Connect with Us

All posts tagged "Udhetime"

Kryesore Show Biz 17:44 - 9 Shtator, 2019

Blendi Fevziu në vendin e drogës/ Tregon udhëtimet e tij të jashtëzakonshme

Blendi Fevziu është një nga personazhet e famshëm shqiptar që ka vizituar shumë vende të botës. I ftuar tek emisioni i Rudinës, Blendi ka treguar për...

Kryesore Show Biz 11:40 - 22 Korrik, 2019

“Udhëtime dhe helikopter privat me rrogë gazetarie?”/ Ilda Bejleri rrëfen për herë të parë për jetën luksoze

Si një ndër moderatoret më të komentuara dhe më seksi në televizionet shqiptare, Ilda Bejleri ka rënë në sy edhe për udhëtimet e shumta dhe fotot...

udhetim dhurate
Femra 23:05 - 28 Dhjetor, 2018

Ke ende dyshime? Të themi disa arsye të vlefshme, për të lënë punën dhe për të filluar udhëtimet

Largon stresin Një studim ka treguar se udhëtimet mund të ndihmojnë në menaxhimin e stresit, ankthit dhe emocioneve të forta. Në fjalë të tjera kjo është...

Showbizz 12:16 - 6 Tetor, 2018

Biznesmeni “dorëlëshuar”/Kush ishin VIP-at që shfrytëzuan pasurinë e të dashurit të Elvana Gjatës?

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata rreth 8 muaj më parë pranoi se ishte në një lidhje dashurie. Ajo rrëfeu gjithçka në një intervistë ekskluzive në “Xing me...

Life Style 22:50 - 11 Gusht, 2018

Janë pushimet e para në çift?/ Ja 10 rregullat e arta që duhet të dish

Ky është viti i parë që bëni pushime së bashku? Epo duhet të kini parasysh disa këshilla për të kaluar pushimet ideale me partnerin tuaj. 1.Fillo...

Kryesore Show Biz 16:49 - 28 Qershor, 2018

Klea Huta dhe Elgit Doda arratisen larg Shqipërisë/ Zbulohet destinacioni i çiftit të famshëm

Ditën e sotme Klea dhe Elgiti na kanë treguar se kanë nisur pushimet dhe ndodhen një në ndër vendet më të bukura turistike. Nëpërmjet një fotoje...

Life Style 23:00 - 11 Maj, 2018

Ndiheni të varfër?/ Provoni të vizitoni këto vende

Paraja është një luks i madh. Jo të gjithë e kanë fatin të kenë kaq shumë para nëpër duar dhe të bëjnë çfarë të duan. Por...

Kuriozitete 23:40 - 3 Mars, 2018

Si të udhëtoni me fëmijët

Udhëtimet janë një sfidë më vete dhe një eksperiencë për fëmijët e të rriturit. Shijoni ushqime të reja, shikoni vende të reja dhe kaloni një kohë...

Kuriozitete 22:50 - 27 Shkurt, 2018

Foto/ Destinacionet e 2018-ës

Të gjithë të apasionuarit pas udhëtimeve dhe njohjes së botës, çdo vit mundohen të zbulojnë destinacionet për t’u vizituar. Këshillimi me faqe të rëndësishme të turizmit,...

Kryesore Show Biz 23:20 - 15 Shkurt, 2018

Foto/ Françeska ekspozon të pasmet

Pasi i dha fund lidhjes me milionerin nga Tirana, Françeska Jaçe nuk ka humbur kohë dhe ka vrapuar për të kaluar disa ditë relaksi në vendet...

Kuriozitete 10:15 - 1 Janar, 2018

Mënyrat për të udhëtuar falas në 2018 !

Nëse udhëtimi është një ndër synimet e Vitit të Ri, ju duhet të siguroheni që keni fituar një lotari të mirë. Por mos u shqetësoni, do...

Kuriozitete 22:30 - 25 Dhjetor, 2017

Santa niset me tetë drerë përreth botës, këtu mund të ndiqni gjithë udhëtimin

Komandoja ushtarake e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, e cila është përgjegjëse për mbrojtjen e hapësirës ajrore në Amerikën e Veriut, është përgatitur të ndjekë një...

Kuriozitete 02:30 - 5 Dhjetor, 2017

 Plazhet më të mira në botë ku mund të kaloni pushimet tuaja

Faqja e internetit më e madhe e udhëtimit në Kanada – ka publikuar listën e saj të parë vjetore të 50 Plazheve më të mira të...

Kuriozitete 23:00 - 4 Dhjetor, 2017

Zbuloni orën e përshtatshme për të udhëtuar me avion

Festat e Krishtlindjeve dhe Viti i Ri bëjnë bashkë shumë njerëz. Dhe udhëtimet me avion janë të pashmangshme. Krijimi i rradhëve të gjata, dhe rrëmuja që...

Kuriozitete 00:00 - 29 Nentor, 2017

Mënyra se si milioneri po udhëton me familjen e tij pa shpenzuar asnjë para

Kjo është një familje e rrallë, dhe shumë me fat mbi të gjitha. Po përjetojnë një jetë ëndrrash pa harxhuar asnjë para. Kjo familje i ka...