Connect with Us

All posts tagged "ushqime"

Shëndeti 17:48 - 5 Dhjetor, 2019

Ushqimet më të mira për një “detox” natyral/ Gjithçka që duhet të konsumoni për të pastruar gjakun

Gjaku juaj është përgjegjës për transportimin e të gjitha llojeve të materialeve në të gjithë trupin tuaj, nga oksigjeni, tek hormonet, faktorët e mpiksjes, sheqeri, yndyrat...

Shëndeti 16:41 - 1 Dhjetor, 2019

Duhet t’i konsumoni sa më pak/ 20 ushqimet që janë të dëmshme për shëndetin tuaj

Është e thjeshtë të hutoheni se cilat ushqime janë të shëndetshme dhe cilat nuk janë. Në përgjithësi dëshironi të shmangni ushqime të caktuara nëse doni të...

Life Style 15:41 - 28 Nentor, 2019

Ushqimet e shëndetshme që mund t’ju dëmtojnë nëse hahen gabimisht

Ka disa ushqime, si kërpudhat , që mund të jenë shumë të rrezikshme për shëndetin tonë. Por nëse hahet në mënyrë të gabuar, edhe disa nga...

Life Style 12:53 - 28 Nentor, 2019

Dora juaj tregon se sa ushqim duhet të konsumoni/ Zbuloni trukun që të mos ndiheni të mbingopur

Numërimi i kalorive është rraskapitës dhe Interneti është i mbushur me plane të ndryshme diete, por jo të gjithë janë efektivë. Plus, është koha dhe harxhimi...

Life Style 13:40 - 23 Nentor, 2019

Nga spinaqi tek bajamet/ Ja “super ushqimet” që çdo mashkull duhet të konsumojë çdo ditë

Ushqimi është më shumë sesa vetëm karburant. Dieta juaj mund të ndihmojë në luftimin e sëmundjeve dhe t’ju mbajë të ndiheni më të ri. Megjithëse të gjithë...

Life Style 16:20 - 16 Nentor, 2019

10 ushqime të përditshme që ndalohen në vende të ndryshme të botës për shkak të përbërësve të tyre

Suplementet ushqimore që janë deklaruar të rrezikshme në një vend, nuk mund të ndalohen në një vend tjetër. Dhe rezulton se ne në të vërtetë mund...

Life Style 10:53 - 8 Nentor, 2019

Ushqime të skaduara ose helmuese/ Zbuloni çfarë nuk duhet të porosisni në këto restorante

Zhgënjimi është, për fat të keq, një realitet i ashpër në botën e ushqimeve. Ne të gjithë kemi përjetuar lejimin e pritjes për të provuar një...

Life Style 17:54 - 5 Nentor, 2019

Kujdes!/ Këto janë ushqimet që nuk duhet të konsumoni gjatë ciklit menstrual

Nevojat ushqyese të grave ndryshojnë gjatë gjithë ciklit menstrual , dhe luhatja e hormoneve nuk është arsyeja e vetme për këtë. Ato gjithashtu humbasin minerale thelbësore...

Life Style 14:40 - 5 Nentor, 2019

Nga panxhari i kuq tek mandarina/ Ja ushqimet që nuk duhet të mungojnë në tryezën tuaj gjatë muajit nëntor

Nëntori me ditët e tij të errëta dhe me shi duhet të ndriçohet me ushqime shumëngjyrëshe dhe pikante që sjellin dritë dhe ngrohtësi. Kuzhina Indiane, me...

Life Style 16:35 - 1 Nentor, 2019

Elasticitet dhe humbje e rrudhave/ Zbuloni 5 ushqimet që do t’ju bëjnë të dukeni më e re pas të 40-ave

Kur bëjmë gati dietën tonë me ushqime të ngarkuara me antioksidantë, yndyrna të shëndetshme, ujë dhe lëndë ushqyese thelbësore, trupi ynë do të tregojë vlerësimin e...

Life Style 15:06 - 28 Tetor, 2019

FOTO-Krimba, karkaleca dhe vemje/ Zbuloni ushqimet që do të pushtojnë botën në të ardhmen

Në një të ardhme jo shumë të largët, në mëngjes ju mund të konsumoni  bukë të bërë me miell karkaleci, të pini një pije ​​të bërë...

Life Style 13:34 - 20 Tetor, 2019

Nga ngjyrosja artificale tek ushqimet e ngrira/ Zbuloni 10 mënyrat e mashtrimeve të restoranteve

Ka disa mënyra se si restoranti që ju e keni aq “fiksim” mund t’ju bëjë të shpenzoni më shumë para sesa duhet. Ndonjëherë, ju jeni të...

Life Style 11:34 - 20 Tetor, 2019

Harroni gjithçka çfarë dini/Ja çfarë ushqimesh duhet të konsumojmë në vjeshtë

Stina e vjeshtës duket se nuk do të mbarojë dhe ashtu si zgjedhja e veshjet tona ndryshon me stinët, kështu duhet edhe dieta jonë. Pse? Për...

Life Style 13:28 - 5 Tetor, 2019

Kujdes nga këto ushqime, iu rrezikojnë shëndetin/ Ja çfarë nuk duhet të konsumoni në mëngjes

Të gjithë tashmë e dinë që vakti i mëngjesi është pjesa më e rëndësishme e ditës dhe nëse nuk e konsumoni ky është një rrezik i...

Life Style 14:10 - 28 Gusht, 2019

Dhimbjet e tmerrshme të periodave/ Zbuloni ushqimet që duhet të konsumoni për tu qetesuar

Të gjithë femrat e dinë dhimbjen e tmerrshme të periodave. Por në vend që të merrni ilacin për tu qetësuar, provoni një listë ushqimesh që duhen...