Connect with Us

All posts tagged "vellezer"

Showbizz 21:30 - 21 Tetor, 2019

VIDEO-Grindje të shpeshta mes vëllezërve/Princi Harry zbulon prapaskenat e jetës mbretërore

Dokumentari “An African Journey” po bën bujë shumë të madhe jo vetëm në Angli por në të gjithë botën. Në këtë dokumentar Meghan Markle dhe Prince...

Kuriozitete 14:10 - 12 Tetor, 2019

FOTO-“Nga inati”/ Sherri mes vëllezërve krijon shtëpinë më të hollë në botë

Rreth viteve 50′, një sherr mes dy vëllezërve do të bëhej tepër i bujshëm në Beirut, kryeqyteti i Libanit. Dy vëllezërit nuk po merreshin dot vesh...

Kryesore Show Biz 12:40 - 23 Shtator, 2019

“Portale që ja punojnë vëllezërve të tyre”/ Lajmi “fake” i tërmetit, reagojnë ashpër Flor Binaj dhe Elton Deda

Mbrëmjen e djeshme, një lajm “fake” që thonte se një tërmet me një magnitudë prej 6 ballësh në orën 23:30,  ngriti në këmbë gjithë Tiranën. Lajmi...

kusherinj vellezer dhe motra
Kuriozitete 22:00 - 10 Mars, 2019

Kushërinjtë/ Vëllezërit dhe motrat nga një nënë tjetër

Shpesh flasim për vëllezërit dhe motrat  si miqtë e parë që kemi gjatë fëmijërisë tonë. Por harrojmë që edhe kushërinjtë luajnë një rol të rëndësishëm në...

Kryesore Show Biz 23:00 - 25 Shkurt, 2019

U martuan me dy vëllezërit identikë, motrat binjake tregojnë nëse i shkëmbejnë partnerët

Brittany and Briana Deane janë dy binjake identike të cilat janë martuar me dy vëllezër po ashtu identikë. Të dyja motrat, që ngjajnë si dy pika...

motra
Kuriozitete 14:40 - 31 Janar, 2019

Studimi/Motrat dhe vëllezërit janë terapia më e mirë kundër stresit

Të kesh një motër ose një vëlla është një nga dhuratat më të mëdha që prindërit mund të bëjnë. Ata luajnë me ne kur jemi të...

Kryesore Show Biz 23:50 - 21 Janar, 2019

Krisje mes vëllezërve? Kjo video e Robertit dhe Patrisit tregon të vërtetën

Robert Berisha e bëri të qartë që nuk ka aspak marrëdhënie të mira me nusen e vëllait, Tunën, por kjo nuk ka ndryshuar lidhjen e tij...

Kryesore Show Biz 13:53 - 28 Tetor, 2018

“Vëllau si shkau”, Patrisi tregon për herë të parë për raportet me Robertin

Prej disa vitesh ajo që është diskutuar më së shumti është marrëdhënia mes Tunës dhe Norës të cilat tashmë janë edhe kunata. Disa muaj më parë...

Fëmija 22:50 - 13 Nentor, 2017

Përse fëmija më i vogël është i preferuari i prindërve?

Në betejën e vëllezërve dhe motrave, duke luftuar për vëmendjen e prindërve të tyre, shpesh supozohet se ai që lind i pari është i preferuari. Si...

Kuriozitete 23:15 - 2 Gusht, 2017

6 arsyet pse ne duam t’i urrejmë motrat dhe vëllezërit tanë

Lidhja mes vëllezërve dhe motrave është shunmë e rrallë. Është e bazuar në idenë e dashuri-urrejtje, në të cilën mund të jeni armiku më i madh...