Connect with Us

All posts tagged "studime"

Showbizz 16:33 - 16 Shkurt, 2020

Sa i rëndësishëm është festimi i ditëlindjes së fëmijëve/ Zbuloni çfarë thonë studimet

Kur ditëlindja e një fëmije afrohet, disa prindër shpesh entuziazmohen dhe përgatiten paraprakisht për të festuar këtë rast. Por ka edhe prindër që preferojnë të kursejnë...

Life Style 15:04 - 15 Shkurt, 2020

Dita e Ndërgjegjësimit të Beqarëve/ Përfitimet e të qënit vetëm

Një numër i madh njerëzish në të gjithë botën po zgjedhin të vazhdojnë jetën e tyre si beqarë. Numri i burrave dhe grave amerikanë që nuk...

Life Style 12:10 - 7 Dhjetor, 2019

A është divorci zgjidhja e duhur për një martesë të palumtur?

Nëse kërkimet psikologjike na kanë mësuar ndonjë gjë, ky është fakti se është e pamundur të parashikojmë me saktësi, se si do të ndihemi pas një...

Life Style 12:25 - 17 Tetor, 2019

Me dritë të fikur apo të ndezur?/ Çfarë nuk duhet të bëni në takimin e parë intim me partneren tuaj

Takimi i parë intim me partnerin ose partneren tuaj mund të jetë i frikshëm për të dy. Teksa bëheni gati për momentin e madh, në mendjen...

Kuriozitete 13:25 - 30 Prill, 2019

E thotë studimi/Këto tipe burrash kanë më shumë gjasa të tradhëtojnë gratë e tyre

lllicitEncounters.com, faqja kryesore e njohjeve në Mbretërinë e Bashkuar për persona të martuar, studioi mbi 10.000 profile për të gjetur se cilat tipare janë më të...

birre
Life Style 21:20 - 19 Shkurt, 2019

 Ju sjellim disa arsye të vlefshme për të pirë birrë çdo ditë

Birra forcon kockat Shumë studime kanë treguar se birra përmban silikon natyral. Pra birra ndihmon në zhvillimin e kockave si dhe në forcimin e tyre. Në...

si te dobesohesh pa shkuar ne palester
Life Style 12:53 - 26 Janar, 2019

Hani dhe nuk shtoni peshë? Studimet tregojnë se të qenit i dobët përcaktohet në gjenet tuaja

Disa shëndoshen vetëm duke parë një copë tortë, ndërkohë të tjerë hanë sa të duan dhe nuk shtojnë në peshë. Sipas studimeve, të qenit i dobët...

blerje
Femra 23:52 - 18 Janar, 2019

Mos u ndjeni më në faj/Blerjet reduktojnë stresin si dhe ju dobësojnë

Të dalësh për shopping është diçka shumë e shëndetshme, të paktën kështu,pohojnë studiuesit Australianë. Sipas tyre personat e moshës mbi 65 vjeç që bëjnë blerje në...

cigare
Life Style 12:20 - 17 Janar, 2019

Duhanpirja shkakton diabet,e thonë studimet

Pirja e duhanit mund të shkaktojë diabet. Në të vërtetë, duhanpirësit kanë një rrezik 30-40% më të madh të zhvillimit të sëmundjes sesa joduhanpirësit dhe sa...

Kuriozitete 17:00 - 1 Janar, 2019

Kjo pije, shkakton varësi, e thonë studimet

Sipas studimeve sasia e sheqerit në pijen e famshme, Coca Cola duhet të na bëjë të vjellim sapo e pijmë. Gjithsesi nuk na jep atë ndjesi...

Life Style 18:57 - 28 Tetor, 2018

Ja si ta rrisni penisin, sipas metodave arabe

Është e qartë që nevojitet kohë, mjaft lubrifikant dhe punë dore. Mirëpo ia vlen. Kur të përfundoni me këtë stërvitje do keni penisin i cili i...