Connect with Us

All posts tagged "stervitje"

Showbizz 11:03 - 1 Prill, 2020

“Të stërvitesh me burrin nuk është dhe aq qejf”/ Moderatorja tregon vështirësitë në karantinë

Moderatorja Jona Spahiu është mjaft aktive në rrjetet sociale ku dhe ndan me ndjekësit momente nga jeta e përditshme. Aktiviteti fizik është një nga gjërat kryesore...

Showbizz 20:55 - 25 Shtator, 2019

“Nuk kam qenë kurrë i kënaqur me pamjen time”/ Kampioni i Formula 1 në “luftë” me luhatjet e peshës

Lewis Hamilton ka treguar se është në luftë të vazhdueshme me luhatjet e peshës së trupit dhe ka pranuar se nuk ka qenë kurrë 100 përqind...

Kryesore Show Biz 20:30 - 15 Mars, 2019

Stërvituni 12 minuta si kjo 73 vjeçare dhe do të keni energji gjithmonë

Një trup i tonifikuar është i rëndësishëm në çdo moshë, por sigurisht që një gjë e tillë bëhet gjithnjë e më e vështirë me kalimin e...

si ta stervisesh trurin
Kuriozitete 23:00 - 3 Mars, 2019

Si të kesh trurin gjithmonë gati për të mbajtur mend

Stërvitja Ushtrimet dhe stërvitja janë zgjidhja e duhur për çdo problem jo vetëm të trupit, por edhe të trurit. Mësoni gjëra të reja Duke mësuar gjëra...

Kuriozitete 20:00 - 9 Shkurt, 2019

Po stërviteni njësoj, por shoqja juaj ka linja më të mira?! Ja çfarë po bëni gabim

Keni ulur numrin e kalorive, po stërviteni aq sa shoqja më e mirë, por nuk po shihni të njëjtat rezultate. Çfarë ndodh? Në fakt, jeni duke...

Kuriozitete 11:40 - 23 Janar, 2019

As 1 minutë më shumë apo më pak! Ja sa orë duhet të stërviten femrat çdo ditë

Gratë që duan të arrijnë të 90-at duhet që të sigurohen që të kenë peshën trupore që kishin kur ishin 20 vjeçe, sipas shkencëtarëve. Studiuesit ndoqën...

Life Style 17:20 - 31 Dhjetor, 2018

Nga 20 sekonda në 6 muaj, ja si të riktheheni në formën e duhur trupore vitin që vjen

Çdo vit i ri që vjen është shumë premtues, por nuk ka pse të mbetet vetëm aq. Mund t’i realizoni qëllimet tuaja, dhe përsa i përket...

Life Style 13:25 - 21 Dhjetor, 2018

Noti, ecja dhe stërvitja në palestër trajtojnë presionin e lartë të gjakut ashtu si ilaçet

Ushtrimet janë aq të efektshme për uljen e presionit të gjakut sa mund të jenë ilaçet që doktori u jep me recetë, kjo është ajo që...

Femra 14:28 - 16 Mars, 2015

Fuqia e femrës

Gjithnjë e më shumë femrat po bëhen faktorë kryesor dhe po sfidojnë fuqimisht edhe burrat. Madje edhe në sporte apo aktivitete, ku meshkujt ndihen shumë të...

Femra 09:30 - 27 Shkurt, 2015

Kelly Brook streçe, atlete & ec

Kelly Brook duket se kohët e fundit nuk di të bëj asgjë tjetër në jetë, përveç aktivitetit fizik, palestrës, jogës, etj. Nuk kemi faj që mendojmë...