Connect with Us

All posts tagged "vetem"

Showbizz 20:00 - 31 Dhjetor, 2019

Të mungon dikush për Vitin e Ri?/ Disa ide për të mbushur “boshllëkun”

Viti i Ri është një nga periudhat ku të gjithë kalojnë kohë pranë familjes dhe argëtohen me njëri-tjetrin. Por ka dhe nga ata që nuk e...

Kuriozitete 13:40 - 25 Nentor, 2019

Reflektojnë mbi çdo gjë që i rrethon/ Zbuloni 4 shenjat që duan të rrinë vetëm gjithë kohës

Nuk duan te jene me asnje tjeter dhe mendojnë se qëndrimi për një kohë të gjatë në vetmi i bën të reflektojnë mbi jetën dhe gjithçka...

Kryesore Show Biz 10:40 - 9 Qershor, 2019

“Ai nuk rri dot vetëm”/Pasi u divorcua, aktori i famshëm martohet përsëri

Ata u panë bashkë në qershor të vitit 2018 por sipas “People” Chris Pratt dhe Katherine Schwarzenegger janë martuar. Pratt, 39 vjeç dhe Schwarzenegger, 29 vjeç,...

Kryesore Show Biz 10:40 - 17 Maj, 2019

“Isha vetëm dhe e pashpresë”/Të famshmet rrëfejnë historitë e tyre të abortit

Gratë në Alabama së fundmi po protestojnë kundër ligjit të ri që ndalon abortin, pasi ai konsiderohet një shkelje e të drejtës për planifikim familjar dhe...

Kryesore Show Biz 11:49 - 15 Shkurt, 2019

Këngëtarja shqiptare e kaloi Shën Valentinin vetëm dhe duke qarë!

Nëse dita e djeshme e Shën Valentinit ka qenë dita më e trishtuar për ju që nuk e festuat me asnjeri, mos u mërzisni sepse nuk...

Life Style 23:30 - 8 Dhjetor, 2018

Shkenca vërteton shprehjen: Më mirë vetëm sesa i keqshoqëruar!

E dini se përse shumë gjeni të historisë njerëzore i kanë bërë zbulimet pikërisht duke qëndruar të vetëm në dhomën e tyre, në një vetmi të...

Kryesore Show Biz 22:20 - 1 Prill, 2018

Aktori është lodhur nga prezenca e të shoqes/ ‘Do doja të rrija vetëm’

Kur mendojmë për çifte hollivudiane të dashuruara, mendja na shkon mes të tjerash edhe tek Ryan Reynolds dhe Blake Lively. Të dya janë gjithmonë entuziastë në...

Kuriozitete 22:30 - 27 Nentor, 2017

Arsyet se përse njerëzit duhet të udhëtojnë vetëm

Nëse është e mrekullueshme të ndash një udhëtim të veçantë dhe përvoja të reja me miqtë, një partner ose familje, ka një rast bindës për një...

Kuriozitete 23:20 - 1 Nentor, 2017

Të ushqehesh vetëm është keq për shëndetin/ Sidomos nëse jeni mashkull

Të hash ushqimin vetëm mund të rrisë rrezikun e zhvillimit të një sindromi metabolik siç janë presioni i lartë i gjakut ose kolesteroli i lartë, thotë...

Kuriozitete 20:10 - 12 Gusht, 2017

Këto ilustrime do t’iu bëjnë të mendoni ndryshe/ Ja pse duhet të jetoni vetëm

  Të jesh beqar/e mund të jetë shumë shumë emocionuese nëse dini të përfitoni nga mirësitë e të qenit të lirë dhe vetëm. Gjithmonë kemi menduar...

Showbizz 16:00 - 4 Janar, 2017

Di Caprio nuk është vetëm në Mexico!

Java nisi duke u relaksuar për aktorin e famshëm 42 vjecar. Bukuroshi i shumëpërfolur për thashetheme rozë, Leonardo DiCaprio duket se shijon pushimet e tij me...

Life Style 12:00 - 25 Mars, 2015

Mosha 12 vjeçare koha kur mund t’i lëmë fëmijët vetëm në shtëpi!

Duke i ushtruar fëmijët që të qëndrojnë vetëm në shtëpi, ju ushtroni vetëqëndrimin e tyre. Kur fëmijët janë vetëm, ata ndërtojnë pavarësinë e tyre, ndjenjën e...