Connect with Us

All posts tagged "turk"

Showbizz 14:07 - 7 Mars, 2020

Partneri i Genta Ismajlit bën shqiponjën në Prishtinë/ Habit me deklaratën e tij

Këngëtarja Genta Ismajli dhe partneri i saj Usta po shijojnë dashurinë e tyre në maksimum. Ata janë pothuajse bashkë në çdo moment dhe së shpejti do...

Showbizz 12:46 - 18 Shkurt, 2020

Video që po bën xhiron e rrjetit/ I fejuari turk i Genta Ismajlit këndon dhe kërcen shqip

Këngëtarja e njohur shqiptare Genta Ismajli prej kohësh është në një lidhje dashurie me një biznesmen turk i cili quhet Usta. Ai e shoqëron kudo këngëtaren...

Showbizz 17:25 - 8 Shkurt, 2020

Karriera e Bertan Asllanit në Turqi/ Këngëtari bashkëpunon me aktorin e njohur të telenovelave

Këngëtari shqiptar Bertan Asllani prej vitesh jeton dhe ka ndërtuar një karrierë si aktor dhe kompozitor në Turqi. Edhe pse prej kohësh nuk e kemi parë...

Showbizz 17:31 - 4 Shkurt, 2020

Theu rekorde shikueshmërie/ Ky është seriali më i ndjekur turk

Serialet turke janë kthzer në më të ndjekurat jo vetëm në Turqi, por edhe në Shqipëri. Këto seriale kanë gozhduar shumë fansa dhe gjithashtu kanë thyer...

Showbizz 17:14 - 29 Janar, 2020

Nga Burak Ozcivit tek Çagatay Ulusoy/ Ja kush u shpall aktori më i mirë turk

Serialet turke tashmë janë bërë pjesë e pandashme e erkaneve shqiptare. Aktorët më të famshëm turk janë të njohur tashmë edhe nga publiku shqiptar. Përveç rolit...

Showbizz 13:52 - 17 Janar, 2020

FOTOT/ Aktori i serialit të famshëm pranon origjinën shqiptare

“Rejan” është një nga serialet më të ndjekur të momentit sin ë Shqipëri po ashtu edhe në Turqi. Në kastin e aktorëve të njohur është edhe...

Showbizz 12:45 - 3 Dhjetor, 2019

Sot është një nga meshkujt më të pëlqyer në Turqi/ Por nuk do ta besoni si dukej aktori i famshëm disa vite më parë

Ai është një nag meshkujt dhe aktorët më të pelqyer të momentit. Bëhet fjalë për aktorin turk Akin Akinozu. Ai është bërë i njohur për rolin...

Showbizz 13:56 - 30 Nentor, 2019

“Mos jetofshi më humbje të tilla”/ Aktori turk jep mesazhin prekës për shqiptarët

Aktori shumë i njohur Tolgahan Sayisman ka treguar dhe një herë solidaritetin e tioj me situatën e rëndë në të cilën ndodhet Shqipëria. Me anë të...

Showbizz 16:39 - 26 Nentor, 2019

“Me ty Shqipëri”/ Tolgahan Sayisman solidarizohet me të prekurit nga tërmeti

Të gjithë artistët, kanë shprehur dhimbjen dhe mbështetjen e tyre për të prekurit nga tërmeti. Të shumtë janë artistët që mobilizuar dhe kanë reaguar nëpër rrjetet...

Showbizz 18:58 - 22 Tetor, 2019

Një ndër meshkujt më të bukur dhe të pasur në Turqi/ Disa fakte interesante që nuk i dinit për aktorin Burak Özçivit

Burak Özçivit është një nga aktorët më të mirë në Turqi. Fillimet e tij në televizion i ka patur si model për tu shndërruar më vonë...

Life Style 19:52 - 25 Shtator, 2019

Rikthehet vogëlushja që “mbërtheu” shqiptarët pas ekranit/ Nesër seria e parë e serialit më të ri, “Bija ime”

Fillon nesër në TV Klan seriali më i ri turk, ku protagoniste kryesore është aktorja Beren Gokyildiz të cilën e njohim nga seriali “Nënë”. Ajo do...

Kryesore Show Biz 13:53 - 7 Korrik, 2019

“Shokon” aktori i njohur turk/ Pranon publikisht se është shqiptar

Serdar Ozer, njihet në Shqipëri nga roli i tij i suksesshëm në serialin “Një pjesë e imja”  i cili luante rolin e të keqit ka surprizuar...

Kryesore Show Biz 10:35 - 21 Dhjetor, 2018

Aktori turk iu kundërvihet fansave: Jam gati të heq dorë nga aktrimi, nëse ju…

Aktori turk Kivanç Tatlitug është vënë në qendër të mediave rozë, për shkak të qenit të tij. Pasi aktori postoi një foto me qenin e tij...

Kryesore Show Biz 13:40 - 29 Tetor, 2018

I dinim turke, s’do ta besoni origjinën e vërtetë të serialeve tuaja të preferuara

Telenovelat turke janë kthyer në një trend në vendin tonë dhe prej shumë vitesh mbajnë të mbërthyer pas ekranit një audiencë të moshave të ndryshme. Një...

Life Style 22:45 - 13 Tetor, 2018

Superseriali turk/ Bën bashkë aktorët më të mirë të momentit

Kompania turke e produksionit “Ay Yapim”, ka nisur xhirimet e një tjetër superseriali. “Çarpışma”, ose “Përplasja” do të nisë transmetimin premierë në Turqi në muajin Nëntor....