Connect with Us

All posts tagged "truk"

Kuriozitete 13:45 - 13 Mars, 2020

Coronavirus-Mamaja zbulon sekretin/ Tregon trukun si të bëni fëmijët tuaj të lajnë duart shpesh

Kemi parë shumë video e mesazhe sensibilizuese ku tregohen këshillat se sit ë luftoni coronavirusin. Një nga këshillat më të rëndësishme është larja sa më shpesh...

Teknologji 13:02 - 13 Janar, 2020

Idea gjeniale e Instagram/ Ja si mund të zbuloni se kush i ruan fotot tuaja

Dëshironi të zbuloni se sa njerëz janë duke ruajtur fotot tuaja në Instagram? Ekziston një truk se si ta zbuloni këtë gjë. Ruajtja e fotove është...

Trendi Sot 17:40 - 11 Dhjetor, 2019

VIDEO-Si të keni buzë të fryra pa patur nevojë për ndërhyrje

Kylie Jenner ka treguar se vite më parë ajo vendosi të bënte buzët me filler  që i dhanë një pamje krejt tjetër. Së fundi ajo është...

Life Style 12:53 - 28 Nentor, 2019

Dora juaj tregon se sa ushqim duhet të konsumoni/ Zbuloni trukun që të mos ndiheni të mbingopur

Numërimi i kalorive është rraskapitës dhe Interneti është i mbushur me plane të ndryshme diete, por jo të gjithë janë efektivë. Plus, është koha dhe harxhimi...

Fashion 20:40 - 23 Nentor, 2019

Blogerja zbulon sekretin që iu ka munduar deri më sot/ Truku për tu dukur më elegante dhe trendi

Një blogere mode ka zbuluar sekretin se si influencuesit e rrjeteve sociale arrijnë të duken shumë stil duke futur një bluze gjigante në pantallona ose në...

sekretet e aromes parfumi
Femra 14:38 - 4 Janar, 2019

Ja si ta bëni parfumin të zgjasë më gjatë

Parfumi ka lindur me nevojën e njeriut për të patur gjithmonë erë të mirë, për të dominuar përmes dehjes dhe joshjes. Ka bashkëudhëtuar me të që...

Life Style 12:40 - 25 Dhjetor, 2018

3 truke për shkrepur foton perfekte për Krishtlindje

Nëse dëshironi t’u bëni një foto fëmijëve ndërsa marrin dhuratat e tyre nën pemën e Vitit të Ri apo gjyshërit të mbledhur për darkën e Krishtlindjeve,...

Fashion 22:30 - 24 Dhjetor, 2018

5 truket e femrave franceze për të qenë të përsosura pa u munduar shumë

Femrat franceze kanë diçka që nuk arrijmë ta kuptojmë! Flokët e shpupuritur në ditën e dytë, një gardërobë “chic” dhe ngjyra e lëkurës e përsosur, janë...

Life Style 23:00 - 26 Nentor, 2018

E kemi seriozisht! 10 truke super të thjeshta për t’u dukur më fotozhenike

Nuk duam të që tregohemi negativë, por për ato prej nesh që nuk janë fotozhenikë në mënyrë natyrale, kemi disa këshilla. Falë mediave sociale që na...

Life Style 23:22 - 5 Nentor, 2018

Truku për të publikuar “selfie”-n e duhur sipas femrave është kjo

Truku për të bërë një “selfie” që të pëlqejë vërtetë është që të realizosh shumë, por shumë foto. Por nëse keni menduar ndonjëherë sesi, zakoni juaj...

Femra 14:17 - 9 Mars, 2017

Keni probleme me djersitjen e shputave të këmbëve? Ja një truk

Na ndodh shpesh që këmbët të na djersisin, duke e bërë edhe më të vështirë që ne të qëndrojmë për orë të tëra mbi to. Nuk...

Life Style 15:36 - 3 Gusht, 2016

Video/Presitigjatori tenton trukun, por…

Një prestigjator tentoi të bënte një truk, por për pak rrezikoi jetën. Në videon e mëposhtme mund të shihni atë çfarë ka ndodhur

Kuriozitete 20:19 - 12 Qershor, 2015

Ja si mund ta lini duhanin

E dini se çfarë dëmi i shkaktoni trupit sa herë që ndizni një cigare?  Duhani dëmton si trupin edhe shëndetin dhe ajo që është më e...

Life Style 18:00 - 26 Janar, 2015

Të trukoni sytë në bazë të formës së tyre

Ja si te trukoni sytë ne baze te formës se tyre duke zgjedhur produktet dhe teknikat e duhura. Qëllimi? Te kamufloni defektet dhe te nxirrni ne...