Connect with Us

All posts tagged "shtatzeni"

Showbizz 17:09 - 9 Mars, 2020

Vetëm me një foto/ Fatma Methasani tregon kilet e fituara gjatë shtatzënisë

Moderatorja Fatma Methasani prej pak kohësh është bërë nënë e një djali të cilin e pagëzuan me emrin Noah. Ajo ndan shpesh herë foto teksa tregon...

Showbizz 16:03 - 7 Mars, 2020

Klea Huta konfirmon shtatzëninë/ Me foton e ëmbël zbulon gjininë e bebit

Prej kohësh në media u përfol se Klea Huta dhe Elgit Doda janë në pritje të ëmbël, por deri në këto momente, asnjëri prej tyre nuk...

Showbizz 18:02 - 8 Shkurt, 2020

Jonida Vokshi konfirmon shtatzëninë/ “Jemi pesë në juri”

Pak kohë më parë moderatorja dhe aktorja Jonida Vokshi u martua me aktori Besnik Krapi. Pak muaj pas dasmës në rrjet qarkulloi lajmi se moderatorja ishte...

Showbizz 18:51 - 12 Janar, 2020

“Kreha flokët, vura qerpikët dhe bëra make up”/ Këngëtarja shqiptare shkoi në parukeri në minutat e fundit të shtatzënisë

Këngëtarja e muzikës popullore vlonjate, Maya i ka habitur të gjithë me rrëfimin e saj. E ftuar në emisionin E Diell, Maya ka treguar momentet pak...

Showbizz 12:50 - 16 Dhjetor, 2019

Nga emri i fëmijës tek planet për të ardhmen/ Miriam Cani tregon emocionet për shtatzëninë e saj të dytë

Miriam Cani është një nga kënëgtaret më të dashura për publikun shqiptar. Këngëtarja është në pritje të ëmbël për herë të dytë dhe ka treguar më...

Showbizz 12:20 - 13 Dhjetor, 2019

Kim Kardashian rrëfen për vështirësitë e saj gjatë shtatzënisë: “U desh t’i nënshtrohem 5 operacioneve për 1 vit e gjysmë”

Ajo është mama e 4 fëmijëve, dy prej të cilëve i ka bërë me lindje normale dhe dy me një nënë zëvendësuese. Kim Kardashian 49 vjeç...

Showbizz 20:53 - 8 Nentor, 2019

Nga zgjedhja e emrit të bebit tek planet për martesë/ Fatma Methasani flet për herë të parë për shtatzëninë

Moderatorja Fatma Methasani dhe Alfio Rrotani do të bëhen prindër pas pak muajsh. Për herë të parë, modertorja ka folur për shtatzëninë e saj dhe planet...

Kryesore Show Biz 22:30 - 27 Prill, 2019

“Shtatzënia është në ajër”/Modelja seksi poston foton epike

Kendall Jenner ka publikuar sot foton epike të familjes Kardashian-Jenner dhe nuk i heqim dot sytë prej tyre. Të vegjlit janë ata që tërheqin më tepër...

shenja shtatzeni
Shëndeti 13:44 - 28 Mars, 2019

Kur nuk i beson testit të shtatzënisë/ Këto janë shenjat që tregojnë se je shtatzënë

1 Nuk ju vijnë periodat:  Nëse jeni duke përdorur kontraceptivë ose jo një periodë e humbur është gjithnjë një shenjë shtatzënie dhe këtë e dini të...

seksi gjate shtatzenise
Kuriozitete 23:20 - 12 Mars, 2019

Seksi gjatë shtatzënisë/ Ju shuajmë kuriozitetet më të zakonshme

A e lëndoj bebin në bark me penis? Jo. Kjo nuk ndodh. Bebet brenda mitrës mbrohen nga placenta si dhe nga lëngu amniotik. Pjesa e ngushtë...

shtatzeni
Fëmija 23:00 - 25 Janar, 2019

Këto mite të gabuara mbi shtatzëninë i besojmë të gjithë

 Lindja me operacion ështe më e thjeshtë Në fakt shumë pak gra vendosin që të lindin me operacion,nëse mund të bëjnë lindje natyrale. Lindja me operacion...

shtatzeni eko-test
Fëmija 22:40 - 23 Janar, 2019

Kjo analizë gjaku, do t’ju ndihmojë të konfirmoni shtatzëninë që në ditën e parë

Shumë gra duan të kenë një fëmijë, ndërsa disa të tjera thjesht nuk janë gati.Pyetja më e zakonshme në këto rastë është: Si mund ta kuptoj...

jona spahiu
Kryesore Show Biz 12:10 - 21 Janar, 2019

Hoqi dorë nga televizioni pas shtatzënisë: Zbulohet puna e re e Jona Spahiut

Jona Spahiu është konsideruar si një nga femrat më të bukura të ekranit shqiptar, por tanimë pas lindjes së vogëlushit Raiden, duket se ka hequr dorë...

shtatzenia ngjitese
Fëmija 23:40 - 16 Janar, 2019

Studimi/Shtatzënia është ngjitëse

Në një studim të realizuar nga Universiteti Bokoni në Itali, është parë se kur një grua është shtatzënë edhe gratë e tjeta në rrethin e saj...

Fëmija 15:00 - 10 Janar, 2019

Këto janë disa nga shenjat më të hershme të shtatzënisë, që të gjithë i injorojnë

Në javët apo ditët e para nuk i kuptoni shumë mirë disa ndryshime të trupit tuaj të cilat janë shenjat e para të një shtatzënie. Ushqimet...