Connect with Us

All posts tagged "tavoline"

Shëndeti 15:36 - 13 Shkurt, 2020

Darkë romantike për Shën Valentin/ Kujdes, mos harroni këtë detaj

Nëse po mendoni që të surprizoni të dashurit tuaj për Shën Valentin me një darkë romantike, studiuesit kanë një këshillë: “Mos harroni mbulesën e tavolinës”. Darkat...

Life Style 13:10 - 30 Gusht, 2019

Tavolina fluturuese dhe pushime në hapësirë/ Çfarë do të ndodhë me botën pas 50 vitesh

Nga pushimet në hapësirë tek taksitë fluturuese. Këto do të jenë risitë më të cuditshme që do të “pushtojnë” botën në 50 vitet e ardhshme. Në...

Kryesore Show Biz 14:25 - 26 Prill, 2019

‘Rezervimi i një tavoline shkon deri në 300 mijë dollarë’/Cfarë duhet të dini për eventin më të rëndësishem në botë

Met Gala gjithmonë zhvillohet të hënën e parë të muajit maj, ndaj kësaj here do të mbahet më datë 6 maj, dhe tematika, njësoj si çdo...

Kryesore Show Biz 15:53 - 10 Prill, 2019

“Kërceva mbi tavolinë dhe bërtisja!”/Kim Kardashian rrëfen reagimin epik pas incidentit me të birin

Kur vjen puna tek dramat familjare, Kim Kardashian është ajo e cila e dramatizon më shumë situatën. Nëse nuk iu ka ndodhur që të shihni reagimet...

Kuriozitete 23:20 - 12 Dhjetor, 2017

Puna në tavolinë rrezikon shëndetin!

Shpesh më parë e keni dëgjuar: Puna në tavolinë, po kërcënon duke shkatërruar shëndetin e njerëzve! Megjithatë sipas gjetjeve të reja, ekspertët paralajmërojnë se ndërsa 86...

Kuriozitete 08:26 - 16 Korrik, 2017

Magjia e shahut/Më shumë lojëra, se sa atome në Univers

Për këdo që është ankuar ndonjëherë se loja e shahut është e mërzitshme, të paktën mund të jetë i sigurtë se: Çdo lojë shahu do të...

Life Style 15:00 - 1 Qershor, 2015

Tavolina e ngrënies multifunksionale

Për këdo që kërkon cilësi në dizajn dhe prodhim, çdo tavolinë ngrënieje nuk duhet të ketë vetëm këtë funksion. Dhe është pikërisht këtu që fillon kërkimi...

Kuriozitete 15:27 - 17 Mars, 2015

Kjo kuti druri kthehet në një tavolinë e katër karrige për pak sekonda (Video)

Nëse i jepni një marangozi pak kohë ai mund të krijojë objekte magjike të cilat mund t’i hidhni në internet dhe t’i bëni të tjerët të...