Connect with Us

All posts tagged "veshtire"

humbja e flokeve
Life Style 10:53 - 22 Nentor, 2019

Po kaloni një situatë të vështirë?/ Zbulohet arsyeja pse ju bien flokët në këtë sezon dimri

Sezoni i vjeshtës dhe fillimi i dimrit, njihet tashmë si një periudhe stresuese ku shumë njerëz fillojnë të ndiejnë ndryshime në trup, fytyrë apo flokë. Zakonisht...

Kuriozitete 12:35 - 23 Tetor, 2019

VIDEO-Shpikja më e “pështirë” në botë/ Krijohet mbrojtëse telefoni me lëkurë njeriu

Jeni në vështirësi dhe nuk po gjeni një mbajtëse telefoni të duhur për ju? Mbase kjo është zgjidhja e duhur. Mund të duket paksa e çuditshme,...

Kryesore Show Biz 14:10 - 20 Gusht, 2019

“Bëhet e vështirë të vendosësh për dashurinë”/ Moderatori shqiptar i zhgënjyer nga njerëzit, ja çfarë thotë

Edhe pse shumë herë ka qënë i rezervuar për jetën e tij private, moderatori  i emisionit “Me Bledin”, Bledi Strakosha është shprehur për herë të parë...

Kryesore Show Biz 11:40 - 11 Gusht, 2019

“Kjo është gjëja më e vështirë që po bej”/ Moderatorja shqiptare largohet nga “Digitalb” pas 10 vitesh

Duket se sezoni i ri në muajin shtator do të zbulojë shumë ndryshime të mëdha në ekran si në programacion, ashtu edhe tek moderatorët. Pas largimit...

Kryesore Show Biz 12:53 - 8 Gusht, 2019

“Dua t’ju kërkoj falje”/ Këngëtarja shqiptare tregon periudhën e vështirë në jetën e saj

Disa vite pasi u largua nga Kosova për në Zelandën e Re, Vesa Luma premtoi se do të vazhdonte punën për këngë të reja, por deri tani...

Kuriozitete 11:10 - 29 Qershor, 2019

“Kjo do të jetë një periudhë e vështirë për ju”/ Djali jep dorëheqjen në letrën që u bë virale

Një punonjës në një kompani në Amerikë, ka dhënë dorëheqjen e “ëndrrave” të cilën shumë njerëz duan ta bëjnë. Djali i ka shkruar punëdhënësit “më vjen...

Kryesore Show Biz 12:25 - 13 Qershor, 2019

“Periudha ime më e vështirë”/ Lori Hoxha flet për herë të parë për problemet me shëndetin

Blogerja dhe fashionistja e njohur Lori Hoxha, është shumë aktive në rrjetet sociale duke postuar foto dhe video nga përditshmëria e saj. Por së fundmi ajo...

Kryesore Show Biz 12:40 - 18 Mars, 2019

“Është e vështirë të gjesh miq të mirë!”/Olta dhe Kejsi u japin fund aludimeve për miqësinë

Miqësia mes Olta Bokës dhe Kejsi Tolës vijon dhe nuk është prekur aspak nga deklaratat e fundit! Këngëtarja Olta Boka ka reaguar në një postim në...

Kryesore Show Biz 10:10 - 3 Shkurt, 2019

Aktorja shqiptare rrëfen momentin e vështirë: “Humbja e dikujt, është gjëja më e tmerrshme që mund të përjetosh!

Një ndër personazhet e ftuar në emisionin “Thumb” me Aulonën dhe Fatmën, ka qenë aktorja Ina Gjonçi. Ina ka folur për karrierën e saj në teatër...

Kryesore Show Biz 20:30 - 1 Shkurt, 2019

Këngëtarja e njohur tregon të kaluarën e hidhur: Më vinte kaq turp që nuk kishim…

Madonna sot është një këngëtare shumë e pasur, por në të shkuarën e saj ajo ka qenë shumë e varfër. Ka qenë vetë këngëtarja, ajo që...

Kryesore Show Biz 20:00 - 1 Shkurt, 2019

‘Ishte shumë e vështirë’, Vesa tregon si e përjetoi Liani ndarjen nga babai

Prej disa muajsh këngëtarja shumë e dashur për publikun, Vesa Luma dhe djali i saj dhe Big Bastës, Liani po jetojnë në Shqipëri. Ndërkohë Big Basta...

Kryesore Show Biz 12:40 - 14 Janar, 2019

Flori Mumajesi tregon vendimin më të vështirë të jetës së tij: “Më mbushen sytë me lot”

Që me rikthimin e tij në festivalin “Kënga Magjike”, Flori Mumajesi është bërë pjesë e pandarë e rrjeteve sociale. Ndërsa prej kohësh kishte vendosur të mos...

Kryesore Show Biz 10:25 - 30 Dhjetor, 2018

Eli Fara: Ju tregoj momentin më të vështirë në jetën time! Nuk kisha të haja dhe nuk i tregova askujt…

Edhe pse nga ekrani gjithçka duket plot shkëlqim, edhe artistët janë përballur në jetë me momente të vështira, emocionale, fizike apo ekonomike. Eli Fara ka qenë...

Femra 23:00 - 8 Dhjetor, 2018

Shenjat e horoskopit, me të cilat jo të gjithë bien në dashuri

Nëse je ndjerë gjithnjë i përjashtuar kur vjen fjala tek lidhjet romantike, mund të jetë sepse shenja jote e horoskopit është pak  e vështirë për t’u...

Femra 23:00 - 4 Dhjetor, 2018

Këto shenja horoskopi do t’u marrin shpirtin derisa ti bëni për vete

Një thënie e vjetër thotë se në dashuri dhe në luftë mund të ndodhë gjithçka. Në të vërtetë disa strategji mund të funksionojnë me disa persona...