Connect with Us

All posts tagged "ulje"

Shëndeti 12:33 - 24 Prill, 2020

Përmirësimi i cilësisë së ajrit/ Ulja e rrezikut të sëmundjeve të ndryshme

Përmirësimi i cilësisë së ajrit ka qenë e vetmja e mirë që ka sjellë Coronavirus dhe duhet të mbahet përmes çdo strategjie daljeje. Historitë e jetës...

Life Style 19:33 - 17 Dhjetor, 2019

Oferta të çmendura tek Preciosa/ Zgjidhni dhuratat e fundvitit me ulje marramendëse

Preciosa, një brand unik me dyqanet ku ofrohen markat më të njohura të orëve, bizhuterive dhe aksesorëve të ndryshme. Tashmë që festat e fundvitit po trokasin,...

Kuriozitete 15:53 - 22 Prill, 2019

Më thuaj si ulesh të tregoj personalitetin tënd

A- Tregon një femër që i pëlqen të ledhatohet, nuk ka qejf të mbajë përgjegjësi dhe nga meshkujt pretendon ta trajtojnë si fëmijë. B- Tregon një...

Kryesore Show Biz 12:40 - 2 Prill, 2019

A është hakmarrë duke ulur çmimet e produkteve kozmetike? Përgjigjet për herë të parë Kylie Jenner

Jordyn Woods dhe Kylie Jenner kanë qenë të pandashme derisa u bë publik skandali i madh i tradhtisë mes 21-vjeçares dhe Tristan Thompson i cili ka...

kriza ekonomike ulja e vdekshmerise
Kuriozitete 22:20 - 27 Shkurt, 2019

Kriza ekonomike  na paska bërë “nder”/Recesioni që uli vdekshmërinë

Gjatë periudhave të krizave ekonomike  të parët që shqetësohen janë ekspertët e shëndetit publik. Në vendet që gjenerojnë më shumë të ardhura, pritshmëria për jetëgjatësinë si...

Kuriozitete 12:53 - 27 Shkurt, 2019

Nga uljet te trendet: 4 rregullat e arta që duhet t’i dimë për produktet e makijazhit

Përdorin më pak se 10 produkte kozmetike, por në çantën e një femre mund të numërojmë mbi 50 të tilla. Gjithnjë përfundojmë duke bërë të njëjtin...

Life Style 23:30 - 4 Tetor, 2018

Lista-Frutat të cilat ju ndihmojnë në humbjen e peshës

Ditët e sotme e dëgjojmë shpesh se frutat duhen shmangur nga dieta pasi kanë shumë karbohidrate dhe na shtojnë kilogramë të padëshiruar. Mirëpo kjo nuk vlen...

Kryesore Show Biz 23:30 - 6 Mars, 2018

Audienca më e ulët në SHBA/ Dështon ceremonia e çmimeve Oscar

Ceremonia e çmimeve Oscar sivjet tërhoqi audiencën më të vogël televizive të regjistruar ndonjëherë në SHBA. Sipas të dhënave të rrjetit televiziv ABC, i cili e...

Kuriozitete 00:30 - 5 Shkurt, 2018

Facebook po humbet përdorues për herë të parë/ Zuckerbergu nuk shqetësohet

Facebook ka bërë publike se numri i Amerikanëve që po përdorin këtë rrjet social është ulur për herë të parë. Kompania gjithashtu ka bërë me dije...

Shëndeti 20:00 - 13 Maj, 2015

Kakaoja ndihmon në uljen e presionit të gjakut

  Kakaoja mbron nga sëmundjet kardiovaskulare, stimulon neuronet, kuron gjendjen shpirtërore. Ajo ka të gjitha vetitë e çokollatës. Substancat intoksikuese, që gjenden në brendësi të saj,...

Shëndeti 16:00 - 30 Prill, 2015

Ja si të shpëtoni nga tensioni i ulët

  Tensioni i ulët është një problem që mund të jetë shumë shqetësues për shumë individë, të gjitha ato që vuajnë nga ky problem kanë një...

Life Style 14:26 - 21 Shkurt, 2015

Zbulohet çokollata që ju zvogëlon në moshë

Për të gjithë adhuruesit e çokollatave tani ka një tjetër lajm të mirë. Shkencëtarët kanë zbuluar çokollatën që do t’iu bëj të dukeni më të rinj. Duke...