Connect with Us

All posts tagged "siguri"

Showbizz 14:53 - 28 Shkurt, 2020

Siguria e Meghan dhe Harryt/ Kanadja heq dorë nga ruajtja e çiftit

Qeveria kanadeze ka konfirmuar se nuk do të ketë më përgjegjësi për sigurinë fizike të Meghan Markle dhe Princ Harryt. Marrëveshja pritet të mbyllet në fund...

Showbizz 14:19 - 3 Dhjetor, 2019

Ndihet e “kërcënuar”/ Ivanka Trump rrit masat e sigurisë

Ivanka Trump është komentuar shumë në mediat e huaja për paraqitjen e saj. Shpesh herë është portretizuar negativisht në publik dhe për këtë ka dashur që...

Showbizz 18:58 - 30 Nentor, 2019

Harxhon mijëra dollarë për sigurinë/ Kylie Jenner e fiksuar pas mbrojtjes

Caitlyn Jenner ka treguar se Kylie Jenner shpenzon jashtëzakonisht shumë përsa i përket mbrojtjes, sigurisë. Gjatë një interviste “I’m a celebrity, get me out of here!”...

Kuriozitete 23:10 - 11 Shtator, 2017

Kujdes/ Produktet që dalin online nuk janë aq të sigurta sa duken

Jetojmë në botën e Instagramit dhe Facebook, prandaj jemi të prirur ti besojmë çdo gjëje që gjejmë në to. Por informacionet që na vijnë nuk janë...

Showbizz 15:00 - 20 Janar, 2017

Ambrosio sigurohet të mos e harrojmë emrin e saj!!

Supermodelja më e famshme në botë duket shumë seksi dhe provokuese edhe me rroba sportive. Alesandra Ambrossio u fotografua para pak castesh duke hyrë në palestër...

Femra 10:35 - 23 Dhjetor, 2016

Kush ma jep sigurinë tek vetja?

Nëse shpesh keni menduar se cfarë buzëkuqi të vendosni për një mbrëmje romantike, mos hezitoni tek e kuqja. Sipas një studimi të fundit, kjo ngjyrë jo...

Teknologji 18:51 - 23 Nentor, 2016

TOR sjell një nivel tjetër sigurie për sistemin Android

Android është sistemi operativ më i përhapur në botë për i përket telefonave të zgjuar dhe shumë shpesh e kemi parë këtë pajisje të jetë pjesë...

Life Style 10:10 - 4 Korrik, 2016

Mos u trembni nga fluturimet. Ja kompanitë më të sigurta në botë

Kohëve të fundit AirlineRatings.com publikoi listën vjetore të 407 kompanive ajrore më të sigurta në botë, që për siguri iu ndanë në mes 1 dhe 7 pikë....

Teknologji 21:00 - 22 Korrik, 2015

Twitter, një faqe të re për sigurinë e përdoruesve

Twitter bën një tjetër hap në sigurinë e përdoruesve. Kjo vjen pas masave shtrënguese mbi abuzimet, dhe thjeshtësimin e procedurave për raportimin e një rasti abuziv....

Teknologji 22:15 - 10 Maj, 2015

iOS 9 sjell përmirësime në siguri

Apple tradicionalisht ka shpalosur pamjet dhe detajet e para të softuerit të ri në konferencën teknologjik WWDC, por duket se dikush tashmë ka nxjerrë thelbin e...