Connect with Us

All posts tagged "varesi"

Life Style 14:40 - 19 Shkurt, 2020

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh...

Showbizz 13:17 - 25 Janar, 2020

I varur ndaj drogës dhe alkoolit/ Bojken Lako flet hapur për periudhën më të vështirë të jetës

Bojken Lako është një nga këngëtarët e muzikës rrok që i ka dhënë shumë muzikës shqiptare.Së fundi Bojken ka qenë i ftuar në emisionin “Historia ime”,...

Showbizz 13:20 - 4 Nentor, 2019

“Pija vodka në nëntë të mëngjesit”/Varësia ndaj alkolit dhe mbidozë heroine, Demi Lovato tregon çfarë po ndodh në jetën e saj

Disa vite më parë, këngëtarja shumë e dashur nga publiku ndërkombëtar dhe jo vetëm , Demi Lovato, ishte kryefjala e mediave rozë për shkak të varësisë...

Kuriozitete 13:40 - 30 Tetor, 2019

“Nxitje e varësisë seksuale dhe torturim i burrave të martuar”/Facebook bën ndryshimin drastik, ndalon këto”emoji”

“Emojit” më të përdorura nga përdoruesit e rrjeteve sociale si Instagram dhe Facebook, janë ndaluar përfundimisht sepse konsiderohen me “përmbajtje seksuale”. Emoji i patëllxhanit, pjeshkës dhe...

Life Style 13:05 - 29 Tetor, 2019

“Ngrënia” e ndjenjave tona/ Çfarë e shkakton dhe si mund ta zgjidhim këtë “varësi”

Shumica e njerëzve mendojnë se “ngrënia” e ndjenjave tona është për shkak të mungesës së vetëkontrollit . Nëse ngrënia emocionale do të ishte një çështje e thjeshtë e...

Showbizz 14:21 - 27 Tetor, 2019

“Ka njerëz që luftojnë çdo ditë me këtë varësi”/ Ben Affleck jep një mesazh domethënës për fansat

Aktori i famshëm hollivudian, Ben Affleck, ka qënë prej kohësh në rehabilitim, dhe së fundmi ka folur për jetën e tij personale me anë të një...

Kuriozitete 21:33 - 13 Tetor, 2019

“Më shkatërroi shpirtin”/ Si asnjëherë tjetër, Elton John flet për varësinë ndaj drogës dhe mamanë sociopate

Kantautori dhe këngëtari i njohur britanik, Elton John vec këngëve të tij që njihen në të gjithë botën, njihet edhe për betejën e gjatë me abuzimin...

Showbizz 16:15 - 10 Tetor, 2019

“Aty zbulova konjakun”/ Kastro Zizo tregon si filloi varësia e tij ndaj alkolit

Prej disa vitesh, moderatori dhe këngëtari shqiptar Kastro Zizo, ka përballuar luftën e tij me alkolin edhe pse asnjëhere nuk ka folur për këtë në publik...

Life Style 13:40 - 14 Prill, 2019

Si të shpëtoni prej varësisë nga telefoni? Kjo kompani bën ndryshimin e madh me këtë shpikje

Së fundmi Light prezantuar produktin e radhës të quajtur Light Phone 2, një version i përditësuar që thuhet se është më efektiv në largimin e smartfonëve...

ushqime qe shkaktojne varesi
Life Style 20:40 - 28 Mars, 2019

Qendrojini larg/ Këto ushqime ju shkaktojnë  varësi

Çokollata Dashuria jonë, çokollata është ushqimi i parë në listë që shkakton varësi. Kjo pasi ka triptofan dhe një substancë tjetër kimike të quajtur feniletilamina. Nuk...

varesi emocionale
Kuriozitete 20:00 - 27 Mars, 2019

Nuk dinë të shqiten/ Këto shenjat që krijojnë varësi ndaj partnerit

Binjakët Një person i shenjës së Binjakëve mund të lidhet emocionalisht me këdo që tregon pak dashuri dhe mirësi ndaj tyre. Atyre nuk u pëlqen aspak...

varesia emocionale
Kuriozitete 22:40 - 20 Mars, 2019

Kujdes!/ Këto janë shenjat që tregojnë se nuk je e dashuruar por thjesht e varur nga ai

Ndjen xhelozi Kur njerëzit janë në lidhje të shëndetshme  i besojnë partnerit dhe nuk i japin shumë hapsirë xhelozisë. Nëse nuk mund ta bësh këtë, atherë...

xanax varesi
Life Style 23:50 - 15 Mars, 2019

Xanaxi/ Qetësuesi që shkakton varësi më të rrezikshme se heroina

Në vitet e fundit qetësuesit që jepen me recetë kanë rënë në dorë të adoleshentëve që duan të ndjejnë mbi trupin e tyre efektet e kësaj...

kafeina
Kuriozitete 22:00 - 5 Shkurt, 2019

Çfarë duhet të dini për kafeinën/Droga psikoaktive që të shkakton varësi

Kafeina është një drogë psikoaktive Në fakt është substanca psikoaktive më e përdorur në botë, sipas studimeve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë rreth 80 % e...

embelsira
Femra 15:00 - 17 Janar, 2019

Më keq se droga/ Këto janë ushqimet prej të cilave mund të krijoni varësi

Patatina, çokollata, djathë. Ka disa ushqime që thjesht nuk mund të mjaftojnë. Dhe del se ka arsye të mirë përse jemi kaq të varur nga ato....