Connect with Us

All posts tagged "tualet"

Showbizz 13:12 - 1 Tetor, 2019

FOTO- Arbenita Ismaili shfaqet pa tualet dhe duket një Barbi e vërtetë

Ajo u bë e njohur për publikun shqiptar si e dashura e reperit Fero të cilët tashmë janë kthyer në një ndër çiftet më të pëlqyer...

Kryesore Show Biz 21:40 - 10 Korrik, 2019

“Shkoj në tualet,bëj si gangstere dhe dal”/ Reperja e famshme i shokon të gjithë me deklaratën

Reperja e famshme Cardi B njihet për tipin e saj moskokçarës dhe fjalët e vërteta që thotë.Ajo është padyshim një nga reperët më të mira të...

pasojat e fshehta te pagjumesise
Life Style 14:25 - 1 Prill, 2019

Studimi i fundit/Zbulohet problemi që keni nëse çoheni shpesh natën për të shkuar në tualet

Ndoshta i keni marrë masat paraprake për të mos u çuar natën për në tualet, duke mos konsumuar shumë pije përpara gjumit dhe problemi vazhdon të...

Life Style 20:15 - 16 Mars, 2019

Kujdes/7 gjërat që nuk duhet t’i mbani në tualet

Furçat e dhëmbëve Të gjitha thashethemet që keni dëgjuar janë të vërteta. Po, furçat nuk duhet të mbahen në banjë. Një studim i Universitetit të Manchester-it...

tualet i paster
Kuriozitete 22:40 - 14 Mars, 2019

Këshilla/ Si të pastrosh tualetin e shtëpisë sa hap e mbyll sytë

Vendosni një enë me oriz dhe me pak karbon në tualet, kjo do të bëjë që të eleminohen të gjitha aromat e pakëndëshme në tualet. Për...

Kryesore Show Biz 14:10 - 30 Janar, 2019

Video epike, Flori Mumajesi bllokon në tualet këngëtarin e njohur shqiptar

Këngëtari Flori Mumajesi është tepër aktiv në profilin e tij në Instagram, ku ndan me fansat jo vetëm momente nga puna e tij, por edhe nga...

Kuriozitete 22:00 - 10 Janar, 2019

Mos vendosni kurrë letër higjenike mbi tualet, nuk është higjenike

Tualetet publike mund të na duken shumë të papastër, por në situata emergjence  e mendojmë si rrugë të lehtë që të marrim pak letër higjenike, dhe ...

Kuriozitete 15:25 - 11 Dhjetor, 2018

Meshkujt shpenzojnë 7 orë në vit duke bërë këtë gjë në tualet dhe nuk është ajo që po mendoni

Të jemi të sinqertë, përveç momentit kur bëjmë selfie ose dush, nuk është ndonjë qejf i madh që të kalosh orë të tëra në tualet apo...

Kryesore Show Biz 12:40 - 17 Nentor, 2018

Tualet prej ari, Adelina Tahiri zbulon pamje nga shtëpia luksoze

Adelina Tahiri ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave këtë vit, si për martesën me avokatin maqedonas, ashtu edhe për shtatzëninë e lindjen e djalit...

Fashion 15:40 - 13 Nentor, 2018

Si ta kthesh tualetin vendin numër 1 në shtëpi për të bërë foto

Nga pasqyrat e praruara te aksesorët antikë, jepini një pamje tjetër tualetit tuaj me disa nga trendët e momentit. Mund të zgjidhni t’i jepni gjallëri përmes...

Life Style 12:10 - 4 Nentor, 2018

Sa herë shkoni në tualet gjatë ditës? Ja studimi më i fundit

Sipas mjekëve nefrologë, nuk ekziston një numër perfekt i herëve kur duhet të shkoni në tualet. Megjithatë, ata këshillojnë të shkoni në tualet minimalisht 4-7 herë....

Kuriozitete 00:00 - 20 Mars, 2018

Paralizohet pasi qëndroi në tualet 30 minuta me telefon

Një burrë nga Chongqing, Kina kohët e fundit u bë i paralizuar si rezultat i uljes në tualet për një kohë të gjatë. Zhang Tong-Jun, një...

Kryesore Show Biz 18:15 - 23 Mars, 2017

E pamaskuar/ Foto të Sia-s pa paruke dhe më e lumtur se kurrë

Sia Furler është kapur “mat” në aeroportin e Los Angeles, pa parukën e famshme bardhë e zi në fytyrë. Këngëtarja australiane 41 vjeçare, është e njohur...

Femra 21:00 - 10 Mars, 2017

Si mund të rezistojë grimi në një lëkurë me yndyrë? Ndiqni këto hapa

Jo gjithmonë kemi kohë për të realizuar një grim perfekt. Një ndër problemet më të mëdha është fiksimi i makiazhit, kjo për shkak të llojit të...

Kryesore Show Biz 17:25 - 4 Mars, 2017

FOTOT/ Kida nëse nuk do të ishte këngëtare, do bëhej..

Kida, në një intervistë të dhënë së fundmi për “INTV”, ka rrëfyer se nëse nuk do të ishte këngëtare, ajo do të ishte një stiliste. Kujtojmë...