Connect with Us

All posts tagged "stomak"

Shëndeti 18:06 - 12 Shkurt, 2020

Dieta BRAT/ Pse mjekët nuk e rekomandojnë më

Nëse ku dhe fëmija juaj keni patur ndonjëherë një virus në stomak duhet të keni dëgjuar patjetër për dietën BRAT. Dieta BRAT përmban banane oriz, mollë...

Life Style 18:31 - 12 Korrik, 2019

Stomaku i “urren”/ Njihuni me ushqimet që janë “një bombë” për organizmin tuaj

Ndonjëherë ushqimet e zakonshme nuk janë të sigurta për tu ngrënë. Një domate e padëmshme, një gotë me çaj të zi apo edhe një copë djath...

kanceri i stomakut
Life Style 23:40 - 10 Shkurt, 2019

Shenjat e heshtjes vrastare së kancerit të stomakut

Keni ndryshime të menjëhershme të oreksit. Je i uritur kur ulesh për të ngrëmë, por pas disa kafshatash ju ik oreksi dhe ushqimi ju shkakton të...

Life Style 15:53 - 23 Janar, 2019

10 ushqimet që duhet të evitoni kur e keni stomakun bosh

Kosi, një filxhan kafe dhe lëngu i freskët i portokallit është ajo që shumica e njerëzve mendojnë kur bëhet fjala për vakt të përsosur. Për fat...

Life Style 18:00 - 1 Janar, 2019

Djegia e stomakut/ Ju këshillojmë disa metoda natyrale për ta eleminuar

Humb peshë Kur humb peshën e tepërt përmirëson situatën e përgjithshme shëndetësore. Nuk është e vështirë që të vësh re ndryshimin edhe sa i takon ndjesisë...

Life Style 20:00 - 22 Dhjetor, 2018

Këto janë 12 ushqimet që duhen konsumuar kur stomaku është shumë i fryrë

Ndjeheni të fryrë?  Na ndodh të gjithëve, mos u shqetësoni… Është një ndjesi e tmerrshme, por ekzistojnë dy lloje të ndryshme fryrjesh: fryrje e gazit dhe...

Femra 21:40 - 18 Dhjetor, 2018

Këtë pije nuk duhet ta pini kurrën e kurrës me stomakun bosh

Ndjehemi më aktivë kur në mëngjes pimë një filxhan të madh me kafe. Gjithsesi, kafja me mëngjesin nuk është se ka ndonjë lidhje të pathyeshme dhe...

Life Style 16:28 - 6 Dhjetor, 2018

Çfarë nuk duhet të bëni nëse keni stomakun bosh

Ajo që bëjmë para se të ushqehemi ndikon shumë në shëndetin tonë, e besoni ose jo. Nëse jeni me stomakun bosh nuk duhet kurrësesi të bëni...

Kuriozitete 12:43 - 13 Gusht, 2017

Hëngri 2 kg rërë çdo ditë/ Nuk do ta besoni çfarë ka ndodhur me këtë grua

Një grua e moshuar nga India, Kusma Vati ka treguar se ka ngrënë dy kilogram rërë në ditë që kur ishte 15 vjeç. Ajo sot është...

Life Style 22:00 - 5 Mars, 2017

Dashuria fillon nga stomaku, po seksi?

Siç e shpjegon seksologia Sata Padovano: “Ushqimi dhe seksualiteti përmbushin nevojat fiziologjike themelore për mbijetesën e species, përmes ushqyerjes dhe riprodhimit. Që të dyja, shpërblejnë ndjenjat...

Life Style 21:00 - 10 Qershor, 2015

Ja pse nuk mund ta hiqni dhjamin në stomak

  Vrapimi për çdo ditë është i mirë për zemrën tuaj, por vetëm ushtrimet kardio, nuk janë mjaft efektive për zvogëlimin e masës yndyrore në bel....

Shëndeti 21:35 - 20 Maj, 2015

Ç’fare ndodhnëse hani hudhër në stomakun bosh?

Shkencëtarët kanë zbuluar se konsumi i hudhrës në stomakun bosh rrit efikasitetin e saj si antibiotik natyral. Kjo ndodhë për shkak se bakteriet zbulohen dhe nuk...

Shëndeti 18:00 - 12 Maj, 2015

“Mashtrojeni” stomakun me produkte me pak kalori

  Mbajtja e një diete mund të jetë shumë e vështirë dhe frustruese, por vështirësia më e madhe është uria që pothuajse e ndjejmë gjatë gjithë...

Life Style 21:15 - 31 Mars, 2015

Boronica zgjidhja e duhur për fryrjet e stomakut

Një problem për shumë njerëz është fryrja e stomakut, për këtë është e rëndësishme që të marrim produktet e nevojshme që të ndihmojnë për një shëndet...