Connect with Us

All posts tagged "te dhena"

Kuriozitete 11:53 - 8 Gusht, 2019

“Po shkelnin politikat tona”/ Instagram vjedh përsëri të dhënat e miliona përdoruesve

Partneri më i besueshëm i marketingut të rrjeteve sociale si Instagram dhe Facebook, i quajtur Hyp3r, prej disa kohësh ka vjedhur të dhënat e përdoruesve. Këtë...

intimiteti ne mesjete
Life Style 23:40 - 29 Mars, 2019

Tre kuriozitete mesjetare/ Si ishte intimiteti në atë kohë

Kamasutra Katalane Kërkimi mbi pozicionet seksuale nuk është një dukuri e vonë e as dukuri e hershme. Edhe në mesjetë ekzistonte një qëllim i tillë. Speculum...

Life Style 13:10 - 7 Dhjetor, 2018

Biznes me të dhënat tona, një tjetër skandal tregon se si Facebook bën lekë në kurriz të përdoruesve

Email-e të shkruara nga shefi i Facebook, Mark Zuckerberg dhe nga zëvendësit e tij tregojnë se kompania ka bërë disa marrëveshje selektive në kurriz të përdoruesve. Thuhet se...

Fëmija 23:00 - 5 Dhjetor, 2018

Ky është ushqimi magjik, që i bën fëmijët më të shëndetshëm

Për prindërit është shumë e rëndësishme mirëqenia e fëmijëve të tyre. Ata janë shumë të shqetësuar kur vjen puna tek ushqimi si dhe vlerat ushqimore të...

Life Style 23:00 - 19 Prill, 2018

Mbroni privatësinë tuaj në Facebook duke fshirë këto të dhëna

Siç e dimë tashmë Facebook është një ndër kompanitë më të mëdha në botë e cila kohët e fundit është përfshirë në skandale të mëdha. Të...

Life Style 23:40 - 18 Mars, 2018

Vidhen të dhënat personale të 50 milionë përdoruesve të Facebook

Firma e të dhënave e kredituar për të ndihmuar Donald Trumpin në fitim e zgjedhjeve të vitit 2016 u pezullua nga Facebook, raporton BBC. Në qendër...

Kuriozitete 23:50 - 4 Mars, 2018

Nëse ndodheni në Europë, kujdes!/ Facebook di informacione sekrete mbi ju

Facebook këtë rradhë ndodhet para vështirësive. Përdoruesit e saj, më saktë ,mbi 40% e përdoruesve europianë ndodhen nën përgjim të privatësisë së tyre. Rregullat e reja...

Kuriozitete 23:40 - 28 Nentor, 2017

Google po ndihmon shtëpinë e modës që të krijojë një fustan të bazuar në të dhënat tuaja personale

Ivyrevel, një shtëpi modë e mbështetur nga H & M Group, është partnerizuar me Google për të zhvilluar “veshjet e të dhënave” që janë përshtatur me...

Life Style 00:30 - 15 Gusht, 2017

8 mënyra se si mund të zhdukeni nga interneti

Në ditët e sotme ka shumë informacion online për secilin nga ne. Kjo edhe për profilet në rrjetet sociale, mesazhet e vjetra që kemi lënë nëpër...

Teknologji 08:41 - 15 Korrik, 2017

Si të mbroni të dhënat tuaja në celular dhe t’u vendosni hacker-ave “kufirin tek thana”

Hapja nga ana e qeverisë amerikane e një iPhone që u përdor prej vrasësve të San Bernardinos shërben si kujtesë se celularët dhe pajisjet e tjera...