Connect with Us

All posts tagged "ushtrime"

Life Style 16:06 - 15 Nentor, 2019

Ushtrimet fizike ju bëjnë më të lumtur se sa paratë/ Habisin ekspertët, ja studimi i tyre më i fundit

Është zyrtare: ushtrimet fizike mund t’ju bëjnë më të lumtur sesa paratë. Dhe për ata që nuk janë duke ushtruar, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar....

Life Style 22:33 - 28 Tetor, 2019

Keni probleme me gjumin?/ Zbuloni 4 ushtrimet që do t’ju bëjnë të flini si një fëmijë

Ju futeni në shtratin tuaj të rehatshëm, duke pritur për një natë të gjatë mes ëndrrave të ëmbla … por diçka nuk është në rregull: thjesht...

Life Style 14:25 - 20 Korrik, 2019

Dëshironi një bark të sheshtë? Zbuloni 12 ushtrimet më të duhura për ju

1. Përgatitje e muskujve duke u hedhur në litar – 30 sekonda 2. Plank me këmbën e pozicionuar si në foto – 30 sekonda në total...

Life Style 21:30 - 17 Mars, 2019

5 mënyra që do na motivojnë që të bëjmë ushtrime fizike

Në këtë artikull do iu njohim me 5 mënyra të cilat si me “magji” do ju motivojnë që të bëni ushtrime fizike. Së pari, tregojini personave që...

qendrimi drejt
Kuriozitete 20:40 - 30 Janar, 2019

Tre ushtrime për të përmirësuar qendrimin

Shtyni  murin Në ushtrimin e pare, për të përmirësuar qendrimin , do të përpiqeni të shtyni një mur. Vendosni këmbën e djathtë përpara, përkulni pak   gjurin...

Life Style 16:40 - 6 Nentor, 2018

Fitness: Ushtrimet që mund të bëhen në zyrë

Mjaftojnë vetëm disa lëvizje të “sakta” për të lehtësuar muskujt e lënduar dhe për të parandaluar dhimbjen e shpinës, që mund të bëhen në zyrë pa...

Life Style 22:30 - 15 Tetor, 2018

Muskujt e barkut, këto janë 4 ushtrimet që mund t’i bëni çdo ditë në shtëpi

Trupat e verës behën në dimër, thotë një shprehje e famshme. Prandaj, mos e lini për më vonë, por nisni sot t’i kushtoni pak vëmenjde aktivitetit...

Life Style 23:45 - 9 Shtator, 2018

Artistja e njohur mahnit me trupin/ Tregon sekretin

Cher është plot 72-vjeç, por nëse shihni trupin e saj do të betoheshit se e ka gjetur sekretin e pavdekshmërisë.  Për të mos folur pastaj për...

Life Style 22:30 - 21 Mars, 2018

Ushtrimet që duhet të bëni për të shmangur rrudhat

Në fytyrë ndodhen rreth 70 muskuj dhe ka disa ushtrime që duhen ndjekur, të lehtë dhe zbavitës që mund ti ndjekim në çfarëdo lloj situate. Këto...

Life Style 22:50 - 23 Shkurt, 2018

A duhet të bëjmë ushtrime kur jemi sëmurë?

Nëse doni të mbroheni nga sëmundjet, apo gripi, ushtrimet janë një luftues kundër tyre. Studimet kanë treguar se aerobia është një nga ushtrimet që të merr...

Life Style 15:31 - 23 Nentor, 2017

Ja rutina që duhet të ndiqni nga e hëna në të dielë

Kur është fjala për mirëqenie, shumë vajza pyesin se si dhe ku duhet ta nisin. Nuk është e nevojshme që të lexoni shumë, por shumë prej...

Kuriozitete 23:40 - 25 Tetor, 2017

Doni të dukeni të bukur dhe të zhveshur?/ Ju duhen këto ushtrime

Dëshira për të pasur një trup ideal është gjithmonë tek femrat. Një bel i hollë, të pasme të ngritura dhe të rrumbullakëta, muskuj, tonifikim dhe pa...

Kuriozitete 22:00 - 14 Tetor, 2017

Këto transformime të trupit do ju bëjnë ti futeni palestrës me kokë

Të shkosh në palestër mund të jetë e lodhshme, me gjithë pajisjet dhe njerëzit që në një farë mënyre dinë si ti përdorin të gjitha ato....

Shëndeti 19:02 - 19 Korrik, 2017

Një mënyrë shumë e thjeshtë për bark të sheshtë/ Ju duhet vetëm 2 min kohë

Vera ka ardhur tashmë, dhe shumë prej jush pendohet se nuk është kujdesur mjaftueshëm për trupin që të dalë në plazh pa pasur aspak problem për...

Showbizz 16:10 - 18 Janar, 2017

Fotot/ Ja bisha që t’ju cmendë me të pasmet e saj

Fotot e saj duke bërë gjimnastikë dhe palestër janë më të nxehtat e realizuara ndonjeherë nga ndonjë yll i Big Brotherit londinez. Ajo ka mbushur 25...