Connect with Us

All posts tagged "te lumtur"

Kuriozitete 22:40 - 10 Janar, 2019

Katër rregulla të vlefshëm për të rritur fëmijë të lumtur dhe të fortë

Të jesh koherent me atë që bën Fëmijët më shumë se nga fjalët tona, mësojnë nga veprimet, kështu që kujdesu që fjalët dhe veprimet e tua...

Life Style 23:20 - 9 Qershor, 2018

Studim/ Nëse keni një motër jeni person më i mirë!

Nëse keni një motër jeni shumë me fat. Studiuesit kanë nxjerrur si përfundim se të kesh një motër më të madhe ta bën jetën me të...

Life Style 22:50 - 12 Maj, 2018

Ju kritikojnë se bëni foto çdo gjë?/ Mos ndryshoni, pasi kjo ju bën të lumtur

Ndodh që ju kanë kritikuar se bëni foto çdo gjë, por mos e ndryshoni këtë ves! Sipas studiuesve në Universitetin e Kalifornisë Jugore “Marshall School of...

Life Style 20:00 - 31 Dhjetor, 2016

Cfarë duhet të bëni në çdo moshë për t’u ndjerë të lumtur

Asnjëherë nuk është vonë për të ndryshuar jetën tuaj. Në çdo moment mund të bëjmë diçka ndryshe dhe që të na bëjë më të lumtur. Më...

Showbizz 10:36 - 10 Janar, 2016

DiCaprio: Paraja dhe suksesi nuk të bëjnë të lumtur

Numëron me dhjetëra filma të sukssesshëm dhe përfitime marramendëse falë tyre, por Leonardo DiCaprio këmbëngul se nuk është paraja dhe suksesi që e bën atë të...

Showbizz 17:00 - 26 Maj, 2015

Cohen dhe Rihanoff të lumtur

  Një dashuri përtej profesionit ishte ajo cka i bashkoi dyshen mes Ben Cohen dhe Kristina Rihanoff. Kanë qenë partnerë në spektaklin e kërcimit Strictly Come...

Showbizz 16:00 - 19 Maj, 2015

Best dhe Stack të lumtur

  Calum Best dhe e dashura e tij modele Rose Cochrane-Stack, u fotografuan duke pozuar para kamerave për portalin britanik The Sun. Dyshja duket e lumtur...

Showbizz 15:00 - 19 Mars, 2015

Smith dhe Kelly të lumtur

Më në fund lidhja e tyre u bë publike dhe duken mëse të lumtur përkrah njëri tjetrit. Ylli i spektaklit më të ndjekur britanik ITV ka...

Kuriozitete 13:27 - 16 Mars, 2015

Jemi të martuar dhe duhemi, por nuk bëjmë seks

Ata kanë më shumë se një vit e gjysmë që janë martuar. Andrew dhe Erica Holloway nga Melburni, Australi, nuk janë zënë kurrë, madje thonë se...

Showbizz 14:00 - 18 Dhjetor, 2014

Dukesha e Kembrixhit bën fëmijët e lumtur

Dukesha e Kembrixhit Kate Middleton ka vizituar një koloni fëmijësh në Londër. Dukesha e cila është në pritje të fëmijës së saj të dytë, duket të...