Connect with Us

All posts tagged "terapi"

Shëndeti 14:44 - 21 Shkurt, 2020

Dëshironi të humbni më shumë peshë?/ Terapia intensive nga dietologët mund të ndihmojë të moshuarit

Studimet e reja tregojnë se të moshuarit mund të arrijnë të kenë sukses në humbjen e peshës vetëm nëse bëjnë terapi intensive nga dietologët. Terapia intensive...

Kuriozitete 21:17 - 12 Nentor, 2019

Terapia e “Dritës së kuqe”/ Përfitimet e jashtëzakonshme që sjell tek njeriu

Ju mund të keni vënë re një rritje të reklamave të mbytura me dritë të kuqe kohët e fundit në mediat sociale. Ose, mund të keni...

Showbizz 21:56 - 5 Nentor, 2019

“Jam çdo ditë i dashuruar, terapi më të mirë nuk ka”/ Këngëtari i njohur prezanton të dashurën

Art Abazi është një emër jo pak i njohur për publikun shqiptar. Së bashku me Mc Kreshën, sollën klipin “Enigma” që numëron më shumë se 1...

pazar terapi stres v
Kuriozitete 23:58 - 21 Mars, 2019

Pazari, kjo praktikë antistres e paragjykuar

Të dalësh për shopping është diçka shumë e shëndetshme, të paktën kështu thonë studiuesit Australianë. Sipas tyre personat e moshës mbi 65 vjeç që bëjnë blerje...

te pish me partnerin terapi
Kuriozitete 23:40 - 15 Shkurt, 2019

Studimi/Të bëhesh tapë me partnerin është terapi kaluar terapisë

Disa gota verë, ose disa gota birrë ndihmojnë çiftet në krijimin e një dialogu të sinqertë dhe pa filtra, duke qenë pak të dehur ata mund...

motra
Kuriozitete 14:40 - 31 Janar, 2019

Studimi/Motrat dhe vëllezërit janë terapia më e mirë kundër stresit

Të kesh një motër ose një vëlla është një nga dhuratat më të mëdha që prindërit mund të bëjnë. Ata luajnë me ne kur jemi të...

Kryesore Show Biz 00:05 - 10 Nentor, 2018

Më në fund! Selena Gomez bëhet mirë dhe rikthehet në shtëpi

Selena Gomez është larguar përfundimisht nga qendra e rehabilitimit. Burime për “E!News” kanë zbuluar se këngëtarja e hitit “Back To You” është në gjendje të mirë...

Kryesore Show Biz 12:51 - 17 Prill, 2017

20 vite dhimbje/Djali i Lady Dianës: Kam akoma nevojë për terapi

Ndonëse kanë kaluar gati 20 vite nga humbja e saj, dhimbja vijon të jete ende e madhe. Bëhet fjalë për humbjen e lady Dianës dhe djalin...

Shëndeti 23:50 - 6 Prill, 2016

Një terapi e re për të luftuar kancerin

Shkencëtarët në Argjentinë kanë krijuar një adenovirus të modifikuar gjenetikisht, për të luftuar kancerin. Është një lloj virusi që shkakton të ftohtë dhe rrufë, por që...

Kuriozitete 08:30 - 26 Shtator, 2015

Gratë paguajnë meshkuj bukuroshë që t’u fshijnë lotët

Një trend i ri në Japoni bën që femrat e pasura të paguajnë meshkuj bukuroshë që t’u fshijnë lotët. Por jo vetëm kaq, këta meshkuj duhet t’i...

Kuriozitete 14:57 - 1 Mars, 2015

Terapi me gomar për të burgosurit

Në qendrën e paraburgimit Saxerriet të burgosurit punojnë me gomarët për të mësuar se si ndërtohet besimi dhe si merren përgjegjësitë. Terepeutët e bëjnë këtë ngase,...