori bashkë dhe 80 më shumë për të ardhur”/ Këngëtarja shqiptare merr urimin e veçantë për ditëlindje

Këngëtarja e njohur shqiptare Arilena Ara feston sot ditëlindjen dhe mbush plot 21 vjeç.  Sapo ka hyrë mesnata, për këngëtaren kanë nisur urimet e shumta nga...

Kryesore Show Biz 21:25 - 25 Qershor, 2019

“E lezetshme je por…”/ Komentuesit “masakrojnë” këngëtaren shqiptare me akuza për Photoshop

Në fotot e VIP-ave shqiptarë në Instagram shpesh komentohen se përdoret shumë Photoshop. Së fundmi këngëtarja shqiptare Beatrix Ramosaj është “akuzuar” në një foto të fundit të...

Kryesore Show Biz 16:54 - 21 Qershor, 2019

Foto-Vajzat e showbizit shqiptar që po “shpërthejnë” Instagramin me hiret e tyre

Ato janë vajzat më të komentuara dhe të pëlqyera në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për vajzat më të famshme shqiptare që shumë lehtësisht mund t’i identifikosh...

Kryesore Show Biz 11:40 - 18 Qershor, 2019

“Shqiptarët duhet të shohin punët e tyre”/ Statusi i Rozana Radit për komshien “nxeh” komentuesit

Këngëtarja shqiptare Rozana Radi është tepër aktive në rrjetet sociale dhe së fundmi ka menduar të bëjë pak humor me fansat e saj.  Ajo shprehet në...