Connect with Us

All posts tagged "vendet"

Shëndeti 12:26 - 25 Shkurt, 2020

Vendet me ajrin më të ndotur në botë/ Zbuloni kush e kryeson listën

India është listuar edhe një herë vendet që kanë ndotjen më të madhe në botë. Nga 30 vende 21 prej tyre më ajrin më të ndotur...

Kuriozitete 14:20 - 1 Nentor, 2019

FOTO-Vendet më të rrezikuara në botë/ Zbuloni 10 prej tyre që duhet t’i vizitoni patjetër

Lista e vendeve më të rrezikuara në botë, po shtohet cdo vit e më shumë. Fondi Botëror i Monumenteve, përpiloi së fundmi një listë me 10...

Kuriozitete 01:15 - 2 Dhjetor, 2017

10 destinacionet që duhet të vizitoni patjetër/ Ja cilat sugjeron gruaja e parë që ka vizituar të gjitha vendet e botës

Cassanda De Pecol pretendon se ajo sapo ka thyer rekordin botëror të Guinness për t’u bërë: Gruaja e parë e dokumentuar për të udhëtuar në çdo...

Kuriozitete 22:20 - 15 Shtator, 2017

Binjakët e atraksioneve turistike të cilat mund t’i vizitoni falas

Dëshira për të udhëtuar e për të eksploruar botën mbase është ëndrra e fëmijërisë së çdokujt e cila për disa bëhet realitet e për disa të...

Kuriozitete 12:41 - 10 Shtator, 2017

Vendet e braktisura që do të donit t’i vizitonit

Në këto foto do të gjni vendet e braktisura ntë shpërndara në cpa të ndryshëm të planetit tonë. Ato janë vendet më të frikshme por dhe...

Kuriozitete 20:30 - 3 Shtator, 2017

Foto/ Si duken dhomat e gjumit në vende të ndryshme të botës

Në vitin 2010, John Thackwray, një fotograf nga Afrika e Jugut, filloi udhëtimin e tij të mahnitshëm në mbarë botën për të marrë fotografi për projektin...

Kuriozitete 23:55 - 29 Gusht, 2017

Vendet që të paguajnë në mënyrë që të jetosh aty

Njerëzit nëpër botë paguhen për të jetuar në vende të caktuara. Këto, sepse ato ofrojnë shumë punë në fusha me pagesë të lartë, dhe mundësi të...

Kuriozitete 20:20 - 23 Gusht, 2017

Foto/ Sa peshojnë njerëzit në vende të ndryshme të botës?

Të gjtihë shqetësohemi për pamjen tonë, dhe pesha është një ndër ato gjëra me të cilat gjithnjë jemi të pakënaqur dhe duam të ndryshojmë, ndonëse në...

Kuriozitete 22:33 - 30 Korrik, 2017

Mbani frymën!/Këto bukuri natyrore do iu verbojnë, duhet t’i vizitoni (Foto)

Zyrtarisht mund të jenë vetëm 7 mrekulli natyrore por planeti ynë mban shumë më tepër kryevepra natyrore të cilat të marrin frymën e që ia vlejnë...

Life Style 08:07 - 4 Mars, 2017

Ja nga cilat vende milionerët ikin si pula pa krye

Për të dytin vit me radhë, vendi më i preferuar i tyre është Australia, ku gjatë vitit 2016 kanë shkuar 11.000 milionerë, për dallim nga viti...

Udhëtoni 17:45 - 25 Nentor, 2016

FOTO/ Vendet më të çuditshme që do të dëshironit t’i vizitoni

Në të gjithë planetin  ekzistojnë vende nga më të çuditshmet që edhe pse mund të dëshironit të mos i shikonit, në momentin që janë pamje të...

Kuriozitete 00:13 - 26 Prill, 2015

Mirë se vini në vendin më të lumtur në botë

Zvicra është quajtur vendi më i lumtur në botë. Raporti i tretë i World Happiness Report thotë se Britania ishte vendi i 21 të me i lumtur...

Udhëtoni 00:20 - 28 Shkurt, 2015

Vëndet që duhet të vizitoni një herë në jetë

Nuk ka asnjë vend në këtë botë që nuk është më me  vlerë për tu  vizituar dhe arsyeja për këtë është sepse secili vend  ka diçka...