Connect with Us

All posts tagged "vjeshte"

Fashion 22:30 - 8 Nentor, 2019

Ngjyra që do të mbizotërojë më shumë këtë sezon/ 5 kombinimet më të fantastike

Bezhë e çelët apo bezhë e errët? Në raste dyshimi më mirë t’i zgjedhim të dyja, sepse ky tonalitet i kafes do të jetë një nga...

Life Style 17:31 - 6 Nentor, 2019

Vjeshta do të ndikojë pozitivisht tek këto 3 shenja të horoskopit/ Zbuloni surprizat që ju presin

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor): Ndërsa sezoni i Peshores fillon në të njëjtën ditë me ekuinoksin vjeshtor, nuk është për t’u habitur që kjo shenjë...

Fashion 16:05 - 3 Nentor, 2019

Ngjyrat ekstreme të vjeshtës/ Guxoni edhe ju si këto blogere, ja 10 veshjet më “in” për këtë sezon

Sezoni i vjeshtës duket se nuk do të përfundojë ende, dhe rrobat me shumë ngjyra të forta dhe të ndezura do të mbizotërojnë. Mes shumë propozimeve...

humbja e flokeve
Life Style 09:50 - 2 Nentor, 2019

Periudha stresuese e vjeshtës/ Zbuloni arsyen përse ju bien flokët në këtë sezon

Muajt e vjeshtës, janë tepër stresuese për disa nga njerëzit të cilët e përjetojnë keq periudhën e kalimit nga pushimet në punë. Dhe kjo periudhë na...

Life Style 11:34 - 20 Tetor, 2019

Harroni gjithçka çfarë dini/Ja çfarë ushqimesh duhet të konsumojmë në vjeshtë

Stina e vjeshtës duket se nuk do të mbarojë dhe ashtu si zgjedhja e veshjet tona ndryshon me stinët, kështu duhet edhe dieta jonë. Pse? Për...

Kuriozitete 14:10 - 30 Gusht, 2019

Qetësi dhe pamje mahnitëse/ Zbuloni 10 vendet që duhet t’i vizitoni patjetër këtë vjeshtë

Sezoni i verës është në përfundim dhe ditët afër bregdetit duket se po mbarojnë. Por jo vetëm vera është periudhë e mirë për të pushuar,edhe stina...

Fashion 12:40 - 29 Gusht, 2019

Si të dukeni më “in” këtë vjeshtë? Zbuloni 5 modelet si të kombinoni palltot këtë sezon

Stina e verës po përfundon dhe veshjet e lehta dhe të shkurtra nuk do të përdoren më. Por trendet më të fundit që janë prezantuar po...

gabimet qe bejme ne veshje
Fashion 14:10 - 19 Gusht, 2019

Si duhet të vishemi këtë vjeshtë? Zbuloni aksesorët më të përdorur dhe “in”

Stina e vjeshtës po afron dhe e vetmja gjë që duhet të dimë është si të vishemi dhe cilat do të jenë veshjet më të përdorura...

Life Style 16:40 - 7 Nentor, 2018

Vjeshta, fatlume për të porsalindurit

Të lindësh mes fundit të verës dhe fillimit të vjeshtës je vërtetë me fat. Të paktën këtë e thonë disa studiues të Bristol University, sipas të...

Fashion 21:30 - 3 Nentor, 2018

Mos u hallakatni: Këto 5 veshje do të transformojnë gardërobën e vjeshtës gati për dimrin

Jeni gati për sezonin e ri? Nuk e dimë arsyen, por është kaq sfiduese për ne femrat që t’i përshtatemi ndryshimit të stinës. Por gjërat bëhen...

Life Style 15:10 - 30 Tetor, 2018

4 ushqimet e vjeshtës që përmirësojnë shëndetin mendor

Mollët Sigurisht, mollët janë në treg gjatë gjithë vitit. Por ato janë veçanërisht të shijshme gjatë vjeshtës. Ato janë mbrojtëse neurologjike, parandalojnë dëmtimin e ADN-së, reduktojnë...

Kuriozitete 13:53 - 30 Tetor, 2018

Jeni prekur nga ankthi i vjeshtës? Si ta kuptoni dhe ç’duhet të bëni

Shumë prej nesh i pëlqejnë shumë ndryshimet sezonale, sidomos kur kalohet nga vera në vjeshtë. Gjethet fillojnë të bien, gjithçka mbulohet nga ngjyra e artë, fillon...

Fashion 13:10 - 24 Tetor, 2018

Nëse nuk i keni vënë re, këto janë 8 mënyrat më fantastike si ta kombinojmë rozën në vjeshtë

Ndriçoni ditët gri të vjeshtës me një “prekje” rozë. Kjo ngjyrë është e garantuar që do t’i japë më shumë stil dhe gjallëri paraqitjes suaj. Kombinoni...

Fashion 21:15 - 21 Tetor, 2018

Këto janë 6 veshjet perfekte të vjeshtës që nuk duhet t’i mungojnë asnjë vajze këtë sezon

Kjo vjeshtë është mjaft e paparashikueshme nga vera e sapokaluar. Stili i sugjeruar i trendeve të modës për këtë sezon ka të bëjë me fustane me...

Fashion 22:45 - 16 Tetor, 2018

Vini re! Këto janë trendet që duhet të kemi në dollap këtë vjeshtë

Po tani çfarë duhet të blej që të jem “IN”? Kjo është një nga pyetjet më të zakonshme që çdo vajzë bën në ndërrimin e stinëve…...