Connect with Us

All posts tagged "simptoma"

Showbizz 12:01 - 21 Prill, 2020

“Zvarritej në dysheme”/ Aktori tregon simptomat e bashkëshortes së tij të infektuar me Covid-19

Tom Hanks ka treguar më shumë detaje rreth betejës së tij me Coronavirusin si dhe për vështirësitë që kiste hasur bashkëshortja e tij Rita Wilson. Aktori...

Showbizz 10:41 - 21 Mars, 2020

Shqiptarja që u prek nga Coronavirusi/ 22 vjeçarja tregon simptomat nga dita e parë deri në të dhjetën

Coronavirus është përhapur në të gjithë vendet e botës dhe së fundmi edhe në Shqipëri. Shumë prej njerëzve nuk përjetojnë simptoma të sulmit të coronavirusit, por...

Shëndeti 11:49 - 13 Mars, 2020

Këshilla e vetme që ndihmon të përballesh me Coronavirusin: Jo PANIK

Një grua nga Seattle, Elizabeth Schneider, 37 vjec ka treguar simptomat që ajo kishte kur kuptoi se ishte prekur nga Covid 19. Ajo ka dhënë një...

Shëndeti 13:09 - 10 Mars, 2020

Simptomat e Coronavirus/ Pas sa ditësh shfaqen shenjat e para

Shkencëtarët kanë konfirmuar se do të duhen pesë ditë që të shfaqen simptomat e para të Coronavirus. Covid-19 i cili shkakton temperaturë të lartë, kollë dhe...

Shëndeti 13:14 - 1 Mars, 2020

Simptomat e ftohjes së zakonshme/ Pse nuk ka shërim dhe si duhet të kujdesemi

Pavarësisht se përdoret si një term i përgjithshëm për të përshkruar më shumë se 200 lloje të ndryshme të virusit, ftohja e zakonshme konsiderohet ende “e...

Shëndeti 18:49 - 26 Nentor, 2019

7 simptomat që tregojnë se vuani nga gastriti/ Mos i neglizhoni

Gjysma e popullsisë së botës vuan nga gastriti . Dhe këto shifra mbresëlënëse janë të kuptueshme, duke marrë parasysh që shumë njerëz kanë baktere, të cilat...

Life Style 14:40 - 18 Nentor, 2019

Kini kujdes/ 6 simptomat e menopauzës që shumica e grave i anashkalojnë

Ekzistojnë shumë simptoma të menopauzës, të cilat anashkalohen nga gratë, vetëm sepse ata bëjnë gabimin t’i atribuojnë këto simptoma në diçka tjetër.  Po, është e vërtetë...

Life Style 16:40 - 17 Nentor, 2019

Kini kujdes/ 5 simptomat që mund t’i gabojmë lehtësisht me sëmundje të tjera

44% e amerikanëve vetë-diagnostikohen në internet në vend që të vizitohen tek një profesionist . Kjo zgjedhje mund të çojë në pasoja të tmerrshme. Ju mund...

Shëndeti 22:11 - 10 Nentor, 2019

9 simptomat e menopauzës që shumica e grave i anashkalojnë

Djersitje të natës Djersitjet e natës janë në thelb të njëjta me ndezjet e nxehta, përveç nëse ato ndodhin me ju kur flini. Probabiliteti thotë që...

Life Style 14:53 - 2 Nentor, 2019

Nga anemia tek humbja e peshës/ Zbuloni 6 simptomat e papritura të kancerit që nuk duhet të injorohen

Rreth 1.7 milion raste të reja të kancerit diagnostikohen vetëm në Shtetet e Bashkuara çdo vit. Por edhe pse shumë njerëz ndjekin protokollet themelore të jetesës...

Life Style 11:10 - 13 Maj, 2019

Mpirja e këmbëve/Cilat janë simptomat dhe çfarë paralajmërojnë

Shpeshherë mpirja e këmbëve mund të jetë paralajmëruese edhe e sëmundjeve të rënda. Zbuloni më poshtë se çfarë po jua shkakton mpirjen e këmbëve. Mungesa e...

alergji nga dashuria
Life Style 15:10 - 23 Prill, 2019

Ndryshimi i stinës ndikon tek të gjithë/Ja simptomat më të shpeshta në trupin e njeriut

Ndryshimi i stinës ndikon tek fëmijët por edhe tek të rriturit .Falë temperaturave të pëlqyeshme dhe ditëve më të gjata, dalim më shumë, edhe pas darke,...

Life Style 15:10 - 16 Prill, 2019

Anemia, sëmundja që po përhapet gjerësisht/Simptomat që nuk duhen injoruar

Ka shumë lloje të anemisë, ku ai më i përhapuri është ai i mungesës së hekurit. Qelizat e kuqe të gjakut prodhojnë një proteinë të qujatur...

Life Style 15:10 - 10 Prill, 2019

Historike/Zbulohet vaksina për kancerin,zhduken simptomat nga dy pacientë

Vaksina për kancerin, e cila e mëson trupin që t’i luftojë vetë tumoret, ka zhdukur simptomat nga dy pacientë me limfoma. Testimet kanë rezultuar aq të...

intoleranca ndaj glutenit, simptoma qe nuk duhen injoruar
Life Style 22:40 - 1 Mars, 2019

Intoleranca ndaj glutenit/ Tre simptoma  që nuk duhen injoruar

Ndryshime të pashpjegueshme në peshë Për shkak të rritjes së nivelit të lëngjeve në trup, ata që vuajnë nga intoleranca ndaj glutenit mund të shtojnë peshë...