Connect with Us

All posts tagged "vendim"

Life Style 15:16 - 7 Janar, 2020

Facebook merr vendimin e rëndësishëm në lidhje me “Deepfakes”

Facebook ka njoftuar se do të heq video nga modifikimi artificial, i njohur si “deepfakes”, nga platforma e tij. “Deepfakes” janë klipe të krijuara nga kompjuteri...

Teknologji 15:49 - 23 Dhjetor, 2019

Facebook merr vendimin e papritur/ Përdoruesit e rrjeteve sociale tani do të jenë më të sigurt

Facebook ka vendosur që të ndërpresë përdorimin e numrave të telefonit të anëtarëve në sistemin e rekomandimit të miqve në vitin 2020. Ky vendim erdhi pasi...

Teknologji 13:13 - 24 Tetor, 2019

Instagrami merr vendimin e rëndësishëm/ Heq filtrat dhe zbulon arsyen

Rrjeti social Instagram ka marrë vendimin për të hequr të gjitha filtrat që përshkruajnë ose promovojnë kirurgji kozmetike, duke treguar se arsyeja për të cilën ka...

Showbizz 11:20 - 19 Tetor, 2019

“Nuk ishte vendimi im”/ Moderatorja shqiptare tregon arsyen e mungesës në emision

Prej disa muajsh, programi “Shqiptarët për shqiptarët”, është bërë tepër i ndjekur nga shikuesit shqiptarë. Por mbrëmjen e kaluar emisioni ka nisur puntatën e parë për...

Showbizz 11:27 - 1 Tetor, 2019

FOTO- Justin Bieber çudit me vendimin e fundit/ Fton në dasmë ish të dashurën bukuroshe

Në fundjavën që lamë pas, çifti i njohur Justin Bieber dhe Hailey Baldwin shkëlqyen krah njëri-tjetrit, në ceremoninë e dasmës së tyre të mbajtur në Karolinën...

Showbizz 12:53 - 28 Shtator, 2019

“Kur t’i heqë Agron Llakaj nga puna”/ Rudina Dembacaj thumbon përsëri moderatorin dhe flet për binjakët Veshaj

Aktores dhe moderatores së njohur Rudina Dembacaj duket se nuk i del inati me kolegun e saj Agron Llakaj. Ajo ka qënë e ftuar së fundmi...

Kryesore Show Biz 12:10 - 12 Korrik, 2019

E ‘braktisin’ të gjithë avokatët/ Reperja shqiptare merr vendimin drastik

Ngjarja e bujshme e pak muajve me parë, ku Loredana akuzua nga një çift zviceran u komentua shumë në mediat jo vetëm shqiptare, por edhe zvicerane....

Kryesore Show Biz 19:55 - 5 Korrik, 2019

Vendim i papritur/ Eurovizion 2020 nuk do të mbahet në Amsterdam

Pas fitores së Duncan Laurence në festivalin e organizuar në Izrael, pritej që sipas traditës festivali i ardhshëm i Eurovision të zhvillohej në Amsterdam. Por duket...

Kryesore Show Biz 18:36 - 14 Maj, 2019

“Nuk e doja foshnjën, mora vendimin e duhur”/ Aktorja e famshme trondit fansat

Aktorja e njohur, Jameela Jamil ka zbuluar një sekret nga jeta e saj që i ka shokuar të gjithë. Ajo ka treguar se në moshë të...

Kryesore Show Biz 12:40 - 27 Prill, 2019

Angelina Jolie merr vendimin drastik/I lë pasurinë vetëm njërit prej fëmijëve

Dyshja Angelina Jolie dhe Brad Pitt i dhanë fund lidhjes 2 vite më parë dhe marrëdhënia e tyre siç është përfolur ka qenë e tensionuar. Por...

Kuriozitete 14:40 - 24 Prill, 2019

Zbuloi se bashkëshorti shihte porno/69 vjeçarja merr vendimin drastik

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Arkansas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku një grua 69-vjeçare ka vrarë burrin e saj pasi zbuloi se ai...

flori mumajesi
Kryesore Show Biz 11:25 - 21 Janar, 2019

Flori Mumajesi flet për vendimin e vështirë për t’u shkëputur nga muzika: “Më mundon prej kohësh!”

Para pak ditësh këngëtari i njohur Flori Mumajesi ndau me ndjekësit e tij në Instastory një mendim që sipas tij e shqetësonte prej kohësh: “Vendimi më i...

youtube video
Life Style 11:57 - 18 Janar, 2019

Sfidat “e çmendura”, “Youtube” merr vendimin për ndalimin e videove “të rrezikshme”

Platforma e “Youtube” ka ndaluar klipet që përmbajnë “shaka” të rrezikshme, apo që të trazojnë emocionalisht. Ky vendim ka ardhur pas disa të ashtuquajturave sfida, që...

Kryesore Show Biz 12:40 - 14 Janar, 2019

Flori Mumajesi tregon vendimin më të vështirë të jetës së tij: “Më mbushen sytë me lot”

Që me rikthimin e tij në festivalin “Kënga Magjike”, Flori Mumajesi është bërë pjesë e pandarë e rrjeteve sociale. Ndërsa prej kohësh kishte vendosur të mos...

Kryesore Show Biz 11:40 - 7 Janar, 2019

Përflitej prej vitesh, Ardit Gjebrea merr vendimin e rëndësishëm për “Kënga Magjike 2019”

Në edicionin e 21-të të festivalit “Kënga Magjike”do të ketë ndryshime vërtet të rëndësishme në mënyrën e votimit. Lajmin e ka dhënë vetë producenti dhe moderatori...