Connect with Us

All posts tagged "transgjinore"

Showbizz 14:49 - 1 Dhjetor, 2019

Baba i Kylie Jenner rrëfen frikën më të madhe: “Ndërtova një mur 2 metra të lartë”

Babai i Kylie Jenner, Caitlyn Jenner ka rrëfyer një nga frikërat e tij më të mëdha pasi vendosi të kthehej në transgjinore. Gjatë një interviste Caitlyn...

Kryesore Show Biz 18:05 - 13 Gusht, 2019

Një transgjinore mes “engjëjve” të Victoria Secret/ Modelja flet për herë të parë pas kritikave

Shtëpia e famshme e modës Victoria Secret për herë të parë bëri pjesë të modeleve një transigjinore. Ky lajm bëri bujë të madhe në mediat e...

Kryesore Show Biz 11:10 - 5 Gusht, 2019

“E para transgjinore që…”/ 22 vjeçarja i habit të gjithë, sfilon në pasarelën e Victoria Secret

Përmes disa potimeve në llogarinë e saj të Instagramit, 22-vjeçarja Valentina Sampaio ka treguar se do të sfilojë për markën e famshme Victoria’s Secret. Në njërën...

Kuriozitete 12:10 - 1 Maj, 2019

27 vjeçarja lind me gjysmën e trupit/Transgjinorja gjen dashurinë e jetës

Piyah Martell nga Sacramento, Kalifornia, e cila erdhi në jetë me një defekt lindjeje të quajtur “sacral agenesis” dhe ka lindur me gjysmën e trupit, e...

Kryesore Show Biz 13:40 - 9 Shkurt, 2019

Nga murg budist në modele, kjo është transgjinorja e parë tibetiane

Tenzin Mariko është transgjinorja e parë modele e Tibetit. Por, përpara se të ishte një transgjinore, Mariko ishte një murg budist, i cili u mbyll për...

Kryesore Show Biz 00:05 - 20 Nentor, 2018

“Transgjinoret nuk lejohen në pasarelën e Victoria’s Secret”, modelja proteston duke u zhveshur

Vetëm disa ditë pasi drejtori ekzekutiv i Victoria’s Secret, Ed Razek shkaktoi reagime të shumta pasi sqaroi se pse modelet transgjinore nuk përdoren në shfaqjet e...

Kryesore Show Biz 13:10 - 10 Nentor, 2018

Transgjinorja që shpenzoi një mal me para për t’u dukur një kukull seksi

Një dominante transseksuale ka kryer deri më tani 20 operacione plastike për t’u dukur si një kukull seksi. Por, Ivana nuk mjaftohet me 20 operacionet e...

Life Style 23:20 - 28 Mars, 2018

Pakistani futet në histori/ Ka spikeren e parë transgjinore

Një kanal televiziv në Pakistan ka punësuar prezantuesen e parë transgjinore në këtë vend. Marvia Malik, gazetare e cila kishte punuar edhe si modele, ka thënë...

Kryesore Show Biz 23:30 - 6 Janar, 2018

Transgjinorja më e famshme shqiptare flet për herë të parë për sëmundjen

Edona James ka folur për herë të parë për sëmundjen nga e cila po vuan. James ka treguar se për disa ditë i është nënshtruar kimioterapisë dhe...

Kryesore Show Biz 00:10 - 21 Tetor, 2017

Revista Playboy hedh hapin e madh/ Vendos në kopertinë modelen transgjinore

Për revistën Playboy muaji nëntor 2017, do jetë një hap i madh. Pasi në këtë revistë për herë të parë do jetë në kopertinë një modele...