Connect with Us

All posts tagged "ushqime"

Life Style 13:34 - 20 Tetor, 2019

Nga ngjyrosja artificale tek ushqimet e ngrira/ Zbuloni 10 mënyrat e mashtrimeve të restoranteve

Ka disa mënyra se si restoranti që ju e keni aq “fiksim” mund t’ju bëjë të shpenzoni më shumë para sesa duhet. Ndonjëherë, ju jeni të...

Life Style 11:34 - 20 Tetor, 2019

Harroni gjithçka çfarë dini/Ja çfarë ushqimesh duhet të konsumojmë në vjeshtë

Stina e vjeshtës duket se nuk do të mbarojë dhe ashtu si zgjedhja e veshjet tona ndryshon me stinët, kështu duhet edhe dieta jonë. Pse? Për...

Life Style 13:28 - 5 Tetor, 2019

Kujdes nga këto ushqime, iu rrezikojnë shëndetin/ Ja çfarë nuk duhet të konsumoni në mëngjes

Të gjithë tashmë e dinë që vakti i mëngjesi është pjesa më e rëndësishme e ditës dhe nëse nuk e konsumoni ky është një rrezik i...

Life Style 14:10 - 28 Gusht, 2019

Dhimbjet e tmerrshme të periodave/ Zbuloni ushqimet që duhet të konsumoni për tu qetesuar

Të gjithë femrat e dinë dhimbjen e tmerrshme të periodave. Por në vend që të merrni ilacin për tu qetësuar, provoni një listë ushqimesh që duhen...

Life Style 14:10 - 14 Korrik, 2019

Ushqimet ju japin efekte negative në trup? Zbuloni se në çfarë orari duhet t’i konsumoni

Ndodh shpesh herë që ushqimet që ju konsumoni t’ju shkaktojnë fryrje ose efekte negative në ditet në vijim. Por çdo gjë e ka një rregull dhe...

Shëndeti 21:52 - 13 Korrik, 2019

12 ushqimet që ju dëmtojnë nëse nuk i konsumoni në orarin e duhur

12 ushqimet që ju dëmtojnë nëse nuk i konsumoni në orarin e duhur Sipas studiuesve ditët e sotme një person konsumon mesatarisht 20 përqind më shumë...

Life Style 18:31 - 12 Korrik, 2019

Stomaku i “urren”/ Njihuni me ushqimet që janë “një bombë” për organizmin tuaj

Ndonjëherë ushqimet e zakonshme nuk janë të sigurta për tu ngrënë. Një domate e padëmshme, një gotë me çaj të zi apo edhe një copë djath...

Life Style 21:56 - 29 Qershor, 2019

Vuani nga veshkat?/ Ja 8 ushqimet që duhet të konsumoni patjetër

Veshkat kryejnë një funksion mjaft të rëndësishëm në trupin tonë. Organet e vogla, në formën e fasules, filtrojnë produkte mbetjesh nga gjaku. Ata gjithashtu lirojnë hormonet...

Kuriozitete 11:53 - 23 Qershor, 2019

Si të “ndizni” marrëdhënien tuaj/ Ja dy ushqimet kryesore që duhet të konsumoni këtë verë

Stina e verës na bën të humbim dëshirën për marrëdhënie intime me partnerin e tyre dhe shkaku kryesor janë temperaturat e larta dhe problemet më të...

marifete per te shpetuar nga rrudhat
Kuriozitete 12:25 - 22 Qershor, 2019

Si të ngadalsojmë proçesin e plakjes? Ja disa nga ushqimet që duhet të konsumoni

Gratë janë kujdesur me vite që të duken sa më të reja në mënyrë që mos të tregojnë moshën e tyre të vërtetë. Por në këtë...

Kuriozitete 12:40 - 18 Qershor, 2019

Zbulimet tronditëse/ Këto dy ushqime do të zhduken për shkak të ngrohjes globale

Ngrohja globale po “kërcënon” gjithnjë e më shumë botën me ndryshimet drastike. Së fundmi një studim ka zbuluar se peshku dhe patatet mund të jenë jashtë...

Life Style 12:40 - 11 Qershor, 2019

Si të ndjeheni mirë dhe të shëndetshëm? Zbuloni ushqimet që duhet të konsumoni

Këtë sezon të nxehte vere duhet që trupi jonë të konsumojë sa më shumë lëngje dhe shumë ushqime qe nuk ndikojnë  pozitivisht tek trupi juaj. Por...

Life Style 16:43 - 9 Qershor, 2019

Gjithçka që ju duhet për të eleminuar dhimbjet e gjunjëve/ Mos i shmangni këto 11 ushqime

Ndoshta nuk e keni vënë re se sa të dëmtuar janë gjunjët tuaj deri në momentin që fillojnë t’iu dhembin. Dhimbja kronike e gjurit është shumë...

Life Style 16:46 - 9 Maj, 2019

Vuani nga sëmundja e diabetit?/ Zbuloni kombinimin perfekt të ushqimeve që duhet të konsumoni

Niveli i lartë i sheqerit në gjak është një simptomë problematike e sëmundjes së diabetit. Kjo gjendje mund t’ju shkaktojë dëmtime të arterieve të syrit, të...

shenjat e problemeve ne veshka
Life Style 12:10 - 6 Maj, 2019

Sëmundja e veshkave/Si të shmangim ushqimet që na dëmtojnë

Sëmundja Kronike e Veshkave është një humbje progresive e funksionit të veshkave  e cila mund të kërkojë disa muaj apo vite për t’u zhvilluar. Çdo veshkë...