Connect with Us

All posts tagged "shtatzeni"

Showbizz 20:53 - 8 Nentor, 2019

Nga zgjedhja e emrit të bebit tek planet për martesë/ Fatma Methasani flet për herë të parë për shtatzëninë

Moderatorja Fatma Methasani dhe Alfio Rrotani do të bëhen prindër pas pak muajsh. Për herë të parë, modertorja ka folur për shtatzëninë e saj dhe planet...

Kryesore Show Biz 22:30 - 27 Prill, 2019

“Shtatzënia është në ajër”/Modelja seksi poston foton epike

Kendall Jenner ka publikuar sot foton epike të familjes Kardashian-Jenner dhe nuk i heqim dot sytë prej tyre. Të vegjlit janë ata që tërheqin më tepër...

shenja shtatzeni
Shëndeti 13:44 - 28 Mars, 2019

Kur nuk i beson testit të shtatzënisë/ Këto janë shenjat që tregojnë se je shtatzënë

1 Nuk ju vijnë periodat:  Nëse jeni duke përdorur kontraceptivë ose jo një periodë e humbur është gjithnjë një shenjë shtatzënie dhe këtë e dini të...

seksi gjate shtatzenise
Kuriozitete 23:20 - 12 Mars, 2019

Seksi gjatë shtatzënisë/ Ju shuajmë kuriozitetet më të zakonshme

A e lëndoj bebin në bark me penis? Jo. Kjo nuk ndodh. Bebet brenda mitrës mbrohen nga placenta si dhe nga lëngu amniotik. Pjesa e ngushtë...

shtatzeni
Fëmija 23:00 - 25 Janar, 2019

Këto mite të gabuara mbi shtatzëninë i besojmë të gjithë

 Lindja me operacion ështe më e thjeshtë Në fakt shumë pak gra vendosin që të lindin me operacion,nëse mund të bëjnë lindje natyrale. Lindja me operacion...

shtatzeni eko-test
Fëmija 22:40 - 23 Janar, 2019

Kjo analizë gjaku, do t’ju ndihmojë të konfirmoni shtatzëninë që në ditën e parë

Shumë gra duan të kenë një fëmijë, ndërsa disa të tjera thjesht nuk janë gati.Pyetja më e zakonshme në këto rastë është: Si mund ta kuptoj...

jona spahiu
Kryesore Show Biz 12:10 - 21 Janar, 2019

Hoqi dorë nga televizioni pas shtatzënisë: Zbulohet puna e re e Jona Spahiut

Jona Spahiu është konsideruar si një nga femrat më të bukura të ekranit shqiptar, por tanimë pas lindjes së vogëlushit Raiden, duket se ka hequr dorë...

shtatzenia ngjitese
Fëmija 23:40 - 16 Janar, 2019

Studimi/Shtatzënia është ngjitëse

Në një studim të realizuar nga Universiteti Bokoni në Itali, është parë se kur një grua është shtatzënë edhe gratë e tjeta në rrethin e saj...

Fëmija 15:00 - 10 Janar, 2019

Këto janë disa nga shenjat më të hershme të shtatzënisë, që të gjithë i injorojnë

Në javët apo ditët e para nuk i kuptoni shumë mirë disa ndryshime të trupit tuaj të cilat janë shenjat e para të një shtatzënie. Ushqimet...

Fëmija 21:40 - 2 Janar, 2019

Ja si trajtohet anemia tek nënat shtatzëna

Trupi përdor hekurin për të prodhuar hemoglobinën, një lloj proteine në qelizat e kuqe të gjakut që transporton oksigjenin në inde. Gjatë shtatzënisë, gruaja ka nevojë...

Kryesore Show Biz 13:53 - 11 Nentor, 2018

Për herë të parë, Gjiko flet publikisht për shtatzëninë e Elitës

Gjiko dhe Elita Rudi janë një nga çiftet më të famshëm shqiptarë që këtë vit kanë përjetuar dhe dhuruar tek fansat vetëm emocione të bukura. Në...

Showbizz 02:00 - 2 Maj, 2017

Veshjet më të bukura të Beyonce gjatë shtatzënisë

Beyonce ka vërtetur se mbetet një mbretëreshë dhe ikonë mode edhe gjatë kohës që është shtatzënë. Këngëtarja e njohur ka kthyer koka me  fotot e postuara...

Fashion 20:30 - 1 Maj, 2017

Veshjet më të bukura të Beyonce gjatë shtatzënisë

Beyonce ka vërtetuar se mbetet një mbretëreshë dhe ikonë mode edhe gjatë kohës që është shtatzënë. Këngëtarja e njohur ka kthyer koka me  fotot e postuara...

Kryesore Show Biz 20:30 - 2 Prill, 2017

Fotot e fundit të Beyonce disa javë para se të sjellë në jetë binjakët

Kishte disa kohë që po na mungonte Beyonce dhe ylli i popit na i plotësoi dëshirën. Beyonce ka publikuar në instagramin e saj  një seri fotosh,...

Kryesore Show Biz 23:00 - 31 Mars, 2017

Kim Kardashian e vendosur për të qenë shtatzënë

Kim Kardashian nuk është shtatëzënë me fëmijën e tretë.Të paktën jo akoma. Në një episod të Keeping Up With The Kardashians, Kim ka thënë se është...