Connect with Us

All posts tagged "vite"

Showbizz 22:30 - 31 Dhjetor, 2019

FOTOT- Si ka ndryshuar familja Trump gjatë këtyre viteve

Gjatë vitit 2010, pa diskutim që familja Amerikane që ndryshoi më shumë ishte familja Trump. Ata ndryshuan nga të qenurit një familje biznesmenësh të fuqishëm në...

Showbizz 11:20 - 25 Nentor, 2019

“Mbas 60 vitesh u rikthye në vendin ku u rrit”/ Ermal Mamaqi i bën mamasë dhuratën më të veçantë për ditëlindje

Prej disa ditësh, moderatori dhe aktori i humorit Ermal Mamaqi me bashkëshorten e tij Amarda Toska, kanë publikuar foto nga udhëtimi i tyre në Pragë. Por...

Showbizz 15:05 - 19 Nentor, 2019

Rikthehen pas 11 vitesh/ West Side Family gati të mahnisin publikun, ja kush e zëvendëson Dr.Florin

Ky edicion i 20-të  i festivalit ’Kënga Magjike’, ka pasur shumë surpriza dhe shumë këngëtarë të njohur i janë kthyer skenës. Por ajo që mezi po...

mjalte me kanelle, cfare ndodh kur konsumohet cdo dite
Life Style 11:20 - 19 Nentor, 2019

Reziston për vite të tëra/ Zbuloni benefitet e mjaltit dhe si ta përdorni për një lëkurë sa më të pastër

Mjalti është një ushqim fantastik për shëndetin e njeriut. Mjalti i bën mirë organizmit nga jashtë brenda. Ai është veçanërisht i dobishëm për lëkurën dhe ndihmon...

Showbizz 14:20 - 17 Nentor, 2019

“Ende zemërthyer për ikjen tënde”/ 5 vite pa Dr.Florin, miku i tij më i ngushtë i dedikon fjalët prekëse

Këngëtari dhe kantautori Dr.Flori , ndërroi jetë papritur rreth 5 vite më parë duke lënë pas një boshllëk të madh tek të afërmit e tij. Sot...

Life Style 13:40 - 16 Nentor, 2019

Telefoni më i shitur i viteve 2000/ Rikthehet “Motorola”, ja versioni modern i cili po i lë të gjithë pa fjalë

E mbani mend telefonin ikonë të viteve 2000? Motorola Razr V3, i cili u hodh në treg në vitin 2004, u bë një nga telefonat më...

Showbizz 14:20 - 6 Nentor, 2019

“7 vite në burg dhe abuzues femrash”/ Moderatorja “masakron” bashkëshortin e saj, reagon Nicki Minaj

Pak javë më parë, reperja e njohur Nicki Minaj u kurorëzua me martesë me partnerin e saj Kenneth Petty i cili ka një të kaluar tepër...

Showbizz 10:20 - 3 Nentor, 2019

“Jam e varur nga dashuria për të”/ 4 vite në burg, Rezarta Shkurta rrëfen se çfarë ndodhi me bashkëshortin e saj

Rreth 1 vit më parë, këngëtarja dhe biznesmenia Rezarta Shkurta u bashkua sërish me bashkëshortin e saj Ermal Hoxha, i cili për 4 vite vuajti dënimin...

Showbizz 10:12 - 29 Tetor, 2019

“Jeta vazhdon, por s’është njësoj pa ty”/ Dy vite pas vdekjes, gazetari shqiptar përlot me dedikimin për Adela Xhamanin

Vdekja e ish banores së Big Brother, Adela Xhamani rreth dy vite më parë tronditi opinionin publik, kur ajo u gjet e pajetë në banesë pasi...

Showbizz 10:27 - 19 Tetor, 2019

Prej 6 vitesh në heshtje/ Julka Gramo tregon arsyen pse braktisi muzikën

Në vitet 2000 dhe më tej, të gjithë ishim mësuar duke dëgjuar këngët hit të këngëtares Julka Gramo, e cila nuk mungonte në asnjë eveniment muzikor...

Kuriozitete 13:05 - 6 Tetor, 2019

Rasti unik i ushtarit amerikan/ Pas 11 vitesh në ushtri, kthehet në femër dhe ja cila ishte arsyeja e tij

Rastet e meshkujve që duan të kthehen në femra po shtohen kohët e fundit. Më i “freskëti” është i një 38-vjeçari i cili pasi shërbeu për...

Kryesore Show Biz 11:10 - 25 Gusht, 2019

Pas përjashtimit për 6 vite/ Këngëtarja shqiptare rikthehet në “Këngën Magjike” ?

Para 9 vitesh, këngëtarja shqiptare Linda Halimi konkurroi në “Këngën Magjike” me një bashkëpunim me Nora Istrefin dhe reperin Big D. Por ata u përjashtuan nga...

Kryesore Show Biz 12:53 - 13 Korrik, 2019

“Jam si një baba për të”/ 22 vite diferencë, ky çift i habit të gjithë me historinë e tyre

Duket se për disa njerëz diferenca në moshë nuk ka rëndësi dhe jetojnë të lumtur. Rasti më i fundit është një çift, të cilet kanë mes...

Kryesore Show Biz 14:40 - 6 Korrik, 2019

“Sa jam lodhur për t’i bërë këto 40 vite”/ Rozana Radi tregon linjat seksi me bikini për ditëlindje

Sot këngëtarja e dashur për publikun Rozana Radi, feston ditëlindjen dhe mbush plot 40 vjeç, edhe pse nuk e tregon fare moshën e saj. Në këtë...

Kuriozitete 13:40 - 2 Korrik, 2019

Foto- Bota në 50 vite/ Si ka ndryshuar në mënyrë drastike jeta jonë

Në 50 vitet e fundit bota ka pësuar një ndryshim drastik që nga menyra si vishemi dhe deri tek teknologjia e cila është bërë pjesë e...