Connect with Us

All posts tagged "vere"

depresion shenja atipik
Blog 10:40 - 29 Gusht, 2019

Depresioni veror/Gjashtë shenjat që po vuani prej tij, dhe si ta kaloni atë

Depresioni sezonal, nuk ka të bëjë vetëm me stinën e dimrit. Edhe depresioni veror, është gjithashtu një problem serioz. Ja cilat janë shenjat, se jeni prekur...

Kuriozitete 21:40 - 3 Gusht, 2019

Pushimet e verës mbaruan? Ja si t’i riktheheni punës pa ankth dhe vështirësi

Për disa njerëz pushimet e verës kanë mbaruar por për një pjesë tjetër sapo do të fillojnë. Nëse jeni ata të parët, rikthimi në punë është...

Fashion 14:06 - 21 Korrik, 2019

Sandalet më “in” të kësaj vere/ Modeli që po “çmend” fashionistat shqiptare

Sandalet janë tepër të rehatshme për këtë stinë të nxehtë vere dhe si çdo vit, trendet e reja nuk mungojnë në profilet e rrjeteve sociale të...

Kryesore Show Biz 13:53 - 15 Korrik, 2019

“Ngjyrat e verës time”/ Moderatorja shqiptare lë “pa fjalë” ndjekësit, poston foton seksi me bikini

Pas një sezoni të suksesshëm me emisionin “Soiree” i cili do të rikthehet përsëri në muajin shtator, moderatorja e njohur Jonida Shehu së bashku me bashkëshortin...

Fashion 09:53 - 29 Qershor, 2019

Trendet e verës 2019/ Ja çfarë duhet të vishni patjetër këtë sezon të nxehtë

Tendencat e veshjeve dhe ngjyrave kanë ndryshuar këtë verë dhe “Marie Claire” i ka zbuluar së fundmi ato që do i shihni kudo në rrugë. Më poshtë...

Fashion 11:25 - 28 Qershor, 2019

Si të kombinoheni në këto ditë vere? Ja disa ide interesante

Temperaturat e nxehta vazhdojnë të rriten nga dita në ditë, dhe një veshje sa më e lehtë në trup na ndihmon të rrimë të freskëta dhe...

Kryesore Show Biz 22:25 - 25 Qershor, 2019

Çfarë mund të bëni që mos t’ju “shkrijë” makeup-i gjatë verës? Pyesni partnerin tuaj

Në këto temperatura të larta gratë janë në vështirësi për flokët të cilat nuk drejtohen kurrë por më kryesorja për make up-in. Një studim i ri...

Kryesore Show Biz 15:16 - 25 Qershor, 2019

Do ju shtohet “adrenalina” këtë verë/ Këngëtarët shqiptarë do t’ju fiksojnë me këngën e tyre më të re

“Kujdes! Kjo këngë i thyen xhamat, por nuk patët kujdes me nivelin e zërit”, kështu u shpreh këngëtarja shqiptare Aurela Gaçe pak ditë më parë e...

Life Style 13:10 - 18 Qershor, 2019

Çfarë duhet të bëni që të bini në peshë? Zbuloni disa ide që do t’ju ndihmojnë këtë verë

Sezoni i verës ka ardhur dhe të gjithë duan që të duken sa më mire me bikini në plazh dhe të jenë sa më të shëndetshëm...

Fashion 13:53 - 15 Qershor, 2019

Trendi i verës 2019/ Kjo ngjyrë po “çmend” fashionistat

Verën e kaluar trendi i veshjeve ishte ai me pika por duket se një veshje tjetër po del në pah. Printet me kuadratet jeshile mbi fushë...

blerje kepucesh keshilla
Fashion 11:40 - 9 Qershor, 2019

Foto/ Çfarë duhet të vishni këtë verë që të jeni komodë? Ja disa ide fantastike

Edhe pse menduam se shirat do të vazhdonin deri në fund të këtij muaji, më në fund dielli doli. Në mënyrë që të ndihemi mirë nga...

Kryesore Show Biz 14:24 - 2 Qershor, 2019

“Hiti më i bukur i verës”/ Aktorja e Portokallisë “braktis” skenën, bashkëpunim me këngëtarin e famshëm

Të dielën e kaluar, emisioni humoristik “Portokalli” mbylli sezonin duke thënë se do të rikthehen përsëri në muajin shtator. Por aktorja e njohur Delinda Disha pas...

Fashion 11:53 - 29 Maj, 2019

Atlete verore/Çfarë duhet të vishni këtë verë që të jeni sa më “in”

Këto atlete mund t’i kombinoni me fustane, por edhe me veshje sportive, kjo i përket shijes suaj. Ajrosja e plotë e këmbës është një nga benefitet...

Fashion 11:53 - 26 Maj, 2019

Veshjet që duhet t’i vishni patjetër këtë verë/ Zbuloni disa ide brilante

Ditët e nxehta të verës po afrojnë dhe garderoba jonë fillon të ndryshojë. Në fotot e mëposhtme do të shihni disa ide brilante që mos të...

Kuriozitete 10:53 - 25 Maj, 2019

Kjo verë do të jetë fantastike/ Zbuloni 14 serialet që nuk duhet t’i humbisni pa i parë

Njihuni me 14 serialet e reja që do të dalin në verën e 2019-ës: “Big Little Lies”- Sezoni i dytë   “Stranger Things 3”   “Euphoria”...