Connect with Us

All posts tagged "tendence"

Life Style 15:47 - 2 Mars, 2020

Pranverë-verë 2020/ Çfarë duhet të veshim gjatë këtij sezoni

Tendencat e sezonit pranverë-verë 2020  janë veçanërisht më komerciale se zakonisht, me fokus tek veshjet klasike dhe krijimet çudibërëse dhe artistike, të cilat potencialisht mund të...

Fashion 14:00 - 22 Shkurt, 2020

Duhet të jenë patjetër në gardërobën tuaj/ Tendencat më të fundit të çantave që do të plotësojnë veshjen e çdo gruaje

Fundi i muajit të modës ka mbërritur dhe çdo që duhet të shihni në sfilatat e stilistëve të njohur duhet t’i mbajmë mend. Një nga aksesorët...

Fashion 17:27 - 20 Janar, 2020

Nuk do të jenë më “IN” në vitin 2020/ Këto janë aksesorët dhe veshjet që janë jashtë tendencave të fundit

Në industrinë e modës, trendet hyjnë e dalin aq shpejt sa s’mund ta imagjinoni. Pra kur themi që ky lloj trendi nuk zgjati për shumë kohë,...

Fashion 14:15 - 12 Janar, 2020

FOTOT- Tendencat e fundit të modës/ Kjo është veshja që pritet të bëjë “namin” këtë sezon

Alesha Dixon i ka çmendur të gjithë me veshjen e saj. Anëtarja e jurisë së American’s Got Talent  është shfaqur e veshur me një fustan të...

Fashion 15:21 - 4 Janar, 2020

Tendencat më të fundit të modës/ Veshjet që priten të jenë në trend në vitin 2020

Dizanjet me lule janë një trend që do të rikthehet fuqishëm këtë pranverë. Këto lloj dizanjesh janë shpalosur gjerësisht edhe nëpër pasarela nga stilistët e mëdhenj....

Fashion 14:00 - 8 Dhjetor, 2019

“Buzët djallëzore”/ Tendeca më e fundit e bukurisë që po kthehet në trend falë rrjeteve sociale

“Buzët djallëzore” janë tendenca e fundit e bukurisë. Kjo do t’iu duket e çuditshme pasi po shpërndahet masivisht në rrjetet sociale. Ky trend supozohet se e...

Fashion 21:36 - 19 Nentor, 2019

FOTO-Ylli i televizionit zbulon tendencat e fundit të modës/ Ja kombinimi perfekt sipas saj

Që në fillimet e saj 37 vjeçarja Siena Miller ka qenë një ikonë e modës. Dhe ylli i Layer Cake e ka provuar dhe njëherë që...

Fashion 18:17 - 17 Nentor, 2019

13 fustanet më të mirë për të veshur këtë sezon/ Nga modelet me lule tek këmishat kadife

Përzgjedhja e veshjeve për sezonin e vjeshtë-dimër është një punë shumë e vështirë. Të kombinosh një veshje me të gjitha aksesorët e duhur është një punë...

Fashion 22:28 - 15 Nentor, 2019

Tendencat e fundit të modës/ Modelet e këpucëve që do t’iu duhen patjetër këtë sezon

Këpucët elegante të dimrit mund të duken si thjesht të bukura por jo të rehatshme. Kur temperaturat bien, ne nuk arrijmë të  veshim stileto sepse në...

Fashion 22:40 - 7 Nentor, 2019

Dimri po afron/ Zbuloni cilat janë ngjyrat me të cilat duhet të luani në këtë sezon

Temperaturat e ulëta, koha e zymtë e reshjet e shiut, nuk duhet të bëjnë askënd të heqë dorë nga stili! Nëse nuk doni të bëheni njësh...

Fashion 22:01 - 6 Nentor, 2019

Tendencat më të fundit të modës/ 5 mënyra se si të kombinoni fundin e gjatë në vjeshtë

Kush tha që fundi i gjatë është simbol i verës? Përkundrazi, edhe në ditët e vjeshtës mund t’ju dhurojë një look vërtet ‘super’. Si ta veshim...

Kryesore Show Biz 13:10 - 26 Prill, 2019

“Eshtë tendencë shqiptare për të blerë klikime”/Madonna i kthen përgjigje moderatorit shqiptar

Në media ditën e djeshme bëri bujë një deklaratë e motrave Koçi të cilat kritikonin artistët shqiptarë duke thënë se i blejnë klikimet pasi marrin miliona...

Fashion 23:50 - 28 Janar, 2019

Tendenca e fustaneve të shëmtuara po bën namin në Instagram!

Për disa kohë me radhë, imazhi i vajzave që vishen bukur na është ngulitur në kokë. Por tani gjërat kanë ndyshuar, trendet gjithashtu. Fillimisht të veshura...

Kuriozitete 12:25 - 30 Dhjetor, 2018

Ngjyra tendencë e flokëve për këtë fundvit po pushton Instagram-in dhe ramë në dashuri!

Të gjithë e pëlqejmë pijen e shampanjës,por sikur të kemi të njëjtën preferencë edhe për ngjyrën e flokëve shampanjë? Ky Vit i Ri duhet patjetër t’iu...

Life Style 21:15 - 28 Dhjetor, 2018

Kjo tendencë e meshkujve që janë në një marrëdhënie seksuale afatgjatë duket “e frikshme”

Një studim mbi seksin, botuar në “Journal of Personality and Social Psycology”, zbuloi se në marrëdhëniet afatgjata, meshkujt nënvlerësojnë dëshirën seksuale të partneres së tyre. Për...