Connect with Us

All posts tagged "smartfon"

Teknologji 13:09 - 13 Mars, 2020

VIDEO-Metoda më e thjeshtë/ Si ta pastroni smartfonin tuaj në mënyrë efektive

Teksa të lani duart është vitale, nëse jeni I shqetësuar për mikrobet në telefonin tuaj mund t’iu tregojmë disa hapa të thjeshtë për t’i pastruar. Pastrimi...

Blog 11:40 - 2 Shtator, 2019

Studimi i ri/Smartfonët dhe rrjetet sociale, i mbrojnë të rinjtë nga ankthi dhe depresioni

Të rinjtë e sotëm po rriten në një botë dixhitale, dhe orët që kalojnë çdo ditë me smartfonët e tyre, shqetësojnë shumë prindër. Por sa të...

Life Style 14:53 - 27 Shkurt, 2019

Del në treg super smartphon-i që mban një javë bateri, por vjen me një surprizë të pakëndshme

Energizer ka prezantuar 26 smartfonë të rinj dhe, mes tyre është një që vjen më një super bateri prej 18,000mAh. Sipas kompanisë ky është smartfoni me...

Life Style 14:40 - 27 Shkurt, 2019

Kjo është pajisja më e çuditshme që do të zëvendësojë smartphone-t

Nubia Alpha, pajisja që ka formën e një rripi fitnesi, pritet të dalë në treg dhe do të zëvendësojë smartphone-t. Prezantuar nga Nubia në Kongresin Mobil...

Life Style 13:40 - 22 Shkurt, 2019

Samsung prezanton super smartfonin e palosshëm, por kushton sa “qimet e kokës”

Gjatë eventit “Unpacked”, Samsung prezantoi zyrtarisht edhe telefonin e palosshëm të quajtur Galaxy Fold. Galaxy Fold vjen me ekranin e parë në botë që ka një...

Life Style 13:40 - 5 Nentor, 2018

Prezantohet smartfoni futuristik, mund ta “palosni” dhe ta fusni në xhep

Një firmë më bazë në SiliconValley ka lëshuar një smartfon futuristik që mund të paloset. FlexPai është faturuar nga zhvilluesi i tij, Royole si telefoni i...

Teknologji 19:15 - 9 Dhjetor, 2016

Huawei do të prezantojë telefonin e ri më 16 dhjetor

Kompania Huawei do të prezantojë më 16 dhjetorë një telefon të ri. Edhe pse ky telefon do të prezantohet si një koncept, duket sikur kompania po...

Teknologji 21:00 - 4 Dhjetor, 2016

Blackbarry së shpejti një telefon të ri në treg

Blackbarry është një nga kompanit më të përfolura të prodhimit të smartfonave dhe kjo sepse kompania shpesh herë deklaron se është duke hequr dorë nga prodhimi...

Teknologji 19:45 - 1 Dhjetor, 2016

Meizu hedh në treg 6 plus

Meizu ka hedhur në treg një smartfonë të ri dhe për të gjithë ju që jeni fansa të Samsung S7 do të gjeni gjithçka që Samsung...

Teknologji 16:16 - 1 Dhjetor, 2016

Samsung on 7 tashmë në treg

Samsung gjithmon dhe më shumë është duke rinovuar linjat e e reja të smartfonëve që ofron për klientët e tij. Ndërkohë që smartfoni Samsung On7 është...

Teknologji 16:15 - 26 Nentor, 2016

Xianomi Mi 6 do të hidhet në treg në mars

Kompania Kineze e prodhimit të smartfonëve ka qenë në qendër të vëmendjes këto ditë për sa i përket telefonit Mi Max Nano, një telefon që ekrani...

Teknologji 18:51 - 23 Nentor, 2016

TOR sjell një nivel tjetër sigurie për sistemin Android

Android është sistemi operativ më i përhapur në botë për i përket telefonave të zgjuar dhe shumë shpesh e kemi parë këtë pajisje të jetë pjesë...

Teknologji 16:20 - 23 Nentor, 2016

Këtë telefon të Samsung nuk do ta gjeni në Evropë

Samsung ka një shumëllojshmëri telefonash në listën e tij të shitjeve në të gjithë botën dhe një rëndësi të veçantë gjigandi Korean i kushton edhe përditësimit...

Teknologji 23:22 - 22 Nentor, 2016

VIDEO/ HTC prezanton EVO 10

Prej më shumë se një muaj në internet ishin duke qarkulluar raportime se HTC ishte duke punuar për një smartfon tjetër i cili do të hidhej...

Teknologji 16:15 - 22 Nentor, 2016

Apple përballet me probleme të Iphone 6s

Jo shumë kohë më parë raportime të shumta në internet lajmëronin një problem te smartfoni Iphone 6S për sa i përket “touch”-it. Gjigandi Amerikan i prodhimit...