Connect with Us

All posts tagged "vizite"

Kuriozitete 14:25 - 8 Qershor, 2019

Vetëm 21 vjeç/ Njihuni me vajzën aventuriere e cila ka vizituar 196 vëndet e botës

21 vjeçarja amerikane ka treguar se në këtë jetë mund të plotësosh gjithë dëshirat që ju doni. Lexie Alford më 31 maj, vajza nga Kalifornia vizitoi...

Kryesore Show Biz 11:10 - 1 Qershor, 2019

166 vende të vizituara/Ky çift po bën “namin” në media me historinë e tyre

Jonathan dhe Megan Axworthy janë bërë një çift shumë i njohur në mediat e huaja. Ato kanë vizituar 166 vënde të botës bashkë me djalin e...

Kryesore Show Biz 12:10 - 13 Prill, 2019

Zbulohet arsyeja/Pas vizitës 3 ditore në Kosovë,Rita Ora shfaqet në Dubai me një surprizë

Dje Rita Ora tregoi se pas vizitës në Kosovë po i drejtohej Dubait. Ndërsa arsyeja e vizitës së saj në atdhe lidhej me ndihmën për fëmijët,...

Kryesore Show Biz 11:25 - 2 Shkurt, 2019

Zbulohet arsyeja e vizitës surprizë të Adelinës në Tiranë

Është zbuluar tashmë arsyeja e vizitës së Adelina Ismailit në Tiranë. Lajmin e dha gazetari Ervin Kurti, i cili shoi kuriozitetin e të gjithëve duke zbuluar...

Kuriozitete 10:15 - 2 Janar, 2019

4 qytetet “inteligjente”, që duhet t’i vizitoni të paktën një herë

Si mund të zgjedhësh një qytet inteligjent? E kemi fjalën për mënyrën e planifikimit urban, që ka zgjidhur përfundimisht problemet e trafikut rrugor, çiklistëve dhe këmbësoreve....

Kuriozitete 10:53 - 18 Dhjetor, 2018

Turistët tashmë mund ta vizitojnë Titanikun për vetëm 105,129 dollarë

Mund të ju duket e çuditshme por ka një plan për t’i lejuar njerëzit që të udhëtojnë në fund të Atlantikut për të vizituar Titanikun. OceanGate...

Life Style 00:05 - 18 Dhjetor, 2018

4 qytetet “inteligjente”, që duhet t’i vizitoni të paktën një herë

Si mund të zgjedhësh një qytet inteligjent? E kemi fjalën për mënyrën e planifikimit urban, që ka zgjidhur përfundimisht problemet e trafikut rrugor, çiklistëve dhe këmbësoreve....

Life Style 11:19 - 10 Nentor, 2018

10 destinacionet më të mira për t’u vizituar gjatë vitit 2019/Mes tyre edhe fshati shqiptar

Janë zbuluar 10 destinacionet më të mira për të vizituar gjatë vitit 2019 në të gjithë botën e si për çudi, mes tyre, në këtë listë...

Kuriozitete 18:30 - 30 Shtator, 2015

Ja pse femrat beqare duhet të vizitojnë Brazilin

Nëse jeni në kërkim të një partneri të ri, kjo është koha e duhur për të ndryshuar diçka. Karnavalet – Karnavalet që organizohen në Brazil nuk mund...

Udhëtoni 19:00 - 11 Qershor, 2015

Vizita e radhës, Ekuadori

Ushqim, aktivitete, shetitje nëpër vende hisotrike, qytet antik, rrugica të ngushta dhe me gurë, e bënë Ekuadorin një vend shumë të veqant që patjeter duhet ta...