Connect with Us

All posts tagged "tendenca"

Fashion 17:40 - 6 Mars, 2020

Roli i modës në një kohë krize/ Koleksionet më të mira të Javës së modës në Paris

Cili është roli i modës në një kohë krize? Megjithëse këto koleksione ishin tashmë në zhvillim kur koronavirusi u bë një kërcënim global për shëndetin, projektuesit...

Fashion 18:44 - 28 Shkurt, 2020

Vera e 2020 do të jetë plot ngjyra/ Koleksioni i ri i Carolina Herrerës është gjithçka që duhet të keni në gardërobë

Sezoni veror po afrohet dhe stilistja e famshme Carolina Herrera ka gati koleksionin më të ri. Ngjyra të  ndezura dhe errëta, aksesorë, çantat dhe stilimet më...

Fashion 16:11 - 19 Shkurt, 2020

Modë/ Njihuni me tendencat më të reja dhe çfarë sugjerojnë personzhet e famshme

Ato janë emrat më të lakuar në fushën e modës. Bëhet fjalë për modelet si Bella Hadid, Kendall Jenner dhe Emily Ratajkowski. Vajzat më seksi të...

Life Style 16:29 - 29 Nentor, 2019

FOTO-Tendencat e fundit të modës/ Zbuloni disa nga kombinimet më perfekte për këtë sezon

Tashmë mund të themi me gojën plot se jemi në sezonin vjeshtë-dimër dhe duhet të ndryshojmë të gjithë gardërobën. Por të gjithë janë konfuzë se çfarë...

Fashion 13:35 - 29 Tetor, 2019

Do t’ju transformojnë/ Njihuni me tendencat që do t’ju duhen patjetër për stinën e dimrit

Stina e dimrit po afron, dhe na duhet që të vishemi sa më trashë por edhe më shumë stil për tu dukur sa më bukur. Tendencat...

Fashion 13:25 - 17 Korrik, 2019

Tendencat më ‘in’ këtë verë/ Njihuni me 5 kombinimet më cool për këtë sezon të nxehtë

Pas një jave të freskët, sipas parashikimeve në Tiranë do të rikthehen përsëri temperaturat e nxehta dhe sigurisht duhen veshje sa më të lehta për të...

Fashion 13:10 - 31 Mars, 2019

Foto/Kush janë tendencat më të fundit të syzeve?

Janë detaji ideal për t’i dhënë pamjes tonë ‘prekjen finale’. Por ashtu si çdo aksesorë  apo veshje edhe syzet e diellit ndryshojnë sipas trendeve të kohës.Ato...

kepuce me maje katrore
Kuriozitete 14:29 - 14 Mars, 2019

Tendencat më të fundit/ Këtë verë do të veshim vetëm këpucë me majë katrore

Këpucët me majë apo ato me majë rrumbullake kanë ndenjur shumë gjatë në fron, por viti 2019 i rrëzon duke bërë protagoniste të sezonit të pranverës...

Kryesore Show Biz 00:30 - 9 Mars, 2018

Të famshmet që sollën trendet e pranverë-verë 2018!

Trendet e pranverë/verë 2018 janë zgjedhje shumë të guximshme, të ndritshme dhe të bukura. Stilistët e shtëpive më të mëdha të modës kanë prezantuar trendet e...

Fashion 23:50 - 22 Dhjetor, 2017

Tendencat e reja të 2018-ës

Një vit i ri do të thotë trende të reja. Do të thotë që shumë veshje me ngjyra të ndryshme do jenë në garderobën tuaj. Cila...

Fashion 22:00 - 11 Nentor, 2017

Foto/ Këpucët që do ju bëjnë ta dashuroni vjeshtën

Këtë sezon na duhet diçka e ngrohtë, e bukur dhe mbi të gjitha e rehatshme. Kur vjen puna për të zgjedhur këpucët e duhura apo çizmet,...

Fashion 23:30 - 26 Tetor, 2017

Foto/ 10 Kimono që ju duhen patjetër këtë vjeshtë

Kimonot janë një trend që po përhapet me shpejtësi si një element kryesor këtë sezon. Nëse keni menduar që ky trend vdes kur mbaron vera, e...

Fashion 21:30 - 30 Shtator, 2017

Foto/ Trendet më të bukura të flokëve që duhet ti bëni me patjetër

Vetëm se 2017 po mbaron, nuk do të thotë që ju nuk duhet të ndjekni trendet që ky vit ka rezervuar, që nga ato më in...

Kuriozitete 22:40 - 20 Shtator, 2017

Foto/ Xhinkset që çdo femër duhet të ketë

Xhinksi është një element shumë i rëndësishëm në jetën e çdo femre. Ai kombinohet me çdo gjë dhe të bën të ndihesh sikur po ecën në...

Kryesore Show Biz 22:30 - 20 Shtator, 2017

Foto/ Peneli i ekzagjeruar tendenca e fundit e makeupit

Ndërkohë që disa trende të modës duhen muaj për të bërë rrugën e tyre nga pista në rrugë, nënshkrimet e bukurisë mund të vidhen në çast...