Connect with Us

All posts tagged "sukses"

Kryesore Show Biz 21:38 - 20 Shtator, 2019

Këngëtarja shqiptare në kulmin e karrierës/ Këndon kolonën zanore të filmit të famshëm “Maleficent 2”

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka ndarë me ndjekësit një sukses tjetër në karrierën e saj. Pas publikimit të hitit më të fundit “Not 20...

Kryesore Show Biz 18:19 - 17 Gusht, 2019

Këngëtarja më e “ëmbël” e estradës/ Fotot më fantastike të Kidës

Kida është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Numëron me miliona klikime në kanalin Youtube, dhe është mjaft e suksesshme. Këngëtarja është më...

Kryesore Show Biz 18:25 - 2 Gusht, 2019

“Shumicën e kohës ndihem e lodhur”/ Çfarë po ndodh me Taynën?

Tayna është një nga reperet e pakta në Shqipëri që po njeh një sukses shumë të madh. Këngët e saj bëhen hit në një kohë fare...

Kryesore Show Biz 11:40 - 8 Korrik, 2019

Luana drejt suksesit ndërkombëtar? Marina i nxjerr “sekretin” përmes kësaj fotoje

Luana Vjollca duket se nuk do të ndalet këtë verë dhe duket se ka hequr dorë nga pushimet, për të punuar për projekte të reja muzikore....

Kryesore Show Biz 21:45 - 22 Qershor, 2019

Dua Lipa po bën “namin” në botë / E para femër në histori që arrin këtë sukses

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa i ka prekur majat e suksesit në skenat botërore. Në këto vite Dua ka rrëmbyer shumë çmime në festivalet më...

Kryesore Show Biz 13:53 - 13 Qershor, 2019

“Të paktën shijove suksesin tim”/ Loredana i prek të gjithë me dedikimin për të atin e ndjerë

Pak javë më parë këngëtarja shqiptare Loredana humbi babain e saj dhe kohët e fundit nuk kanë qenë aspak të lehta për të pasi u përfshi...

Kryesore Show Biz 18:18 - 31 Maj, 2019

“Jam më i mirë seç dukem në shtrat”/ Ish-banori i Big Brother rrëfen për suksesin me femrat

Të gjithë e mbajmë mend ish-banorin e Big Brother Vigan Shehun. Që në hyrjen e tij në reality shown u identifikua dhe u pëlqye nga publiku...

Kryesore Show Biz 17:01 - 14 Maj, 2019

Një tjetër shqiptar po korr sukses ndërkombëtar/ Kryeson top listat botërore

Artistë si Rita Ora, Bebe Rexha, Dua Lipa, Ava Max, Gashi, Era Istrefi kanë bërë shqiptarët krenarë kudo nëpër botë. Kësaj liste i shtohet dhe një...

Kryesore Show Biz 14:14 - 1 Maj, 2019

Foto/John Travolta falenderon aktorin shqiptar për suksesin në film

Nëpërmjet një postimi në Instagram, aktori shqiptar Blerim Destani ka konfirmuar disa ditë më parë rolin e tij në filmin “The Poison Rose”, ku do të...

Kryesore Show Biz 11:10 - 17 Prill, 2019

Elvana Gjata u “lodh” nga suksesi i ‘2 gisht mjaltë’/Zbulohen planet e saj të ardhshme

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata qëndroi 5 muaj nën heshtje për t’u rikthyer më pas në muzikë duke surprizuar fansat dhe me projektin e saj kinematografik “Dy...

Kryesore Show Biz 11:40 - 12 Prill, 2019

Suksesi i saj është i pandalshëm/Ronela Hajati intervistë në emisionin e famshëm në Portugali

Falë suksesi të hiteve dhe angazhimit të saj serioz në karrierë, duket se ajo ka tërhequr vëmendjen e shumë personave, brenda dhe jashtë Shqipërisë duke fituar...

genc prevulkaj acarohet
Kryesore Show Biz 11:40 - 1 Prill, 2019

“Suksesi im ju grryen nga brenda”/Këngëtari shqiptar revoltohet me mesazhet fake

Këngëtari i njohur Genc Prelvukaj me Eni Koçin shpeshherë janë në qendër të mediave rozë për romancën e tyre, këngët që publikojnë etj. Të dy janë...

Kryesore Show Biz 12:53 - 26 Mars, 2019

Pas suksesit me Xhensila Myrtezaj, kantautori shqiptar nuk ndalet/Së shpejti projekti i rradhës

Pas rikthimit si kantautor pas 7 vitesh, me bashkëpunimin me Xhensila Myrtezajn, Pirro Çako ka gati projektin e radhës. Lajmin e ka dhënë Ardit Gjebrea në...

Kryesore Show Biz 12:10 - 25 Mars, 2019

Përsëri sukses/Era Istrefi bashkëpunim me reperin e famshëm amerikan?

Siç edhe ju mund ta keni dëgjuar, pritet që së shpejti Era së bashku me motrën e saj Nora të publikojnë një bashkëpunimin të titulluar “Nuk...

nenat kerkuese femije te suksesshem
Fëmija 21:20 - 20 Mars, 2019

Studimi/ Nënat “mbytëse” i bëjnë fëmijët më të suksesshëm

Sipas një studimi të kryer në vendet e Amerikës Latine duke u marrë me studimin e sjelljes së adoleshentëve është arritur në përfundimin se nënat kërkuese...