Connect with Us

All posts tagged "te mirat"

te mirat e te qenurit grua
Kuriozitete 23:58 - 10 Shkurt, 2019

Gratë jetojnë më gjatë dhe më mirë/ Këto janë të mirat e të qenurit grua

E durojnë më shumë dhimbjen Gratë lindin fëmijë si dhe përjetojnë ngjarje të tjera në jetë që tregojnë se kanë tolerancë më të madhe ndaj dhimbjes....

liber
Kuriozitete 13:00 - 31 Janar, 2019

Lexoni dhe vetëm lexoni/ Nëse nuk mjafton këshilla, ju sjellim dhe arsyet pse

A e dini se fëmijëve të cilëve prindërit u lexojnë libra disa herë në javë shfaqin aftësi shumë më të mira të shkrim-leximit pas katër vjetëve,...

Kuriozitete 22:25 - 23 Dhjetor, 2018

Shkencëtarët shpjegojnë pse duhet të flini nudo

Të flesh nudo do të ndihmojë që të krijosh një lidhje më të fortë me partnerin. Oksitocina është një hormon që krijon edhe lidhjen mes dy...

Life Style 23:30 - 7 Dhjetor, 2018

Një vezë në ditë mund t’ju shpëtojë nga këto sëmundje

Nëse hamë një vezë në ditë mund të ulim rrezikun për t’u prekur nga sëmundjet kardiovaskulare. Kjo është konfirmuar nga një studim i bërë në Kinë....

Shëndeti 20:45 - 25 Qershor, 2015

Ja pse duhet të vrapojmë

Rezultatet e para të vrapimit shihen pas katër javësh praktikë konstante. Rikuperimi i formës fizike mund të arrihet vetëm përmes vrapit. Njerëzit nuk vrapojnë për të...

Shëndeti 20:00 - 23 Qershor, 2015

Të mirat e akullit në fytyrën tuaj

  Kalimi i akullit nëpër fytyrën tuaj është trendi më i ri i bukurisë kohëve të fundit. Kjo metodë po përdoret nga ekspertët e bukurisë për...

Kuriozitete 20:07 - 12 Qershor, 2015

Të mirat shëndetësore të birrës

Ashtu sic dihet, birra është një eliksir i lashtë. Njerëzit e lashtë i dinin vlerat natyrale të saj . Në Babiloni, ku mendohet të jetë dhe...