Connect with Us

All posts tagged "vetmi"

Teknologji 16:12 - 15 Mars, 2020

Aplikacioni që ndihmon njerëzit të përballojnë vetminë

Një aplikacion i ri synon të luftojë vetminë midis individëve që janë duke u vetëkarantinuar ose në izolim të vetvetes në mes të shpërthimit të koronavirusit...

Life Style 10:40 - 9 Gusht, 2019

Pse jemi kaq të vetmuar dhe të dëshpëruar si kurrë më parë?/ Ja cilat janë 6 arsyet

Njerëzit duken sot më të vetmuar dhe më depresivë se dikur. A mund të na ndihmojë shkenca ta kuptojmë arsyen? Depresioni ka qenë gjithmonë një “mik”...

Life Style 21:00 - 2 Mars, 2019

Studimi : Mediat sociale thellojnë vetminë

Supozohej të bënin të kundërtën, por mediat sociale si “Twitter”, “Facebook” apo “Pinterest”, po bëjnë që gjithnjë e më shumë njerëzit të ndjehen të vetmuar. Sipas...

Kuriozitete 09:35 - 22 Tetor, 2018

Jo më ilaçe për vetminë, këto aktivitete janë kura më e mirë që do të vihet në zbatim së shpejti

Vetëm gatim, kërcim dhe art…Kryeministrja e Britanë së Madhe, Theresa May, ka vendosur të vërë në zbatim pikërisht këtë plan: mjekët do të japin “detyra” sociale...

Kuriozitete 16:12 - 13 Gusht, 2017

Meshkuj dorëzohuni/ Gjërat e femrave që nuk mund t’i keni kurrë

  Trupi i femrës është shumë ndryshe nga ai i mashkullit. Për këtë arsye femra ka disa përparësi në gjenetikën e trupit që meshkujve u mungojnë....

Life Style 00:00 - 11 Prill, 2017

Rrëfim/”Shoh fotot e të dashurit me një vajzë të bukur dhe më vjen….”

Unë jam një njeri shumë i shëmtuar. Jam 30 vjeç dhe çdo ditë shoh foto të ish të dashurit tim me një vajzë të re në...

Life Style 12:48 - 29 Korrik, 2016

10 rregulla për të mos qenë të vetmuara…

Vera po vjen dhe ju do të shkoni në plazh, në det, do të nxiheni, çlodheni dhe do të argëtoheni për një, dy apo më shumë...

Fëmija 21:00 - 14 Korrik, 2015

Fëmijët e palumtur kanë më shumë mundësi që të bëhen obezë

Një studimi i fundit mbi obezitetin tek fëmijët dhe adoleshentët ka nxjerrë në përfundim se ky problem shumë i mprehtë i shoqërisë që ne jetojmë ka...

Life Style 14:00 - 13 Mars, 2015

7 mënyra për të qëndruar i lumtur në vetmi!

Mund të mos ketë thënie më të drejtë se “një nga mënyrat për të qenë i lumtur vetëm është të mësoni të qëndroni vetëm pa u...

Showbizz 16:00 - 31 Janar, 2015

Moore ka qenë e vetmuar

Në një intervistë për ‘The Hollywood Reporter’, aktorja Julianne Moore thotë: “Isha e vetmuar. Nuk isha aspak e lumtur. Nuk kisha atë jetë personale që doja.”...