Connect with Us

All posts tagged "shtepi"

Teknologji 14:56 - 16 Shkurt, 2020

Gjiganti i teknologjisë bën blerjen marramendëse/ Shpenzon një “mal me para” për Rezidencën në Beverly Hills

Drejtori i Përgjithshëm i Amazon, Jeff Bezos pagoi 165 milion dollarë për të blerë një rezidencë të Beverly Hills që i përket mogulit të Hollivudit David...

Life Style 18:15 - 1 Shkurt, 2020

Vajzat grabisin një shtëpi/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë nesër në serialin “Lule të vetmuara”

Songyl, Ejlyl dhe Xhemre shkojnë në shtëpinë e një çifti të pasur dhe vjedhin bizhuteri me vlerë. Papritur çifti kthehet në shtëpi dhe vajzat ja mbathin....

Showbizz 16:46 - 5 Dhjetor, 2019

“Çdo cep i zemrës time është plot me dashuri”/ Në shtëpinë e Elitës dhe Gjikos kanë trokitur festat

Në shtëpinë e Gjikos dhe Elita Rudit festat kanë mbërritur. Së bashku me djalin e tyre Zërin, ata kanë realizuar një video me rastin e festave...

Showbizz 11:17 - 5 Dhjetor, 2019

Morena Taraku jep lajmin e mirë: “Do të ndërtoj shtëpinë e një prej familjeve pa strehë”

Këngëtarja e njohur Morena Taraku është një nga personazhet e famshme që po vazhdon të ndihmojë familjet e prekura nga tërmeti. Me anë të postimeve në...

Showbizz 18:21 - 27 Nentor, 2019

“Ne rrimë pranë trungut tënd Nënë Shqipëri”/ Sabri Fejzullahu hap dyert e shtëpisë për familjet në nevojë

Pas gjestit human të të birit, Sabri Fejzullahu ka bërë gjestin human duke u bashkuar me dhimbjen e familjeve të prekura nga ky tërmet i tmerrshëm...

Kuriozitete 13:53 - 25 Nentor, 2019

“A mund të kemi një shtëpi dhe pak ushqim?”/ Letra prekëse e 7 vjeçares për Babagjyshin bën xhiron e rrjetit

Një letër prekëse ka bërë xhiron e rrjetit, ku një 7 vjeçare nga Liverpooli, Angli, i ka bërë kërkesë babagjyshit për shtëpi dhe pak ushqim. Sipas...

Life Style 14:05 - 15 Nentor, 2019

I “hyjnë” shtëpisë me themel ose bëjnë thashetheme/ Ja si e shpenzojnë kohën shenjat e horoskopit

Dashi Futet në një debat politik në Faceboook. Demi Pastron kuzhinën si e çmendur dhe fillon të planifikojë një darkë me miqtë. Binjakët Telefonojnë një mike...

Showbizz 14:40 - 8 Nentor, 2019

“S’guxon robi të dalë prej shtëpie”/U kap mat duke puthur një femër tjetër, Stresi shpërthen kundër mediave

Pak ditë më parë, reperi shqiptar shumë i komentuar për lidhjet e tij intime, tha se ishte ende i martuar me Keisin, pavarësisht lajmeve që po...

Showbizz 10:40 - 2 Nentor, 2019

FOTO-“Një shtëpi tepër modeste”/ Pas rezidencës 60 milionë dollarëshe, ja blerja e çuditshme e Kim dhe Kanye

Çifti më i përfolur i showbizzit Kim Kardashian dhe Kanye West, duket se nuk janë mjaftuar me një shtëpi në Kaliforni. Së fundmi sipas “DailyMail” ato...

Showbizz 20:34 - 29 Tetor, 2019

VIDEO- Halloween në shtëpinë e Amarda Toskës/ Biznesmenia zbulon pamjet

Festa e Halloween ka trokitur dhe të shumtë janë personazhet e famshme të cilët kanë nisur me përgatitjet për këtë festë. Një ndër to është edhe...

Kuriozitete 11:42 - 26 Tetor, 2019

FOTO-“Duhet leje nga mjeku për të hyrë”/ Zbuloni shtëpinë më të frikshme në botë ku mund të fitoni 20 mijë dollarë

Dita e Halloweeni-t po afrohet dhe historitë horror janë ato që shkojnë më shumë për shtat këto ditë. Një prej tyre është edhe “Shtëpia e tmerreve”,...

Showbizz 21:00 - 29 Shtator, 2019

E mbuluar në luks/ Riselda Sejdija zbulon ambientet e shtëpisë në Dubai

Riselda Sejdija është shumë e njohur dhe e komentuar për jetën luksoze që bën. Prej kohësh pedagogia jeton në Dubai dhe ndan me ndjekësit e saj...

Kryesore Show Biz 12:10 - 7 Shtator, 2019

“Vetëm mos dilni nga shtëpia”/ Gashi “ironizon” prindërit shqiptarë por më pas pendohet

Këngëtari me origjinë shqiptare dhe famë ndërkombëtare tashmë, Gashi, po korr sukses të madh me single-n e tij më të fundit “Safety”. Ai po i tregon...

Kuriozitete 12:25 - 25 Gusht, 2019

Doni të jetoni sa më gjatë? Bëni punë shtëpie, ja çfarë sugjerojnë ekspertët

Edhe pse prej kohësh punët e shtëpisë i ka bërë gjithmonë gruaja e shtëpisë, duket se edhe meshkujt duhet të përfshihen nëse duan të ulin rrezikun...

limon. dhimbje shpine
Life Style 16:02 - 13 Gusht, 2019

Efektet “çudibërëse” të limonit/ Këtë herë do të zhdukë të gjitha aromat e këqija

Aroma e ushqimeve pas gatimit që pushton shtëpinë është një problem për çdo amvisë. Ndodh që aromat e gjellërave apo e peshkut janë shumë të vështira...