Connect with Us

All posts tagged "vitamina"

Life Style 22:05 - 24 Shtator, 2019

Varje lëkure dhe humbje vitaminash/ Zbuloni recetën që bën mrekulli për trupin tuaj

Dietat strikte sjellin humbje peshe në gjithë trupin, varje të lëkurës dhe pasoja në metabolizëm, kurse ky kombinim është zgjidhja perfekte për të garantuar humbjen e...

vitamina c mungesa
Life Style 22:20 - 29 Mars, 2019

Kur mungon vitamina C/ Shenjat që do t’ju bëjnë ta kuptoni

Flokë të thatë Vitamina C zbut flokët dhe ndikon në shëndetin e tyre. Kur në trupin tuaj nuk ka mjaftueshëm vitaminë C, rrënja e flokëve nuk...

vitamina k dhe d
Kuriozitete 22:40 - 5 Shkurt, 2019

Vitamina D dhe K,dy “shoqet e ngushta” që nuk funksionojnë dot pa njëra-tjetrën

Deficienca e vitaminës D mund të sjellë probleme tek kockat. Vitamina K gjendet tek perimet e gjelbra, perimet e fermentuara, e verdha e vezës, mëlçia dhe...

humbja e flokeve
Femra 23:58 - 23 Janar, 2019

Katër llojet e vitaminave që duhet të përdorni nëse ju bien flokët

Vitamina  B kompleks Vitamina B kompleks ndihmon rrënjen e flokëve, duke i mbajtur qelizat e saj të shëndetshme. Kjo bën që të eleminohet dhe humbja e...

vitamina b17
Kuriozitete 22:00 - 18 Janar, 2019

Vitamina B17/ “Molla e ndaluar” që dikur shëronte kancerin

A keni dëgjuar ndonjëherë për vitaminën B17.Jo?Mos u shqetësoni, ja se ku mund ta gjeni. Lajthi Frutat e pyllit Perime Mbase kurrë më parë nuk keni...

Life Style 22:10 - 18 Dhjetor, 2018

Këto janë të mirat e birrës, që ua kanë mbajtur sekret

Specialistët e shëndetit mund të thonë se nuk është e këshillueshme të pish shkumën e birrës, për shkak të përmbajtjes së lartë kalorike. Kaloritë që ka...

Life Style 23:00 - 3 Nentor, 2018

Nëse ha këto ushqime ju garantojmë se do të bëhesh akoma më e bukur

Ju mund të  shkoni në  palestër, të  visheni bukur apo të  bëni një makijazh të  bukur, por prapë nuk do të jeni në  gjendjen tuaj më...

Shëndeti 17:15 - 7 Korrik, 2017

Vendosni feta patatesh mbi bark/Rezultate surprizë pas 10 minutash

Patatet janë plot me vitamina dhe minerale që ruajnë shëndetin tuaj të përgjithshëm. Përveçse për t’i ngrënë, ju mund t’i përdorni gjithashtu edhe për të përmirësuar...

Shëndeti 17:55 - 21 Prill, 2017

Vitamina që rigjeneron lëkurën dhe e bën atë rrezatuese

Është e mjaftueshme për të plotësuar ushqimin me këtë vitaminë dhe shumë shpejt do të vëreni rezultate pozitive. Shtëpia tuaj dhe veshjet nuk janë të vetmet...

Femra 20:50 - 12 Mars, 2017

Ja produktet ideale për rritjen e vetullave

Sikundër flokët, edhe vetullat përfitojnë nga marrja e vitaminave dhe reagojne pozitivisht ndaj tyre. Për ti bërë vetullat më të shëndetshme e më të forta, nxitësit...

Shëndeti 23:45 - 26 Nentor, 2016

Vitamina D është një nga luftueset më të mëdha të depresionit

Depresioni është një nga problemet më të mëdha në ditën tona  dhe shumë shpesh studiuesit e lidhin këtë sëmundje me ritmin e madh dhe stresin e...

Life Style 12:00 - 15 Mars, 2015

Vitamina C zmbraps gripin dhe ftohjen

Vitamina C jo vetëm që ndihmon në parandalimin e gripit dhe ftohjes duke forcuar imunitetin, por gjithashtu i bënë simptomat e ftohjes shumë më shumë të...

Life Style 12:14 - 8 Janar, 2015

2 vitamina që luftojnë plakjen

Një studim kanadez, tregon sesi vitamina C dhe vitamina D mund ta ndalojnë kalimin e kohës në trupin tonë, duke parandaluar efektet e plakjes. Studimi i...