Connect with Us

All posts tagged "taksa"

Teknologji 12:46 - 17 Shkurt, 2020

Bosi i Facebook/ I lumtur se do të paguajë më shumë taksa në Europë

Bosi i Facebookut, Mark Zuckerberg, ka pranuar se gjigantëve të teknologjisë do tu duhet të paguajnë më shumë taksa në Europë në të ardhmen dhe njeh...

Kryesore Show Biz 10:40 - 8 Shtator, 2019

“Do paguhet nga taksat e shqiptarëve”/ Alketa Vejsiu flet për prezantimin e “Festivalit të RTSH”

Pak javë më parë në media u konfirmua se moderatorja Alketa Vejsiu, do të prezantojë për herë të parë Festivalin e RTSH-së. Së fundmi,  e ftuar...

taksa per ajrin
Kuriozitete 21:00 - 28 Mars, 2019

Taksat më të çuditshme/ Në botë të tarifojnë edhe ajrin

Taksa mbi rrjetet sociale. Në 1 qershor të këtij viti Uganda u bë shteti i parë në botë që vendosi taksa mbi përdorimin e rrjeteve sociale....

Life Style 00:20 - 20 Gusht, 2017

Të famshëm që janë dënuar për mospagimin e taksave

Injorimi i ligjit nuk ndalon askënd, madje as të famshëm. Sikur të thuhet se vipat nuk kanë asnjë ide se si funksionojnë ligjet e taksave, kjo...

Life Style 19:20 - 5 Prill, 2017

LaFerrari i 1.3 mln USD do të shndërrohet në skrap/Arsyen s’do ta besoni!

Super-makina LaFerrari pritet të shtypet dhe të kthehet në metal për shkrirje, sepse pronari i paemëruar e kishte futur ilegalisht në Afrikën e Jugut. Meqenëse nuk...

Kuriozitete 18:07 - 4 Korrik, 2015

Taksat më të pazakonta që kanë rënduar mbi njerëzit përgjatë historisë

“Dy gjëra janë të sigurta mbi këtë botë”, shprehet Benjamin Frenklin, “vdekja dhe taksat”, por ka edhe nga ato detyrime që bëhen qesharake Taksa mbi urinën...