Connect with Us

All posts tagged "trend"

Fashion 16:43 - 19 Shkurt, 2020

Ngjyrat dhe stilimet më të fundit/ Kjo është gjithçka që ju duhet në gardërobën tuaj

Jemi në mes të Muajit të Modës, kur të gjithë projektuesit tregojnë koleksionet e tyre të ardhshme në New York, London, Paris, Milano, Kopenhagë, dhe më...

Fashion 17:12 - 21 Janar, 2020

FOTOT-Piercings janë aksesori më i lezetshëm i bukurisë për vitin 2020

Nëse i keni hedhur një sy Instagramit kohët e fundit patjetër keni vënë re që piercings janë ato që do të pushtojnë vitin 2020. Tendencat e...

Fashion 18:08 - 15 Janar, 2020

“Çmendën” Instagramin me veshjet e tyre/ Yjet që sollën trendet më të fundit të modës

Yjet e famshme të Instagramit na kanë mbajtur të gozhduar pas rrjetit teksa reklamojnë jetën e tyre luksoze apo veshjet dhe trendet më të fundit përsa...

Fashion 15:35 - 14 Janar, 2020

FOTOT-Tendencat e fundit të modës/ Ja 11 veshjet që nuk duhet t’i vishni më këtë sezon

Tendencat e vitit aktual dhe sezonit të ardhshëm përcaktohen nga stilistët kryesorë dhe shtëpitë e mëdha të modës. Ata janë ata që ndikojnë në atë që...

Fashion 16:20 - 1 Janar, 2020

Tendencat më të fundit të modës/ Fotot që pushtuan rrjetet sociale

Instagrami është një nga rrjetet sociale më të përdorura pas Facebook. Ky aplikacion iu ka shërbyer shumë personazheve të njohur për të promovuar punën dhe profesionin...

Fashion 15:45 - 13 Dhjetor, 2019

Tendencat e modës/ Stilistja e famshme tregon kombinimet më perfekte

Asgjë nuk ndryshon aq shpesh sa moda dhe trendet. Njerëzit dëshpërimisht mundohen t’i përqafojnë menjëherë. stilistët që kanë njohuritë më të azhurnuara të modës dhe disa...

Fashion 14:00 - 8 Dhjetor, 2019

“Buzët djallëzore”/ Tendeca më e fundit e bukurisë që po kthehet në trend falë rrjeteve sociale

“Buzët djallëzore” janë tendenca e fundit e bukurisë. Kjo do t’iu duket e çuditshme pasi po shpërndahet masivisht në rrjetet sociale. Ky trend supozohet se e...

Kuriozitete 16:17 - 6 Dhjetor, 2019

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka...

Fashion 19:27 - 12 Nentor, 2019

FOTO-Victoria Beckham zbulon tendencat e fundit të modës/ Këto janë ngjyrat që do të bëjnë namin këtë sezon

Tashmë mund të themi me gojën plot se jemi në sezonin vjeshtë-dimër dhe duhet të ndryshojmë të gjithë gardërobën, duke mënjanuar veshjet e verës. Por të...

Showbizz 10:20 - 5 Nentor, 2019

FOTO-As Xhemi Shehu nuk mund t’i shpëtonte këtij trendi/ Moderatorja bën ndryshimin drastik në pamje

Këtë vit baluket e prera kanë qenë një trend tepër i përdorur nga fashionistat në të gjithë botën. Shumë nga personazhet e ‘showbiz-it’ të huaj kanë...

Kuriozitete 12:53 - 30 Tetor, 2019

Trendi që do të “pushtojë” botën/ Jo vetëm meshkujt, femrat nuk do të depilojnë më mustaqet

Fushata e meshkujve e cila ka filluar gjithnjë në nëntor e cila quhet “No shave November” dhe do të thotë që mos ë depilohen ose mos...

Fashion 17:17 - 31 Gusht, 2019

Shkëlqen përsëri/ Të gjitha vajzat do ta adhurojnë këtë trend që sapo solli Lori Hoxha

Lori Hoxha është një nga personazhet më të ndjekura në rrjetet sociale. Jo vetëm si trashëgimtare e Top Channel por si një blogere, Lori ka patur...

Fashion 22:05 - 30 Gusht, 2019

Trendi i këtij sezoni/ Zbuloni 3 modelet më “cool” të çizmeve për këtë vjeshtë

Cili është aksesori më i përdorur në vjeshtë? Sigurisht që çizmet. Çizmet deri në kyçin e këmbëve janë një domosdoshmëri dhe jo vetëm. Ato janë një...

Fashion 13:40 - 24 Gusht, 2019

“Kryefjala e këtij sezoni”/ Këtë vjeshtë ky trend do të bëjë namin

Këtë sezon vjeshte duket se do të rikthehen në modë pantallonat me xhepa. Revista prestigjioze e modës në botë “ELLE” na prezanton së fundmi trendin e...

Kryesore Show Biz 15:11 - 3 Gusht, 2019

Të gjitha me flokët gërsheta/ Vajzat e ekranit që nuk i rezistuan dot trendit të kësaj vere

Flokët me gërsheta janë padyshim trendi më i fundit që duket se është përqafuar nga të gjitha vajzat e famshme të ekranit. Nëpër profilet e tyre...