Connect with Us

All posts tagged "te rinj"

Life Style 13:33 - 15 Shkurt, 2020

FOTOT-Alkool dhe lakuriq/ Shfrenimi i të rinjve në ditën e Shën Valentini

Dita e Shën Valentinit është festuar nga shumë të rinj nga e gjithë bota por ata që kanë shfrenuarimagjinatën kanë qenë britanikët. Ata kanë festuar nën...

Life Style 16:08 - 19 Nentor, 2019

Shkencëtarët shokojnë me studimin e fundit: “Të rinjtë po defromohen dita-ditës”

Hulumtimi i kryer në Universitetin e Bregut të Diellit në Australi ka zbuluar se të rinjtë, kryesisht midis moshës 18-30 vjeç, kanë një rritje të pazakontë...

Kryesore Show Biz 18:19 - 15 Korrik, 2019

“Ndyrësira!”/ Elton Deda shpërthen ndaj të rinjve që dëmtuan bustin e Françesk Radit

Ditën e sotme një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur në Tiranë, ku dy të rinj kanë dëmtuar bustin e këngëtarit të ndjerë Françesk Radit. Video u...

Kryesore Show Biz 12:53 - 15 Mars, 2019

Pushimet e pranverës/Çmenden të rinjtë, 3.1 milionë dollarë të shpenzuara për alkol

Pushimet e pranverës e zgjojnë komunitetin e “fjetur” me më pak se 5,000 njerëz ndërkohë që rreth 100,000 studentë vijnë për të festuar në plazh. Vajza...

grate e ketyre shenjave terhiqen nga djemte e rinj
Kuriozitete 21:40 - 14 Mars, 2019

Dashuria nuk njeh moshë/ Gratë e këtyre shenjave “vdesin” për djemtë e rinj

Gaforrja Je shumë e dhënë pas këtyre marrëdhënieve, pasi bazohen mbi një lloj kujdesi, ti tërhiqesh shumë nga djemtë e rinj, pasi kjo tregon që edhe...

Pasticeria e femijeve me autizem
Kuriozitete 22:20 - 10 Mars, 2019

Pastiçeria e fëmijëve me autizëm/ Luftojnë paragjykimet me ëmbëlsi

Miell dhe sheqer, ëndrra e qartë e një nëne “ Autizmi nuk është ndëshkim”. E gjithë kjo është receta fituese e Ëmbëlsojmë Autizmin, një  pastiçeri shumë...

depresioni tek te rinjte
Life Style 22:00 - 21 Shkurt, 2019

Problemet e  shëndetit mendor/ Ja nga se rrezikohen të rinjtë

Një në gjashtë të rinj nga mosha 17-19 vjeç vuan nga nja çregullim i shëndetit mendor, grupi më i rrezikuar nga këto sëmundje janë vajzat e...

Kuriozitete 22:10 - 31 Mars, 2018

Doni të jeni përgjithmonë të rinj?/ Konsumoni këto ushqime

Dëshira e të gjithëve është të jemi të rinj përgjithmonë. Nëse vazhdoni të kujdeseni për veten tuaj dhe të kontrrolloni ato që konsumoni mund t’ia dilni....

Kryesore Show Biz 22:40 - 24 Mars, 2018

Foto/ Të rinjtë nuk e fshehin më dashurinë

Dashurinë e tyre, e cila për shumë kohë u mbajt e fshehtë, tashmë ata nuk e fshehin më. Megan McKenna dhe Mike Thalassitis, vijojnë ekspozimin në...

Kuriozitete 22:10 - 3 Shtator, 2017

Studim/Baballarët e rinj janë më të vjetër se kurrë

Baballarët e rinj në Shtetet e Bashkuara po plaken. Hulumtuesit në Universitetin Stanford shqyrtuan të dhënat për 168,867,480 lindje të gjalla nga viti 1972 deri në vitin...

Kuriozitete 19:49 - 7 Korrik, 2017

Po bënin seks në makinë/Tragjike ajo që u ndodh më pas këtyre dy të rinjve

Dy të rinj 22-vjeçarë nga Rusia kanë humbur kanë humbur jetën në mënyrë tragjike. Mësohet se ata kanë qenë në sediljen e pasme të makinës dhe...

Life Style 21:27 - 29 Korrik, 2016

Foto +18/Nuk ndalen të rinjtë, seks para Bashkisë

Një çift të rinjsh në Gjermani nuk u përmbajt, por nisi të bënte seks në mes të ditës, në një park përpara Bashkisë së Hanoverit. Për...

Teknologji 08:15 - 1 Maj, 2015

Blackberry gati të publikojë tre telefona të rinj

Blackberry definitivisht ka qenë duke jetuar ditët më të vështira që nga koha kur Apple dhe Samsung kanë sjellë telefonat e tyre të mençur në këtë...

Life Style 10:30 - 9 Mars, 2015

Kur të rinjtë mirëmbajnë mjedisin

Stolat e parkut të liqenit janë rilyer nga dy vajza shumë simpatike, banore të kryeqytetit. Ka qenë kjo një iniciativë e Artës dhe Iden, për të...

Kuriozitete 12:15 - 22 Shkurt, 2015

7 ushqimet që ju bëjnë të dukeni më të rinj

Mbase jo, por një dietë e duhur bën më shumë sesa humbjen në peshë. Ajo mund të kthejë kohën mbrapsh, gjithashtu. Stop thinjave- Kërpudhat Shiitake, një...