Connect with Us

All posts tagged "te varfer"

Showbizz 09:35 - 8 Janar, 2020

Bon Jovi bën gjestin human/ Hap restorantin për të ndihmuar të pastrehët dhe të varfërit

Jon Bon Jovi njihet për hitet e tij si “My life” dhe “Livin on a Prayer”, por ai ka bërë diçka më shumë se sa të...

Life Style 22:20 - 8 Dhjetor, 2018

Pse të varfërit e pasuruar i përçmojnë të varfërit?

Ndodh çdo ditë, e shohim në çdo ambient, të pasurit që vijnë nga shtresat e varfëra gjithnjë i përçmojnë të varfërit. Ata kanë harruar veten dhe...

Life Style 23:00 - 11 Maj, 2018

Ndiheni të varfër?/ Provoni të vizitoni këto vende

Paraja është një luks i madh. Jo të gjithë e kanë fatin të kenë kaq shumë para nëpër duar dhe të bëjnë çfarë të duan. Por...

Kryesore Show Biz 23:40 - 22 Janar, 2018

Sportistët që mbetën pa asnjë të ardhur!

Kush nuk u rrit me ëndrrën se do bëhej një sportis i famshëm vetëm duke goditur një top futbolli ? Ëndërrimi i të qenit një yll...

Kuriozitete 21:10 - 25 Gusht, 2017

Foto/ Të famshëm që janë shumë më të varfër se sa menduat

Nga një distancë, jeta e te  famshëmve duket shumë e ëmbël. Party, punë argëtuese, gjallërime. Pagesat e mëdha. Por, duke qenë një prej elitës së Hollivudit,...

Fëmija 23:16 - 16 Mars, 2015

Obeziteti, fëmijët e varfër rrezikohen 3 herë më shumë sesa të pasurit

Fëmijët e varfër duket se janë lënë mbas krahëve në lidhje me çështjet e obezitetit gjatë fëmijërisë. Sipas një grafiku, fëmijët e familjeve të varfra rrezikohen...