Connect with Us

All posts tagged "tirana"

Showbizz 11:14 - 17 Prill, 2020

Aktorja e famshme e serialit “La Casa De Papel” e fiksuar me Tiranën/ “Do doja të quhesha kështu”

La Casa De Papel është një serialet më të ndjekur në të gjithë botën. Teksa ka hyrë në sezonin e katërt, seriali transmetohet në Netflix dhe...

Showbizz 12:10 - 5 Tetor, 2019

FOTO- Tirana e pret Mozzikun si mbret/ Turma njerëzish u mblodhën për të parë këngëtarin

Pas disa muajsh skandale dhe kryefjala e mediave rozë, Mozzik është rikthyer përsëri në jetën e natës tepër të zhurmshme në Tiranë. Mbrëmjen e djeshme, ai...

Kuriozitete 16:33 - 28 Dhjetor, 2018

48 orë në Tiranë/ Britanikët sugjerojnë vendet ideale

Prestigjiozja britanike “The Independent” së fundmi ka bërë një artikull promovues për Tiranën. Aty përshkruhen vendet më të mira ku duhet shkuar, në rast se vizitoni...

Kultura 14:46 - 6 Maj, 2018

Tirana feston ditëlindjen e “Mbretëreshës” së këngës shqiptare, Nexhmije Pagarusha  

 Me rastin e 85 vjetorit të ditwlindjes së zonjës së madhe të këngës, Nexhmije Pagarusha, (Nderi i Kombit), presidenti amerikan Donald Trump i ka akorduar asaj...

Kultura 21:23 - 31 Dhjetor, 2017

Tirana pret Vitin e Ri në sheshin ‘Skënderbej’

Me rastin e ndërrimit të viteve, Bashkia e Tiranës ka përgatitur disa surpriza, duke nisur nga koncerti me këngëtarët më të njohur të muzikës shqiptare, e...

Showbizz 12:17 - 23 Shtator, 2015

Ledri Vula, foto në shtrat me të dashurën nga Tirana?

Reperi i njohur nga Prishtina, i cili nuk pranoi asnjëherë publikisht lidhjen me të përfolurën si e dashura e tij, Adela Sollaku, pas botimit të këtyre...

Kultura 17:00 - 28 Gusht, 2015

New York Times reportazh për Tiranën: E lirë nga e shkuara komuniste, qytet i transformuar

Gazeta prestigjoze amerikane “The New York Times” i kushton një reportazh të gjatë kryeqytetit shqiptar. Nën titullin “Tirana, e lirë nga e shkuara komuniste, është një...