Connect with Us

All posts tagged "sulme"

Life Style 13:05 - 2 Nentor, 2019

Sulmet në zemër dhe humbje në peshë/ Zbuloni 6 benefitet e çajit jeshil që nuk i dinit

Çaji jeshil i cili e ka origjinën nga Kina, është përdorur si ilaç për mijëra vite. I përdorur gjerësisht në të gjithë Azinë, kjo pije ka...

Showbizz 10:20 - 2 Nentor, 2019

Presioni i jetës mbretërore dhe sulmet mediatike/ Pas dokumentarit që shokoi botën, mbretëresha Elizabeth bën këtë veprim

Pak javë më parë, dokumentari ku dukesha e Sussex, Meghan Markle fliste për presionin e jetës mbretërore dhe sulmet nga mediat, bëri xhiron e rrjetit dhe...

Showbizz 16:36 - 18 Tetor, 2019

Presioni i të qenit nënë/ Sulmet mediatike, Meghan Markle flet për herë të parë

Dukesha e Sussex, Meghan Markle edhe pse ka qënë një aktore, jo gjithmonë di t’i përballojë sulmet mediatike. Për herë të parë, Meghan do të flasë...

Kuriozitete 13:10 - 5 Tetor, 2019

Seri vrasjesh dhe sulme të rënda/ Paralajmëron FBI, filmi më i ndjekur i momentit shkakton terror tek shikuesit

Pak javë më parë , të gjithë fansat e “Joker” u cmendën pas trailerit të ri të këtij filmi duke u bërë kështu traileri më i...

Kryesore Show Biz 12:25 - 27 Nentor, 2018

Pas pesë vitesh akuzash të njëpasnjëshme, këngëtari i njohur përgjigjet: “Nuk jam homoseksual”

Shawn Mendes e tha në vitin 2016 dhe e përsëriti sërish: “Nuk jam homoseksual!” Në një intervistë për “Rolling Stone’s”, këngëtari 20-vjeçar iu desh që të...

Kuriozitete 23:30 - 4 Shtator, 2017

Mësoni si ti shpëtoni një sulmi nga anakonda

Nëse keni bërë plan të shkoni për një udhëtim në Brazil duhet ta dini se ai është vendi i Anakondave. Dhe në këtë mënyrë ju nuk...

Shëndeti 21:00 - 29 Qershor, 2015

Pija ideale për të shmangur sulmin në zemër

  Çaji i bwrë përmes lëvores së hollë të bërthamës së arrës mund të ndihmojë kundër bllokimit të arterieve koronare, sëmundjeve të zemrës dhe temperaturës. Ky...

Kultura 15:44 - 16 Qershor, 2015

Korçe, demtohen disa statuja ne parkun Rinia

Ne qytetin e Korçes jane rikthyer demtimet e statujave qe ndodhen ne parkun Rinia dhe qe kane qene objekt sulmi edhe disa kohe me pare.  Keto...