Connect with Us

All posts tagged "trajtim"

Life Style 17:23 - 15 Mars, 2020

Maska në kushte shtëpie/ Si ta trajtoni lëkurën tuaj

Maskë hidratuese – Tërshërë + qumësht + mjalt + ujë Kombinoni përbërzit në një tigan të vogël. Gatuaji me nxehtësi mesatare për 5 minuta. Lëre të...

Life Style 18:18 - 22 Nentor, 2019

Si të shpëtoni nga rrudhat e ballit/ Një trajtim i thjeshtë

Ju mund të urreni faktin që plakeni dhe është edhe më keq nëse plakeni dukshëm. Asnjëherë nuk doni t’i lejoni njerëzit të shohin se mosha juaj...

Life Style 15:32 - 21 Nentor, 2019

Lëkurë e pastër dhe vezulluese/ 5 këshillat që duhet të ndiqni për një jetë të shëndetshme

Omega-3 ndihmon në luftimin e akneve Omega-3 janë acide yndyrore thelbësore që konsiderohen të shëndetshme për organizmin tonë në përgjithësi. Përfitimet e tyre të mundshme përfshijnë...

Kuriozitete 18:42 - 29 Shtator, 2019

E tregojnë studimet/ Kanabis trajton efektet anësore të kancerit dhe është kurë për sëmundjen

Kanabinoidet mund të jenë të dobishme për të trajtuar efektet anësoe të Kancerit si dhe mund të përdoret si kurë ndaj kancerit. Një numër i madh...

Life Style 11:01 - 19 Shtator, 2019

Lëkura juaj është e irrituar?/ Zbuloni disa mënyra për ta trajtuar atë

Ju mund të shpenzoni shuma të mëdha parash për maska fytyre apo në masazhe, por ka një tjetër anë të cilës ju mund të mos i...

Kryesore Show Biz 22:35 - 10 Korrik, 2019

“Trajtim çnjerëzor”/ Reperët e famshëm “bojkotojnë” Suedinë, ja çfarë ka ndodhur

Pas një videoje e cila u bë virale ku dukej reperi A$AP Rocky duke u bërë pjesë e një sherri të madh gjatë vizitës në Stokholm,...

Life Style 17:47 - 3 Maj, 2019

Harrojini ndërhyrjet estetike/ Provoni këto produkte natyrale dhe nuk do të pendoheni

Të gjithë ne jemi të fiksuar pas pamjes dhe trendeve të reja. Të shumtë janë njerëzit që zgjedhin të bëjnë ndërhyrje në pamjen e tyre të...

uthulla e molles per kembet
Kuriozitete 15:00 - 7 Shkurt, 2019

Receta natyrale me uthull molle për trajtimin e thembrave të çara

Uthulla e mollës sjell shumë përfitime për këmbët tona. Gjatë ditës këmbët janë të mbuluara, shumicën e kohës me çorape dhe këpucë, pra krijojnë mikrobe. Veç...

Kuriozitete 19:40 - 1 Janar, 2019

Soda e bukёs mund t’ju shpёtojё nga artriti, e thotё shkenca

Soda e bukёs, e njohur ndryshe edhe si bikarbonat ёshtё pёrdorur nё kuzhinё pёr tё rritur masёn e kekёve, apo ёmbёlsirave tё tjera. Gjithashtu me kohёn...

Life Style 10:43 - 28 Dhjetor, 2018

Zbulim historik, krijohet trajtimi që pritet të shpëtojë miliona jetë nga kanceri

Një trajtim novator për kancerin, që përdor qelizat imune nga persona të huaj, mund të shpëtojë miliona jetë nga kanceri në të ardhmen. Trajtimi i ri,...

Femra 22:35 - 27 Dhjetor, 2018

 Si të lehtësoni simptomat fizike dhe psikologjike të menstruacioneve

Për të lehtësuar simptomat fizike që mund të shfaqen gjatë ciklit menstrual duhet të zhvilloni aktivitet fizik të lehtë si dhe duhet të ushqeheni shëndetshëm. Për...

Femra 21:30 - 27 Dhjetor, 2018

Si  të trajtosh hemorroidet në mënyrë natyrale

Është e mundur të trajtosh hemorroidet në mënyrë natyrale, këtu të rendisim disa metoda të cilat do të mund të të ndihmojnë për të lehtësuar dhimbjen....

Kryesore Show Biz 11:25 - 24 Dhjetor, 2018

Olta Gixhari larg teatrit: Të keqtrajtojnë, të trajtojnë si marionetë dhe unë nuk e duroj dot këtë

Nëse dhe ju e keni vënë re do të na jepni të drejtë për faktin se Olta Gixhari kohët e fundit nuk po shfaqet më në teatër....

Kryesore Show Biz 11:03 - 14 Mars, 2018

Vajza, me siguri shumë pak nga ju do të guxonin ta bënin atë që këngëtarja shqiptare bën në avion [VIDEO]

E keni menduar ndonjëherë se cila do të ishte gjëja më e çuditshme që do të bënit gjatë një udhëtimi me avion? Me siguri ndërmend ju...

Life Style 13:49 - 6 Korrik, 2017

I nxehti iu shkatërron flokët?!/Zbulohet një rrugë e thjeshtë për t’i trajtuar

Të shkurtër apo të gjatë, të drejtë apo kaçurrela, me ardhjen e verës dhe ditët e kaluara në det dhe në pishina, flokët dobësohen duke u...