Connect with Us

All posts tagged "telefon"

Kuriozitete 15:50 - 22 Shkurt, 2020

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht...

Shëndeti 15:30 - 10 Janar, 2020

5 gabimet që i bëjmë të gjithë kur përdorim telefonat

Të gjithëve na ndodh që e mbajmë shpesh herë afër telefonin për të dëgjuar alarmin ose për të kaluar kohën kur nuk kemi me çfarë të...

Showbizz 18:00 - 7 Dhjetor, 2019

Burak Ozçivit bën gafën e madhe në film/ Fansat e “Ertugrul” kapin detajin që po bën xhiron në rrjet

Seriali i njohur turk “Ertugrul” ka thyer rekorde shikueshmërie në Turqi. Seriali ka nisur me episode të reja në Turqi por tashëm në epokën e Osmanit,...

Teknologji 14:43 - 29 Nentor, 2019

Si të bëni që bateria e telefonit tuaj të zgjasë më shumë/ Ja çfarë thonë shkencëtarët

Kur Profesor Akira Yoshino po zhvillonte një teknologji të re të baterive në laboratorin e tij në fillim të viteve 1980, ai nuk mendoi se do...

Life Style 13:40 - 16 Nentor, 2019

Telefoni më i shitur i viteve 2000/ Rikthehet “Motorola”, ja versioni modern i cili po i lë të gjithë pa fjalë

E mbani mend telefonin ikonë të viteve 2000? Motorola Razr V3, i cili u hodh në treg në vitin 2004, u bë një nga telefonat më...

Kuriozitete 16:17 - 25 Tetor, 2019

Nga ushqimi tek telefoni/ 12 shenjat më kokëforta të horoskopit dhe pa çfarë nuk jetojnë dot

Dashi Dashi është një shenjë e fortë, agresive që i pëlqen të mbajë gjithçka nën kontroll. Ai gjithmonë do të dëshirojë të jetë përgjegjës.Një Dash do...

Blog 10:12 - 15 Gusht, 2019

Ja si kompanitë e teknologjisë, e përdorin psikologjinë për të na mbajtur të “mbërthyer” pas telefonave

Nga Jon Schweppe “New York Post”   Sipas iphone-it tim, unë e përdor telefonin plot 177 herë në ditë, dhe shpenzoj 26 orë në javë në...

Teknologji 18:15 - 5 Korrik, 2019

Vështirësitë e një telefoni me ekran që paloset/ Ja pse nuk janë të sigurtë

Samsung dhe Huawei përdorin një ekran mbrojtës përbërë nga polimerë plastikë. Këta polimerë janë aq fleksibël saqë lejojnë palosjen e ekraneve por jo aq rezistentë sa...

Life Style 12:10 - 16 Qershor, 2019

Shkencëtarët përhapin alarmin/ Ja çfarë po ju shkakton varësia nga telefoni

Përdorimi i telefonave celularë është përhapur në masë dhe sipas studimeve të ndryshme të gjithë e kemi mësuar tashmë se mund të ndikojë tek gjumi, shëndeti...

Kuriozitete 11:40 - 24 Maj, 2019

“Fshihte telefonin, dhe dilte natën”/ 33 vjeçari zbulon tradhtinë e gruas pas dhjetë vitesh martesë

Nje histori e çuditshme ka ndodhur në Gjeorgji ku 33-vjeçari Seth Megow zbuloi se bashkëshortja e tij prej 10 vitesh, e tradhtonte përmes Facebook-ut dhe se sjellja...

Life Style 13:40 - 14 Prill, 2019

Si të shpëtoni prej varësisë nga telefoni? Kjo kompani bën ndryshimin e madh me këtë shpikje

Së fundmi Light prezantuar produktin e radhës të quajtur Light Phone 2, një version i përditësuar që thuhet se është më efektiv në largimin e smartfonëve...

Life Style 12:40 - 5 Prill, 2019

Bëhet gati telefoni i vitit/Samsung Galaxy Note 10 i “çmend” të gjithë me risinë e rradhës

Së fundmi, DBS Designing ka shpërndarë një video konceptuale në YouTube me anë të të cilës shpjegon sesi mund të duket seria e radhës e Galaxy...

Life Style 14:10 - 2 Prill, 2019

Këto aplikacione po jua shkatërrojnë telefonin, duhet t’i fshini sa më shpejt

Sipas një studimi të realizuar kohëve të fundit, rezulton që shumë aplikacione të njohura për smartfonët që operojnë me Android janë të mbushura me viruse.Ajo që...

celular gjej
Life Style 13:40 - 2 Prill, 2019

Iphone XS Max apo Galaxy S10? Zbuloni cili telefon është më i rezistueshmi në treg

Sa rezistencë ka pajisja juaj? Ky kanal në YouTube është porositur të kryejë 4 testime të ndryshme për të identifikuar se cila pajisje reziston më shumë, Iphone...

Life Style 15:10 - 11 Mars, 2019

Me teknologjine më të re, tani mund ta kontrolloni telefonin tuaj me lëvizjen e dorës

Me ekran OLED prej 6.1 inç dhe rezolucion QHD+ mund të thuhet, se ky LG G8 ThinQ me bateri 3,500 mAh do të jetë shumë i...