Connect with Us

All posts tagged "vështirësi"

Showbizz 15:47 - 18 Janar, 2020

Emigruan për në SHBA/ Këngëtarja e famshme shqiptare tregon vështirësitë: Për një vit jetuan në kishë

Këngëtarja me origjinë shqiptare Ava Max është një nga personazhet publikë që e ka pranuar me krenari origjinënë e saj madje ka treguar dhe vështirësitë që...

Showbizz 18:14 - 7 Dhjetor, 2019

“Është një sfidë e vështirë”/ Sara Hoxha tregon çfarë do të thotë të jesh nënë e dy djemve

Trashëgimtarja e Top Channel Sara Hoxha është tashmë nënë e dy djemve, London dhe Roman. Para pak javësh ajo u bë nënë për herë të dytë...

Kuriozitete 15:40 - 15 Nentor, 2019

16 fotot që tregojnë vështirësitë që çdo vajzë përballet në kohët moderne

Thonjtë tuaj, flokët kaçurrela ose të rregulluara,dhe takat e larta … Ndonjëherë të qenit vajzë është vërtet e vështirë. Dhe, megjithëse për burrat mund të duket...

Kryesore Show Biz 14:50 - 15 Shtator, 2019

“Prindërit e mi më bënë ky që jam”/ Reperi i famshëm shqiptar rrëfen peripecitë e jetës në Amerikë

Reperi me origjinë shqiptare Gashi është një nga më të pëlqyerit e publikut. Ai ka arritur shumë suksese  në karrierën e tij muzikore dhe po ecën...

Kryesore Show Biz 15:10 - 5 Korrik, 2019

“Më kanë lodhur gjembat”/ Rozana Radi rrëfen vështirësitë e jetës

Këngëtarja dhe moderatorja Rozana Radi është një ndër personazhet më aktivë në rrjetet sociale. Rozana shpesh ndan me ndjekësit e saj eksperienca dhe momentet e vështira...

Kryesore Show Biz 12:40 - 6 Qershor, 2019

“Kam pasur vështirësi prej të pasmeve”/ Konsiderohet femra më e bukur, Jennifer Lopez flet për fillimin e karrierës së saj

Ajo konsiderohet si femra më seksi dhe më e pasur në botë ku gjithmonë në sy kanë rënë të pasmet e saj bombastike.Por edhe pse ajo...

meghan markle
Kryesore Show Biz 10:17 - 6 Maj, 2019

Nuk po shkon sipas planit/Meghan Markle në vështirësi me lindjen e fëmijës mbretëror

Para disa ditësh u tha se Meghan Markle, dukesha e Sussex-it kishte lindur fëmijën e saj mbretëror por sipas Daily Mail ajo është 1 javë me...

Kryesore Show Biz 21:30 - 16 Mars, 2019

“Kini durim!” Tuna tregon vështirësitë mes sëmundjes dhe punës për klipin e ri

Për Tunën marsi deri tani ka qenë një muaj sa me arritje, aq edhe me probleme shëndetësore. Këngëtarja prezantoi më 8 mars albumin e saj të...

Kryesore Show Biz 10:53 - 12 Mars, 2019

Këngëtarja shqiptare rrëfen vështirësitë: “Kur shkova në Amerikë, 6 muajt e parë kam larë shtëpinë me lot”

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Merita Halili e cila prej 23 vitesh jeton në Amerikë me familjen, mbrëmjen e djeshme ishte e ftuar në emisionin...

llojet e dashurise
Kuriozitete 20:00 - 31 Janar, 2019

Këto  shenja të zodiakut e kanë “punën pisk” në dashuri

Virgjëresha Ata janë shumë të pavarur nga natyra, kështu që   nuk është se i preferojnë shumë marrëdhënet, ideja është që nuk  u pëlqen të ndajnë lirinë...

dorina vajza
Kryesore Show Biz 11:40 - 21 Janar, 2019

Dorina Mema tregon vështirësitë e adoleshencës të vajzës së saj: “E kam vuajtur shumë, çdo goditje e merrja unë!”

Një ndër personazhet e ftuar në emisionin “Thumb” Në Abc News ka qenë edhe Dorina Mema. Veç këshillave për të mbajtur trupin në formë, ajo ka...

Kryesore Show Biz 12:10 - 19 Dhjetor, 2018

Alketa Vejsiu tregon vështirësitë e të kaluarës: “Punoja që 14 vjeç, mes plumbave”

Në finalen e “Dance With Me”, moderatorja Alketa Vejsiu kishte përgatitur një monolog për ëndrrat, duke dhënë këshilla nga eksperienca e saj personale sesi mund t’i...

Kuriozitete 23:05 - 9 Dhjetor, 2018

Burrat e pashëm e kanë të vështirë të bëjnë karrierë, ju tregojmë pse

Sipas një studimi të kryer nga University College London, dhe Universiteti i Maryland në SHBA, burrat e pashëm shihen si kërcënim nga shefat e tyre  dhe...

Kuriozitete 23:50 - 21 Shtator, 2017

Vështirësitë e të pasurit flokë të gjata

Flokët e gjata, nuk na intereson! Përkrahësit e flokëve të gjata të tilla si unë, shpesh janë të bashkangjitur kështu që ne do të durojmë shumë...

Kuriozitete 00:06 - 15 Shtator, 2017

Vështirësia e të qenit femër/ Këto foto e ilustrojnë më së miri

Të jesh një grua vjen me shumë gëzime në jetë, por mjaft vështirësi  gjithashtu. Dhe ndërsa ka aq shumë lloje, forma dhe karaktere të grave sa...