Connect with Us

All posts tagged "vegjetariane"

Blog 11:40 - 8 Shtator, 2019

Studimi/Vegjetarianët dhe veganët, më të rrezikuar nga goditjet në tru, sesa ata që hanë mish

Vegjetarianët, njerëzit që nuk konsumojnë asnjë lloj mishi, janë më të rrezikuar nga goditjet në tru, sesa ata që shijojnë hera-herës një biftek të mirë, ka...

vitamine c
Life Style 13:25 - 7 Shtator, 2019

Kini kujdes/ Vegjetarianët janë më të rrezikuar nga kjo sëmundje, zbuloni arsyen

Dietat pa mish po rriten gjithnjë e më shumë në preferencat e njerëzve në gjithë botën, dhe vetëm në Britani 1.7 milionë njerëz po “shmangin” mishin...

Life Style 12:25 - 12 Nentor, 2018

Habit studimi: Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se mishngrënësit

Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm sesa ngrënësit e mishit, në këto përfundime ka dalë një studim një studim i diskutueshëm. Pavarësisht se pinë më pak...

Kuriozitete 22:20 - 28 Janar, 2018

Gruaja bën tatuazh fjalën ‘vegjetariane’ në fytyrë

Një grua nga Lancashire ka bërë një tatuazh në një vend jo të zakonshëm për femrat. Në kokë, dhe të jemi sa më preçiz, sipër vetullës...