Connect with Us

All posts tagged "terheqje"

Showbizz 17:06 - 29 Nentor, 2019

Pas tërheqjes së Besa Kokëdhimës nga Kënga Magjike, reagon Ardit Gjebrea: “Do të këndojmë për të ndërtuar”

Pak minuta më parë këngëtarja Besa Kokëdhima njoftoi nëpërmjet një psotimi në rrjetet sociale që do të tërhiqet zyrtarisht nga Kënga Magjike pasi nuk mund të...

Showbizz 16:41 - 29 Nentor, 2019

“Zemra ime është e ngarkuar me vuajtje për bashkëkombësit e mi”/ Besa Kokëdhima tërhiqet nga Kënga Magjike

Këngëtarja e njohur Besa Kokëdhima ka shprehur dhimbjen e madhe për familjet e prekura nga tërmeti dhe ata që humbën jetën në mënyrë tragjike . Nëpërmjet...

Showbizz 10:06 - 14 Nentor, 2019

“Një femër e shëmtuar mbetet e shëmtuar”/ Spartak Ngjela tregon se kur i afrohet një femre dhe çfarë e tërheq më shumë

Avokati i njohur Spartak Ngjela ishte i ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel për të folur rreth të bukurës...

Kuriozitete 20:00 - 11 Janar, 2019

Shkenca e tërheqjes: Meshkujt shohin këto 7 gjëra te femrat

Nuk mund të fajësoni një mashkull për gjërat të cilat e tërheqin tek një femër, sepse ndonjëherë janë edhe pa vetëdijen e tij. Shkenca tregon se...

Kryesore Show Biz 12:53 - 6 Janar, 2019

Këngëtarja e famshme tërhiqet nga muzika, ja shqetësimi që ndan me fansat

Këngëtarja me famë botërore, Britney Spears ka vendosur të tërhiqet përkohësisht nga bota e muzikës. Ajo ka vendosur t’i dedikohet babait të vet, pas disa problemeve...

Kuriozitete 23:19 - 18 Dhjetor, 2018

Ja pse ligji i tërheqjes nuk funksionon për ty

Ekziston një ligj universal që mendohet se funksionon për të gjithë. Ligji i tërheqjes është një ligj i thjeshtë, ti thjesht mendon dhe dëshiron diçka dhe...

Kryesore Show Biz 09:42 - 9 Nentor, 2018

“E ndiej që duhet të shkëputem”- këngëtarja tregon arsyet e largimit nga publiku shqiptar

Këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar, Mariza Ikonomi, ka bërë një shkëputje të plotë nga muzika kohët e fundit. Por mëngjesin e djeshë mnë “Wake...

Kryesore Show Biz 22:45 - 29 Tetor, 2018

Justin Bieber është tërhequr nga muzika dhe e dimë të gjithë se kush e ka fajin!

Bëhet e ditur se i sapomartuar Justin Bieber ka vendosur të shkëputet për pak kohë nga angazhimet profesionale, sepse siç e dini, tashmë ka një bashkëshorte...

Kuriozitete 20:10 - 2 Shtator, 2017

5 arsye se pse njerëzit bien në dashuri

Dashuria është një fenomen misterioz dhe që është studiuar në mënyrë të vazhdueshme nga shkencëtarët dhe psikologët në vende të ndryshme të botës. Arsyeja se pse...

Femra 12:30 - 29 Janar, 2017

Flasin meshkujt: Këto karakteristika të femrave na tërheqin

Nuk është gjë e lehtë të jesh një femër që i tërheq të tjerët si magnet. Kjo do të thotë se duhet të keni disa elemente...

Teknologji 20:30 - 26 Korrik, 2015

Fiat Chrysler tërheq nga tregu 1,4 mln automjete

Fiat Chrysler njoftoi tërheqjen e rreth 1,4 milionë automjeteve dhe kamionëve në Shtetet e Bashkuara, këtë të premte, vetëm pak ditë pasi dy hackera mundën të...

Femra 18:04 - 17 Maj, 2015

Si te keni qerpike terheqes

Qerpiket jane jo vetem shume te bukur per pamjen e jashtme por mbi te gjitha kane funksion mbrojtes per syte. Jane nje pjese shume terheqese e...

Kuriozitete 14:48 - 1 Prill, 2015

Te heqesh dhembin duke terhequr makinen

Një prind nga Florida ka vendosur që dhëmbin, djalit të tij t’ia nxirrte me anë të një procedure interesante. Ai me anë të një peri, dhëmbin...