Connect with Us

All posts tagged "Twitter"

Teknologji 12:15 - 8 Prill, 2020

Bosi i Twitter premton 1 miliard dollarë për luftën kundër Coronavirus

Jack Dorsey, themeluesi i Twitter dhe aplikacionit Square, ka thënë se do të dhurojë 1 miliard dollarë (810 milion) në luftën kundër koronavirusit. Sipas Z. Dorsey,...

Teknologji 12:21 - 1 Prill, 2020

Lajmet rreth koronavirusit/ Mjekët drejtohen në Twitter dhe TikTok

Nënkryetari ekzekutiv i departamentit të Mjekësisë së Përgjithshme të Mass General dhe profesor ndihmës i Shkollës Mjekësore në Harvard, Ali Raja ka përdorur Tëitter për të...

Teknologji 14:37 - 15 Shkurt, 2020

Twitter në mbrojtje të përdoruesve/ Filtri i ri fshin fotografitë nudo nga mesazhet

Një filtër i ri në mediat sociale është krijuar për të ndaluar përdoruesit të dërgojnë apo të marrin foto nudo. Të premten është shtuar një shtojcë...

Teknologji 12:57 - 8 Shkurt, 2020

Hackerat bëjnë “namin”/ Hyjnë në llogaritë e Twitter, Instagram dhe Facebook

Llogaritë e mediave sociale në Facebook u morën përkohësisht nga një grup hakerash të Premten pasdite. Grupi hakmarrës OurMine postoi në llogaritë në Twitter dhe Instagram...

Teknologji 14:40 - 4 Shkurt, 2020

“Aktorët shtetërorë” ndërhyjnë në Twitter/ Hackerat hyjnë në numrat e telefonit të përdoruesve

Twitter ka paralajmëruar se  hakerat që veprojnë në emër të qeverive mund të hyjnë në kontaktet e disa prej përdoruesve. Një studiues ka zbuluar një të...

Shëndeti 13:57 - 1 Shkurt, 2020

Informacione dhe kura të rreme për Koronavirusin/ Facebook, Google dhe Twitter marrin masa ekstreme

Facebook ka deklaruar se do të heqë pretendimet false në lidhje me kurat dhe teori të tjera të paprovuara rreth koronavirusit, pasi virusi vdekjeprurës vijon të...

Life Style 16:38 - 31 Gusht, 2019

Hakerat vjedhin llogarinë e themeluesit të Twitter/ Shpërndajnë mesazhe raciste dhe kërcënime për bombë

Llogaria në Twitter e bashkëthemeluesit Jack Doresy është hakuar.  Një grup hakerash “Skuadra Chuckling” ka shpërndarë mesazhe raciste dhe kërcënime për bombë me llogarinë e bashkëthemeluesit...

Life Style 18:39 - 24 Gusht, 2019

Amazon, Facebook, Twitter po përballen me problemet e sigurisë/ Ja si po vetëmbrohen “gjigantët” e teknologjisë

Amazon ka shitur me miliona artikuj me anë të internetit. Duke patur kaq shumë produkte me kualitet të lartë, pyetja që lind natyrshëm është: Si i...

Kryesore Show Biz 20:15 - 23 Nentor, 2018

E kapën mat! Rita Ora këndon playback dhe “Twitter-i” ka shumë për të thënë

Rita Ora performoi ditën e djeshme në paradën e ditës së Falenderimeve dhe gjejeni çfarë: “Plasën ankesat”. “Cosmopolitan” raporton se këngëtarja nuk ka kënduar live, madje...

Teknologji 23:05 - 22 Gusht, 2018

Frika nga sulmet kibernetike/ Mbyllen qindra llogari ruse në Twitter dhe Facebook

Facebook dhe Twitter kanë mbyllur më shumë se 800 llogari, të lidhura me Iranin dhe Rusinë. Ky aksion vjen një ditë pasi Microsoft kishte parandaluar sulmet...

Kuriozitete 23:40 - 19 Mars, 2018

Foto/ Adoleshentja bëhet ‘hero’ në Twitter pasi dhuron fustanin e maturës

Mika Riddik nga Maryland kuptoi se sezoni i maturës po vjen dhe se shumë vajza do blinin apo qepnin fustanin e ëndrrave për maturë. 19 vjeçarja...

Kuriozitete 22:50 - 14 Tetor, 2017

Arsyeja se përse disa gra po bojkotojnë Twitterin / Disa të tjerë jo

Nëse keni hyrë në Twitter sot mund të keni parë hashtagun #WomenBoycottTwitter i cili është bërë trendi i ditës.  Disa nga përdoruesit vendosën mos  ta përdornin...

Kryesore Show Biz 23:45 - 24 Shtator, 2017

Të famshmit me ngjyrë po i bëjnë të bardhë/ Çmendet rrjeti

Ja çfarë nuk do bëni sot, nuk do prekni asnjë fotot të të famshëmve më ngjyrë dhe ti bëni me fotoshoop të bardhë, dhe të thuash...

Kryesore Show Biz 00:50 - 22 Shtator, 2017

Njerëzit janë shokuar/ Twitteri sapo zbuloi që Fenty është emri i Rihannës

Koleksioni më i fundit i Rihannës i makeupit ka shokuar të gjithë fansat e saj dhe të industrisë së modës për shkak se ishte shumë i...

Kuriozitete 23:25 - 29 Gusht, 2017

Shokon nëna amerikane/‘’Do të abortoj fëmijën nëse nuk marr 4,000 shpërndarje në Twitter’’

Bota online u shokua pasi pa më të fundit. Me hyrjen e rrjeteve sociale në jetën tonë tashmë lajmet për shtatëzani, fejesa, dasma publikohen më parë aty....