Connect with Us

All posts tagged "Uje"

Kuriozitete 12:16 - 31 Mars, 2020

Shkencëtarët bëjnë zbulimin e madh/ Meteoritët tregojnë se uji Martian vinte nga burime të ndryshme

Një nga misteret më të mëdha në mbledhjen e historisë së së kaluarës së Marsit është një pyetje kryesore: Nga erdhi uji? Studiuesit mund të kenë...

Kuriozitete 14:09 - 25 Janar, 2020

Si të mbani frymën më gjatë nën ujë/ Një praktikë e thjeshtë për të gjithë adhuruesit e notit

Noti ësht ënjë sport argëtues por duhet të mësoni të mbani sa më shumë frymën. Në teori kjo mund të duket një gjë shumë e lehtë...

Life Style 11:53 - 23 Nentor, 2019

Benefitet e ujit me limon/ Ja çfarë duhet të dini dhe si ta perdorni për të qenë më elegantë

Prej disa vitesh tashmë, ne i dimë benefitet e ujit me limon i cili do të na bëjë të ndihemi energjikë dhe elegantë. Por kur diskutojmë...

Life Style 15:53 - 22 Nentor, 2019

Nga uji tek kafeja/ Zbuloni pijet më të rëndësishme për forcimin e zemrës dhe parandalimin e sëmundjeve

Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve që kanë...

Life Style 15:27 - 12 Nentor, 2019

Konsumi i ujit të rëndë ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Efektet e veçanta kurative, Raporti i OBSH: Konsumimi i ujit të rëndë ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës Për të minimizuar rrezikun e sëmundjes së zemrës,...

Kuriozitete 16:05 - 10 Nentor, 2019

Zjarri, Uji, Ajri apo Toka?/ Zbuloni frymën tuaj elementare dhe çfarë do të thotë kjo për ju

Ne të gjithë jemi guximshëm dhe të gjithë kemi elementët e botës përreth nesh. Këta elementë përfshijnë Tokën, Ajrin, Zjarrin dhe Ujin. Për të zbuluar nëse jeni...

Kryesore Show Biz 12:40 - 21 Shtator, 2019

“Po pres ujin të lahem”/ Olti Curri publikon mesazhet, ja çfarë i shkruan këngëtarja shqiptare

Prej disa ditësh qytetarët e Tiranës janë pa ujë ,për shkak të një defekti në linjën e transmetimit që shkon nga ujëmbledhësi i Bovillës deri në...

sode buke per floket
Life Style 13:25 - 6 Korrik, 2019

Magjia e ujit të ftohtë/ Çfarë ndodh me flokët nëse e përdorni sa më shpesh

Vitet e fundit shumë shkencëtarë kanë konfirmuar se uji i ftohtë nuk është vetëm për t’u pirë, por mund të përdoret edhe për flokët. Mos shpenzoni...

Life Style 13:25 - 31 Maj, 2019

Kombinimet perfekte të “ujit detox”/ Zbuloni benefitet e tij

Uji detox është shumë i rëndësishëm si për të arritur që trupi të dobësohet  gjithashtu edhe për shëndetin. Uji detox është i pasur me vitamina e...

Kuriozitete 12:10 - 10 Maj, 2019

“Nuk mund të lahem dhe as të qaj”/21 vjeçarja tregon alergjinë që ka ndaj ujit

Uji është shumë i rëndësishëm për të gjithë njerëzit si për organet tona por edhe për të pasur një higjenë sa më të mirë. Por në...

Life Style 13:25 - 23 Prill, 2019

Kini kujdes/Zbuloni arsyen e frikshme përse nuk duhet të lini shishe uji në makinë

Pavarësisht se rreziku për ndonjë fatkeqësi është i ulët, ta merrni shishen me vete kur dilni nga makina është mënyrë më e mirë për të parandaluar...

Kryesore Show Biz 14:29 - 9 Prill, 2019

“Ujë dhe sapun”/Cilat janë VIP-at shqiptare që guxuan dhe u shfaqën pa make-up?

Disa nuk dalin nga shtëpia pa vendosur pak rimel dhe një të kuq buzësh. Ka dhe nga ato, që zgjohen në mëngjes posaçërisht për të bërë...

shenjat qe nuk pi mjaftueshem uje
Life Style 22:00 - 27 Mars, 2019

Duhet të pini më shumë ujë?/ Këto janë shenjat që e tregojnë

Goja e thatë Të mungon pështyma në gojë? Trupi yt ka nevojë për ujë. Mos mendo që është një gjë e vogël, mund të shkaktojë shumë...

Kryesore Show Biz 11:53 - 17 Mars, 2019

“Vendi ishte përmbytur në ujë”/Orinda Huta tregon të papriturat në dasmën e saj

Moderatorja Orinda Huta e cila është e martuar me Turjan Hyskon, mbrëmjen e kaluar ishte e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit” prej ku rrëfeu...

pije mengjes
Life Style 11:34 - 14 Mars, 2019

Tre arsye pse duhet të pini çdo ditë ujë me limon

1.Lehtëson trejten: Lëngu i limonit nxit mëlçinë të prodhojë sa më shumë lëng biliar, një acid shumë i rëndësishëm për procesin e trejtjes së ushqimeve. Sipas American...